.: Masz kłopoty z logowaniem/pisaniem na forum? .:. Bezpieczeństwo :.

Kąciki właścicieli >> Škoda

Stron w tym wątku: 1
Roy Trenneman
nerd

Miejscowość: Pjongjang
Samochód: Škoda Fabia 1197ccm 8v
[F2] Zasilanie rejestratora jazdy
      #287131276 - 23/08/2013 21:35

A więc, mam ja sobie fabię 2 kombi z 2013. Niestety ktoś wpadł tu na dość głupi pomysł by podawać zasilanie z zapalniczki bez przerwy, niezależnie czy auto włączone czy nie. Efekt jest taki, że codziennie przed jazdą muszę pamiętać by kamerę włożyć do zapalniczki, a następnie wyłączyć. Wolałbym tego nie robić, dlatego też padł pomysł, by jakoś ten temat rozwiązać.

Samochód na gwarancji, więc wolałbym nie robić wielkich modyfikacji. Wolałbym też mieć wewnętrzne gniazdko zapalniczki wolne (czasem chcę podłączyć tam np. telefon i robi się kłopot - rozdzielacze i te sprawy).
Na dzień dzisiejszy wymyśliłem, że zrobię sobie przedłużkę kabla z zapalniczki, taką 4-metrową, podłączę ją do gniazda w bagażniku, a na kablu zamontuję automat taki sam jaki stosowany jest przy automatycznym włączaniu świateł dziennych (włącza zasilanie gdy na wejściu pojawi się 13V i więcej).

Ma ktoś lepszy pomysł?

--------------------
A society that will trade a little liberty for a little order will lose both, and deserve neither.

Opcje: Wydrukuj   Dodaj do Przypominajki!   Powiadom moderatora  
sajmon
mistrz kierownicy

Miejscowość: Czeladź ,Śląsk
Samochód: fabian ftedeaju
Re: [F2] Zasilanie rejestratora jazdy [Re: Roy Trenneman]
      #287132173 - 24/08/2013 13:14

Miałem to samo w Fabii 1 .Dorobilem sobie dodatkowe gniazdo zapalniczki pod kierownicą tzn.pod plastikową osłoną .Same gniazdo kupiłem na alledrogo za jakies 15 zł .Mase wziołem z dowolnej śruby a z plusem wpiąłem się w kabelek przy włączniku świateł .Po przekręceniu kluczyka w stacyjce dopiero na nim pojawia się +12V.Podejrzewam ze w F2 jest podobnie bo włączniki są prawie identyczne.Kabelek z ładowarki ukryłem pod podsufitką,zjechałem lewym słupkiem w strone bezpieczników i przecisnołem pomiędzy słupkiem a deską rozdzielczą.Kamere mam doklejoną "przed "lusterkiem wstecznym

--------------------
Sprzedam aparat olympusa przerobiony (wyciągnięty hot mirror) idealny do zdjęć w NIR (bliskiej podczerwieni)

samowolka
kombatant

Miejscowość: Warszawa
      #287132794 - 24/08/2013 21:47

> A więc, mam ja sobie fabię 2 kombi z 2013. Niestety ktoś wpadł tu na dość głupi pomysł by podawać
> zasilanie z zapalniczki bez przerwy, niezależnie czy auto włączone czy nie. Efekt jest taki,
> że codziennie przed jazdą muszę pamiętać by kamerę włożyć do zapalniczki, a następnie
> wyłączyć. Wolałbym tego nie robić, dlatego też padł pomysł, by jakoś ten temat rozwiązać.
> Samochód na gwarancji, więc wolałbym nie robić wielkich modyfikacji. Wolałbym też mieć wewnętrzne
> gniazdko zapalniczki wolne (czasem chcę podłączyć tam np. telefon i robi się kłopot -
> rozdzielacze i te sprawy).
> Na dzień dzisiejszy wymyśliłem, że zrobię sobie przedłużkę kabla z zapalniczki, taką 4-metrową,
> podłączę ją do gniazda w bagażniku, a na kablu zamontuję automat taki sam jaki stosowany jest
> przy automatycznym włączaniu świateł dziennych (włącza zasilanie gdy na wejściu pojawi się 13V
> i więcej).
> Ma ktoś lepszy pomysł?

Pod kierownicą masz skrzynkę bezpieczników i tam możesz się podpiąć z kablem zasilającym. Tam są obydwa plusy :stały i po stacyjce. Jak odkręcisz ta kasetę ( dwa wkręty torx 20) to można ją opuścić i obrócić a wtedy jest dostęp do przewodów i można się ze swoim podlutować. To prostsza operacja niż grzebanie przy włączniku świateł.

--------------------
Koszulki,nadruki,kubki i milion innych gadżetów z Twoim logo .
www.fabrykabajeru.pl

Roy Trenneman
nerd

Re: [F2] Zasilanie rejestratora jazdy [Re: samowolka]
      #287132804 - 24/08/2013 21:50

> Pod kierownicą masz skrzynkę bezpieczników i tam możesz się podpiąć z kablem zasilającym. Tam są
> obydwa plusy :stały i po stacyjce. Jak odkręcisz ta kasetę ( dwa wkręty torx 20) to można ją
> opuścić i obrócić a wtedy jest dostęp do przewodów i można się ze swoim podlutować. To
> prostsza operacja niż grzebanie przy włączniku świateł.

Przeczytaj jeszcze raz na czym polega mój pomysł.

--------------------
A society that will trade a little liberty for a little order will lose both, and deserve neither.

Roy Trenneman
nerd

Re: [F2] Zasilanie rejestratora jazdy [Re: sajmon]
      #287132809 - 24/08/2013 21:52

> Miałem to samo w Fabii 1 .Dorobilem sobie dodatkowe gniazdo zapalniczki pod kierownicą tzn.pod
> plastikową osłoną .Same gniazdo kupiłem na alledrogo za jakies 15 zł .Mase wziołem z dowolnej
> śruby a z plusem wpiąłem się w kabelek przy włączniku świateł .Po przekręceniu kluczyka w
> stacyjce dopiero na nim pojawia się +12V.Podejrzewam ze w F2 jest podobnie bo włączniki są
> prawie identyczne.Kabelek z ładowarki ukryłem pod podsufitką,zjechałem lewym słupkiem w strone
> bezpieczników i przecisnołem pomiędzy słupkiem a deską rozdzielczą.Kamere mam doklejoną "przed
> "lusterkiem wstecznym

Nie chcę tak inwazyjnie modyfikować instalacji, nie mniej koncepcja dobra.

--------------------

samowolka
kombatant

Miejscowość: Warszawa
      #287132832 - 24/08/2013 21:59

> Przeczytaj jeszcze raz na czym polega mój pomysł.

Przeczytałem i uważam ,że to przerost formy nad treścią. Pytałeś o lepsze pomysły więc napisałem jak można to bezproblemowo zrobić w pół godzinki . W końcu potrzebujesz napięcia po włączeniu kluczyka a przy moim sposobie nie potrzebujesz żadnych układów czy automatów a działa tak samo.
Zrobisz jak uważasz.

--------------------
Koszulki,nadruki,kubki i milion innych gadżetów z Twoim logo .
www.fabrykabajeru.pl

Stron w tym wątku: 1

Dodatkowe informacje
0 użytkowników i 4 anonimów przegląda aktualnie ten kącik.

Moderator:  Piotr_M, mar00ha 

Drukuj wątek

Twoje uprawnienia na tym kąciku