.: Masz kłopoty z logowaniem/pisaniem na forum? .:. Bezpieczeństwo :.

Kąciki właścicieli Fiatów >> Fiat Palio/Siena/Albea

Stron w tym wątku: 1
ziele_
kierowca

Miejscowość: Zabrze
Samochód: AFN tdi gt 110hp
wymiana rozrusznika 1,2 8v
      #285589459 - 20/12/2011 17:16

silnik siedzi w palio, prawdopodobnie bendiks idzie pa pa, bo wydaje odglosy jak mlynek do mielenia kawy.

Jest jakis sprytny patent by go wymontowac? garage ni mam kanal ew najazd bym gdzies znalazl

nie bede raczej naprawial bo nie wiem czy tylko sam bendiks bedzie do wymiany czy cos jeszcze sie podrodze nie wysypie, raczej wymienie odrazu na nowy caly rozrusznik.

pozdro

--------------------
do it fast and furious

Za siedmioma kominami, za siedmioma szybami, siedem cudow swiata zwanych Slonzakami

Opcje: Wydrukuj   Dodaj do Przypominajki!   Powiadom moderatora  
blue_
mistrz kierownicy

Miejscowość: SD
Samochód: czarny
Re: wymiana rozrusznika 1,2 8v [Re: ziele_]
      #285589466 - 20/12/2011 17:20

a jaki chciałbys patent? przykrecony na srubki do bloku silnika i tyle
ja u siebie robiłem jakis miesiąc temu. wysypał sie bendiks, szczotki i tulejka. profesjonalny zakład wziął za naprawe 145 zł i dali roczną gwarancje, wiec nie opłaca sie nowego

ziele_
kierowca

Re: wymiana rozrusznika 1,2 8v [Re: blue_]
      #285589509 - 20/12/2011 17:53

> a jaki chciałbys patent? przykrecony na srubki do bloku silnika i tyle
> ja u siebie robiłem jakis miesiąc temu. wysypał sie bendiks, szczotki i tulejka. profesjonalny
> zakład wziął za naprawe 145 zł i dali roczną gwarancje, wiec nie opłaca sie nowego

taaa kojaze tylko ze z jakie strony sie do niego zabieracc od gory ?? sciagajac kolektor dolotowy ?? czy od dolu jest lepsze dojscie,

przykrecony na 3 sruby 13 to wiem przewody to chyba 10 i 13.

moze faktycznie lepiej regenerowany podzwonie i sie podowiaduje co i jak

--------------------
do it fast and furious

Za siedmioma kominami, za siedmioma szybami, siedem cudow swiata zwanych Slonzakami

blue_
mistrz kierownicy

Miejscowość: SD
Samochód: czarny
      #285589830 - 20/12/2011 19:48

dokładnie nie wiem jak jest w 1.2, ale u mnie w 1.6 jest zupełnie w zasięgu wzroku i ręki, tuz za zderzakiem od spodu. oczywiscie z kanału najlepiej, ale na upartego na chodniku tez bym wymienił

rexio
mistrz kierownicy

Miejscowość: Ob.Śl.izgła
Samochód: dziadkowóz
      #285589958 - 20/12/2011 20:32

> taaa kojaze tylko ze z jakie strony sie do niego zabieracc od gory ?? sciagajac kolektor dolotowy
> ?? czy od dolu jest lepsze dojscie,
> przykrecony na 3 sruby 13 to wiem przewody to chyba 10 i 13.
> moze faktycznie lepiej regenerowany podzwonie i sie podowiaduje co i jak

ja u siebie mam rozrucha na torxy przykręconego. 2 śruby masz od góry, a jedna do dołu i raczej będzie trzeba wpełznąć pod auto. Przeszkadzać deko może półoska (ja miałem akurat ją wymontowaną jak odkręcałem).

--------------------
Kryzys gospodarczy, kryzys finansowy.
Ja czekam na kryzys wieku sredniego

lumo
mistrz kierownicy

Miejscowość: Łapy
Samochód: Punto II 1.2 8V `02
      #285605536 - 27/12/2011 18:17

Rozrusznik jest zamocowany przy pomocy 2 śrub M8 na kluczyk 13 i jednej tulejki ustalającej, jedna ze śrub odrkeca się nad skrzynią biegów, natomiast drugą od spodu samochodu, z ta pierwszą moze być lekki problem z odkręceniem tzn. ja używam grzechotki o małym skoku plus przegub kardana, do rozrusznika dochodzą dwa przewody + przykręcony nakrętką M8 na kluczyk 13 mm oraz sygnał przymocowany przy pomocy nakrętki 10, ogólnie trzeba pewnie odkręcić pare innych detali jak np. aku itp, nia pamiętam jak to jest dokąłdnie w Palio bo wyciągałem skrzynie grubo ponad rok temu, podany opis jest na bazie Punto II 1.2 8V. Ogólnie lepiej sie go wykręca niż w Matizie. A z Nowym to jest dobry pomysł tylko wiesz że niektóre tanie "nowe" rozruszniki są poprostu regenerowane/odpicowane.....

Pozdrawiam

--------------------
Pozdrawiam

ziele_
kierowca

Re: wymiana rozrusznika 1,2 8v [Re: lumo]
      #285605671 - 27/12/2011 19:11

> Rozrusznik jest zamocowany przy pomocy 2 śrub M8 na kluczyk 13 i jednej tulejki ustalającej, jedna
> ze śrub odrkeca się nad skrzynią biegów, natomiast drugą od spodu samochodu, z ta pierwszą
> moze być lekki problem z odkręceniem tzn. ja używam grzechotki o małym skoku plus przegub
> kardana, do rozrusznika dochodzą dwa przewody + przykręcony nakrętką M8 na kluczyk 13 mm oraz
> sygnał przymocowany przy pomocy nakrętki 10, ogólnie trzeba pewnie odkręcić pare innych detali
> jak np. aku itp, nia pamiętam jak to jest dokąłdnie w Palio bo wyciągałem skrzynie grubo
> ponad rok temu, podany opis jest na bazie Punto II 1.2 8V. Ogólnie lepiej sie go wykręca niż w
> Matizie. A z Nowym to jest dobry pomysł tylko wiesz że niektóre tanie "nowe" rozruszniki są
> poprostu regenerowane/odpicowane.....
> Pozdrawiam

zrobilem tak-

podjechalem do warsztatu specjalizujacego sie w elektromechanice, zostawilem auto na 3godziny i

przez te 3 godziny wyciagneli, zregenerowali i zamontowali mi rozrusznik z gwartancja i zaplacilem 175zeta
sama regeneracja to koszt 50,- plus czesci

bez dostepu do kanalu lub podnosnika niema co sie za to zabierac

dziekuje pozdrawiam

[edit]

jak by ktos chcial ksiazke - fiat palio/siena naprawiam sam - to mam fajny egzemplarz w formacie pdf i udostepnie za free np na maila (prubowalem dodac go jako zalacznik ale chyba jest zadurzy bo ma 51.6MB)

--------------------
do it fast and furious

Edytowany przez ziele_ (27/12/2011 19:14)

Stron w tym wątku: 1

Dodatkowe informacje
0 użytkowników i 1 anonimów przegląda aktualnie ten kącik.

Moderator:  joshi 

Drukuj wątek

Twoje uprawnienia na tym kąciku