.: Masz kłopoty z logowaniem/pisaniem na forum? .:. Bezpieczeństwo :.

Kąciki właścicieli >> Francowate

Stron w tym wątku: 1
m0i
weteran

Miejscowość: Pszów (Śląsk)
Samochód: Ceed
Pug 206 SW pilot i bateria
      #285689820 - 25/01/2012 15:36

Kolega ma poniższy problem, może znajdzie się tu jakaś dobra dusza co co podpowie jak sprawa wygląda?

"Chyba czeka mnie wymiana baterii w pilocie do samochodu peugeot 206 SW rok 2004. ( pilot bez lampki led, dwa przyciski )

Poczytałem trochę na necie i się trochę obawiam ponieważ jedni piszą, że można rozkodować pilota przy wymianie baterii, inni piszą że po rozkodowaniu jest system kodowania pilota samemu, inni tylko serwis i takie inne cuda.

Proszę o opinie w tej sprawie i czy ryzykować wymianę baterii samemu ??? Czy od razu szukać zakładu, który wymieni i ewentualnie zakoduje pilota na nowo i wyciągnie mi gruba kasę z kieszeni ???"

Każda rada mile widziana - kolega kupił auto używane i bez instrukcji do pilota.

--------------------
m0i

WoT Club

Opcje: Wydrukuj   Dodaj do Przypominajki!   Powiadom moderatora  
Kenickie
mistrz kierownicy

Miejscowość: Wrocław
Samochód: Française, la classe compacte
Re: Pug 206 SW pilot i bateria [Re: m0i]
      #285691378 - 25/01/2012 22:39

> Każda rada mile widziana - kolega kupił auto używane i bez instrukcji do pilota.

Zarejestrować się na public.servicebox.peugeot.com (darmowe) i zajrzeć do sekcji "Instrukcje obsługi".

--------------------
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" by Duńczyk, Vabank.

DawidNB
mistrz kierownicy

Miejscowość: Zabrze
Samochód: Rover 25 żony ;)
      #285691554 - 25/01/2012 23:15

> Kolega ma poniższy problem, może znajdzie się tu jakaś dobra dusza co co podpowie jak sprawa
> wygląda?
> "Chyba czeka mnie wymiana baterii w pilocie do samochodu peugeot 206 SW rok 2004. ( pilot bez
> lampki led, dwa przyciski )
> Poczytałem trochę na necie i się trochę obawiam ponieważ jedni piszą, że można rozkodować pilota
> przy wymianie baterii, inni piszą że po rozkodowaniu jest system kodowania pilota samemu, inni
> tylko serwis i takie inne cuda.
> Proszę o opinie w tej sprawie i czy ryzykować wymianę baterii samemu ??? Czy od razu szukać
> zakładu, który wymieni i ewentualnie zakoduje pilota na nowo i wyciągnie mi gruba kasę z
> kieszeni ???"
> Każda rada mile widziana - kolega kupił auto używane i bez instrukcji do pilota.

u nas w Citroenie wymieniamy baterie za free. tnz trzeba kupić baterie która w zależności od pilota kosztuje albo 27 albo 34 pln

--------------------
Moje ogłoszenia

Potrzebujesz części do samochodów MG, Rover, Citroen, Peugeot - PISZ

m0i
weteran

Re: Pug 206 SW pilot i bateria [Re: DawidNB]
      #285691581 - 25/01/2012 23:24

Dzięki serdeczne, obie informacje już przekazuję

--------------------
m0i

WoT Club

Kenickie
mistrz kierownicy

Miejscowość: Wrocław
Samochód: Française, la classe compacte
Re: Pug 206 SW pilot i bateria [Re: DawidNB]
      #285691657 - 26/01/2012 00:00

> u nas w Citroenie wymieniamy baterie za free. tnz trzeba kupić baterie która w zależności od pilota
> kosztuje albo 27 albo 34 pln

Ładne mi free, skoro ta sama bateria kosztuje w porywach do 8zł.

--------------------
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" by Duńczyk, Vabank.

MalibooWLKP
kierowca

Miejscowość: Goat Heads
Samochód: XSARA
      #285692058 - 26/01/2012 09:42

> Kolega ma poniższy problem, może znajdzie się tu jakaś dobra dusza co co podpowie jak sprawa
> wygląda?
> "Chyba czeka mnie wymiana baterii w pilocie do samochodu peugeot 206 SW rok 2004. ( pilot bez
> lampki led, dwa przyciski )
> Poczytałem trochę na necie i się trochę obawiam ponieważ jedni piszą, że można rozkodować pilota
> przy wymianie baterii, inni piszą że po rozkodowaniu jest system kodowania pilota samemu, inni
> tylko serwis i takie inne cuda.
> Proszę o opinie w tej sprawie i czy ryzykować wymianę baterii samemu ??? Czy od razu szukać
> zakładu, który wymieni i ewentualnie zakoduje pilota na nowo i wyciągnie mi gruba kasę z
> kieszeni ???"

Wymiana baterii w pilocie zdalnego sterowania
Informacja "bateria rozładowana" jest sygnalizowana przez sygnał
dźwiękowy i komunikat na ekranie wielofunkcyjnym "Remote control battery low" (Zużyta bateria pilota zdalnego sterowania).
Aby wymienić baterię należy wykręcić śrubkę, a następnie rozpiąć obudowę za pomocą monety, na wysokości zaczepu (bateria CR 2016/3 volt).
Jeśli po wymianie baterii pilot nadal nie jest aktywny, należy wykonać jego ponowną inicjalizację.
Reinicjalizacja pilota zdalnego sterowania
F Wyłączyć zapłon.
F Włączyć zapłon.
F Nacisnąć od razu na przycisk A (zamykanie) i przytrzymać go wciśniętego przez kilka sekund.
F Wyłączyć zapłon i wyjąć klucz ze stacyjki. Pilot zdalnego sterowania jest znowu aktywny.

--------------------
Uwaga!! Post może być skażony myślą!!!

Mój kanał

m0i
weteran

Re: Pug 206 SW pilot i bateria [Re: MalibooWLKP]
      #285694327 - 26/01/2012 22:01

> Wymiana baterii w pilocie zdalnego sterowania
> Informacja "bateria rozładowana" jest sygnalizowana przez sygnał
> dźwiękowy i komunikat na ekranie wielofunkcyjnym "Remote control battery low" (Zużyta bateria
> pilota zdalnego sterowania).
> Aby wymienić baterię należy wykręcić śrubkę, a następnie rozpiąć obudowę za pomocą monety, na
> wysokości zaczepu (bateria CR 2016/3 volt).
> Jeśli po wymianie baterii pilot nadal nie jest aktywny, należy wykonać jego ponowną inicjalizację.
> Reinicjalizacja pilota zdalnego sterowania
> F Wyłączyć zapłon.
> F Włączyć zapłon.
> F Nacisnąć od razu na przycisk A (zamykanie) i przytrzymać go wciśniętego przez kilka sekund.
> F Wyłączyć zapłon i wyjąć klucz ze stacyjki. Pilot zdalnego sterowania jest znowu aktywny.

Dzięki serdeczne!

--------------------
m0i

WoT Club

Stron w tym wątku: 1

Dodatkowe informacje
0 użytkowników i 7 anonimów przegląda aktualnie ten kącik.

Moderator:  micha$, Colliber 

Drukuj wątek

Twoje uprawnienia na tym kąciku