Skocz do zawartości

kosmodrom


Rekomendowane odpowiedzi

nie mam profi fot swojego ale mysle ze warto przedstawic to auto bo wielu myli je z mitsubishi lub fordem probe...

zaprojektowany przez Giorgetto Giugiaro

za wiki: "...zaprezentowane zostało w czerwcu 1991 roku w USA oraz we wrześniu tego samego roku w Japonii (pod nazwą Aclyone SVX). Samochód ten był następcą modelu XT z 1985 roku..."

"...stylistyką przyciągał uwagę głównie dzięki dzielonym szybom bocznym. To ekstrawaganckie rozwiązanie zaprezentowano tylko w kilku pojazdach takich jak: DeLorean DMC-12, Bugatti EB110 czy McLaren F1..."

"...Pojazd ten miał stały napęd na obie osie, lub później (1994-1995) wprowadzony opcjonalnie na rynek USA napęd na oś przednią wersja (CXV). Przez całą produkcję SVX, oferowany był tylko ze skrzynią automatyczną..."

"...Łączna sprzedaż Subaru SVX wyniosła 25 000 egzemplarzy, z czego najwięcej - 14,257 sztuk sprzedano w USA, 8,265 sztuk sprzedano w Japonii, a w Europie sprzedano 2,478 sztuk, z czego 854 w Niemczech..."

jako ciekawostka do kazdego modelu subaru doplacalo do pordukcji ponad 3000$

288446790-288446790-02-DreamMachines-74-Inside.jpg

subaru-svx-655x408.jpg

subaru-svx-6-655x436.jpg

subaru-svx-7-655x519.jpg

b0091_subaru_svx_alcyone_05.jpg

b0091_subaru_svx_alcyone_04.jpg

post-8406-14352530958738_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> git.

> a teraz powiedz: po kiego to kupiłeś? co Cie przekonało do tego auta - ja nie moge znaleźć powodu

> w "swoich gustach"

1. zawsze chcialem miec "drugie" auto w garazu. kandydatow bylo wielu.

2. kasa na koncie nie pracuje, a tu przynajmiej nie trace, a mam zabawke

moje dobre rozpoznanie podworka SUBARU ograniczyly poszukiwania do imprezy GC TURBO legacy I TURBO i XT oraz SVX,

impreza i legacy turbo po ponad roku szukania odpuscilem - nie do znalezienia w stanie "bez tuningu" albo za bardzo chore pieniedze

XT - troche sie przestarszylem ze nie podolam - (model na wymarciu)

SVX - da sie kupic w szwajcari w oryginalnym stanie za jeszcze normalne pieniadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. zawsze chcialem miec "drugie" auto w garazu. kandydatow bylo wielu.

> 2. kasa na koncie nie pracuje, a tu przynajmiej nie trace, a mam zabawke

ok, ale dlaczego TO auto wink.gif

> moje dobre rozpoznanie podworka SUBARU ograniczyly poszukiwania do imprezy GC TURBO legacy I TURBO

> i XT oraz SVX,

> impreza i legacy turbo po ponad roku szukania odpuscilem - nie do znalezienia w stanie "bez

> tuningu" albo za bardzo chore pieniedze

> XT - troche sie przestarszylem ze nie podolam - (model na wymarciu)

> SVX - da sie kupic w szwajcari w oryginalnym stanie za jeszcze normalne pieniadze

ale dlaczego to kupiłeś. to że subaru i że się da - to nie wystarczy. coś w tym aucie widzisz. co? marzenie z plakatu dzieciństwa? wygląd? czy może boxer? czy te okna?

ja moje E38 mam bo:

1. zawsze... jak wyszedł i produkowali ten model odwracał moją głowę (miałem wtedy 12-20 lat, i w PL był to bardzo rzadki widok)

2. uwielbiam podróżowanie w stylu GT - totalny komfort, nonszalancki zapas mocy, świadomość poziomu wyposażenia vs ówczesne standardy -> ot 7er.

a Ty... dlaczego SVX?

EDIT: oczywiscie gratuluje - przeciekawe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok, ale dlaczego TO auto

bo jest niespotykane, zawsze chcialem miec oryginalne auto

> ale dlaczego to kupiłeś. to że subaru i że się da - to nie wystarczy. coś w tym aucie widzisz. co?

musialo byc subaru bo nie chce sie juz doktoryzowac z innej marki

a SVX tak jak napisalem byl na koncu kolejki z poszukiwanych modeli. teraz z perspektywy wiem ze trafilem idealnie

> marzenie z plakatu dzieciństwa? wygląd? czy może boxer? czy te okna?

oryginalnosc, niespotykane rozwiazania, piekno inzynierii

> ja moje E38 mam bo:

> 1. zawsze... jak wyszedł i produkowali ten model odwracał moją głowę (miałem wtedy 12-20 lat, i w

> PL był to bardzo rzadki widok)

> 2. uwielbiam podróżowanie w stylu GT - totalny komfort, nonszalancki zapas mocy, świadomość poziomu

> wyposażenia vs ówczesne standardy -

to tez

> a Ty... dlaczego SVX?

> EDIT: oczywiscie gratuluje - przeciekawe auto.

ale glownie piekno inzynierii bez ksiegowych

288447269-19.jpg

288447268-20.jpg

288447256-16.jpg

288447257-24.jpg

288447260-37.jpg

288447261-44.jpg

288447263-49.jpg

post-8406-14352530964811_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo ciekawe auto, gratuluję... Jak z gratami do takiego egzotyka??

Silnik to mocno upraszczajac h4 2.2 z legacy z dolozonymi 2 cylindrami

Skrzynia egzotyk i bardzo wrazliwa na przegrzanie (skrzynia to najbardziej awaryjny i kosztowny element). Moja jest po dwoch akcjach przywolawczych w ASO i naprawie jeszcze w szwajcarii. Sam dolozylem dodatkowy filtr ora chlodnice oleju.

Zawias i hamulce w duzej mierze wspolne z innymi subaru

A ASO jest praktycznie wszysko ale raz w chorych cenach dwa w chorych terminach

Za oceanem jest wielu fanow i dobry dostep do dobrych czesci tyl ko to clo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że SVX był w tamtych latach dla mnie synonimem NOWOCZESNEGO samochodu.

Był opływowy, szybki, miał napęd na 4 koła i wszystko w prądzie bez dopłaty. W jakimś porównaniu (nie pamiętam z czym) w Auto Bildzie rubryka z wyposażeniem była od góry do dołu z "S".

Ciekawe czy kiedykolwiek będzie w moich oczach wyglądał staro...(?)

Świetne auto, gratulacje...a w kategorii "najgorsze zdjęcie mojego auta" masz pierwszą nagrodę. 270751858-jezyk.gif

pzdr waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako opcja bylo do wyboru:

Spojler z tylu

3swiatlo stop (mam)

Przyciemnione szyby z tylu (mam)

Hak (mam)

> Świetne auto, gratulacje...a w kategorii "najgorsze zdjęcie mojego auta" masz pierwszą nagrodę.

> pzdr

Dziekuje i niebawem sie poprawie z tymi fotami smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziekuje i niebawem sie poprawie z tymi fotami

A ja mam pytanie co do tej fatalnej foty: co z tym srebrnym szerszeniem, którego widać na dalszym planie? Sprzedałeś, sprzedajesz, zostawiasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, szczerze zazdroszczę takiego auta! Bankowo będzie wyróżniać się wśród motoryzacyjnej szarzyzny.

Dla mnie czymś takim jest to auto, marzę o nim od lat ale na razie nie ma opcji :/ :

eunos-cosmo-08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super, szczerze zazdroszczę takiego auta! Bankowo będzie wyróżniać się wśród motoryzacyjnej

> szarzyzny.

> Dla mnie czymś takim jest to auto, marzę o nim od lat ale na razie nie ma opcji :/ :

Madzia cosmo. Rownie jak nie bardziej "zakręcony" jak SVX

było to na rynku EU sprzedawane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skrzynia egzotyk i bardzo wrazliwa na przegrzanie (skrzynia to najbardziej awaryjny i kosztowny

> element). Moja jest po dwoch akcjach przywolawczych w ASO i naprawie jeszcze w szwajcarii. Sam

> dolozylem dodatkowy filtr ora chlodnice oleju.

Miałeś jakiś dedykowany "kit" do tej skrzyni, czy zaadaptowałeś coś z innego subaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

> Miałeś jakiś dedykowany "kit" do tej skrzyni, czy zaadaptowałeś coś z innego subaru?

jest w stanach kit za chore pieniadze,,

sam adaptowalem nawet nie wiem z jakiego auta ta chlodnica grunt ze pasuje i nie cieknie smile.gif

288460676-20150508_213431.jpg

Sugeruję na spokojnie pomyśleć nad solidniejszym montażem tych przewodów od chłodnicy oleju, zastosować węże w oplocie a zamiast tych opasek któr z czasem przetną wąż zastosować skręcane końcówki tak jak to być powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.