Skocz do zawartości

Fiat TIPO 2015


MarCo

Rekomendowane odpowiedzi

Masakra gdzie ta motoryzacja zmierza...

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

 

Ale takie 1,4-1,6T jezdzi jednak przyjemniej niz wolnossace 1,8 czy 2,0 :ok:

Te wynalazki 1,0-1,2 tez mnie poki co nie przekonuja, ale i tak bym wolal cos takiego niz diesla 1,4 czy 1,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jedzie przyjemniej ale pod lpg to juz sie nie nadaje... no opel 1,4T podejdzie ale co pojemnosc to pojemnosc... no i w silnikach bez T nie ma sie co psuc :)

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

 

Ciezko, zeby producenci projektowali silniki pod katem ich poddatnosci na LPG za 10 lat ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie hit ;]

Maja T-Jeta to beda pakowac wolnossace 1,4 i 1,6 :facepalm:

 

a moja  :piekna: uznala ze ladne - jakby byl pakiet sport jak w NB i jakis TJet to juz bym sie powoli rozgladal a jakby zrobili liftbacka albo hatchbacka to bym szukal kto ma na jazdy probne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I starcza  bo pewnie to auto ma konkurować z fabią albo loganem :ok:

Wielkością bije je na głowę, Tipo przy długości 4,5 m jest długości stilo MW, Logan ma 4,35, fabia kombi (obecna wersja nie ma jeszcze sedana) ma 4,26m, Peugeot 301 ma 4,43m

IMHO słabe te silniki. A swoją droga ten 1.6 110 KM to będzie coś nowego czy stary 1.6 103 KM odświeżony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkością bije je na głowę, Tipo przy długości 4,5 m jest długości stilo MW, Logan ma 4,35, fabia kombi (obecna wersja nie ma jeszcze sedana) ma 4,26m, Peugeot 301 ma 4,43m

IMHO słabe te silniki. A swoją droga ten 1.6 110 KM to będzie coś nowego czy stary 1.6 103 KM odświeżony?

Stary 1,6 16V odszedł do lamusa w 2005 czy 2006 roku kiedy na chwilę do Stilona zaczęli pakować 1,6 od Opla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkością bije je na głowę, Tipo przy długości 4,5 m jest długości stilo MW, Logan ma 4,35, fabia kombi (obecna wersja nie ma jeszcze sedana) ma 4,26m, Peugeot 301 ma 4,43m

IMHO słabe te silniki. A swoją droga ten 1.6 110 KM to będzie coś nowego czy stary 1.6 103 KM odświeżony?

Pewnie ten sam silnik co montuja do 500X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


mi to wygląda na następcę sieny/albei, niż NB.

 

Wg. Fiata to przedstawiciel rodziny następcy NB. Ma być jeszcze hatchback i kombi. 

Nazwą też nawiązuje przecież do poprzednika (kilka pokoleń wstecz) NB, czyli kompaktowego Tipo.

 

Jednak patrząc na design, to rzeczywiście podobne do takich wynalazków jak 301 czy Rapid. Ale może to dlatego, że małe (klasa B i C) sedany to z natury piękne nie są.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. Fiata to przedstawiciel rodziny następcy NB. Ma być jeszcze hatchback i kombi. 

Nazwą też nawiązuje przecież do poprzednika (kilka pokoleń wstecz) NB, czyli kompaktowego Tipo.

 

Jednak patrząc na design, to rzeczywiście podobne do takich wynalazków jak 301 czy Rapid. Ale może to dlatego, że małe (klasa B i C) sedany to z natury piękne nie są.  

 

Jest juz jakis cennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny , niech dorzucą wersje kombi , i wiem juz jakie będzie moje następne auto , bo jest rozmiarów stilo MW , a ono mi idealnie pasuje  ,   NB było za małe jednak ,

 

no i ciekawe co to za motor 1600 benzina , czy to jakiś nowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czekam na hatchbacka 

Prędzej na kombi, wątpię żeby był htb planowany


Stary 1,6 16V odszedł do lamusa w 2005 czy 2006 roku kiedy na chwilę do Stilona zaczęli pakować 1,6 od Opla.

To ja wiem, ale w czym problem odgrzać kotleta, dostosować go do nowych parametrów? IMHO taniej niż konstruować silnik od podstaw, a można uniknąć przy okazji różnych wpadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. Fiata to przedstawiciel rodziny następcy NB. Ma być jeszcze hatchback i kombi. 

Nazwą też nawiązuje przecież do poprzednika (kilka pokoleń wstecz) NB, czyli kompaktowego Tipo.

 

Jednak patrząc na design, to rzeczywiście podobne do takich wynalazków jak 301 czy Rapid. Ale może to dlatego, że małe (klasa B i C) sedany to z natury piękne nie są.  

A jak to sie ma do doge dart? To jest to samo tylko na EU? Czy na innej platformie i z innym srodkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to sie ma do doge dart? To jest to samo tylko na EU? Czy na innej platformie i z innym srodkiem?

 

Dart  powstał na płycie Giulietty - Tipo bazuje na 500X.

 

W Genewie będzie jeszcze oficjalnie pokazany hatchback a kombi powinno dołączyć do oferty jeszcze w 2016 roku.

Jest to oficjalny następca Bravo. W odróżnieniu do rodziny 500-tki Tipo ma być przystępne cenowo i nie aspirować do klasy tzw "premium".

Czyli tani, porządny kompakt bez fajerwerków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dart  powstał na płycie Giulietty - Tipo bazuje na 500X.

 

W Genewie będzie jeszcze oficjalnie pokazany hatchback a kombi powinno dołączyć do oferty jeszcze w 2016 roku.

Jest to oficjalny następca Bravo. W odróżnieniu do rodziny 500-tki Tipo ma być przystępne cenowo i nie aspirować do klasy tzw "premium".

Czyli tani, porządny kompakt bez fajerwerków. 

Brzmi sensownie. Po wyjsciu chevroleta z PL brakuje tanich wozidel w klasie kompakt. Ja Dartem jestem zawiedziony. Bardzo nieprzyjemnie w srodku i prowadzenie mocno srednie. Skoro inna platforma to mam nadzieje, ze bedzie lepiej. Nie moge sie cen doczekac. Jakby byl TJet  plus sensowna cena to lece kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi sensownie. Po wyjsciu chevroleta z PL brakuje tanich wozidel w klasie kompakt. Ja Dartem jestem zawiedziony. Bardzo nieprzyjemnie w srodku i prowadzenie mocno srednie. Skoro inna platforma to mam nadzieje, ze bedzie lepiej. Nie moge sie cen doczekac. Jakby byl TJet  plus sensowna cena to lece kupic.

 

Myślę, że nie będzie się czym zachwycać jeśli to ma być tani kompakt. To będzie takie fiatowskie Renault Fluence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie będzie się czym zachwycać jeśli to ma być tani kompakt. To będzie takie fiatowskie Renault Fluence.

 

fluence jest o 12 cm dłuższy i 3 cm szerszy... optycznie fluence jest większym samochodem niz ten fiat, dokładnie takie same wymiary jak nowe tipo ma peugeot 301... zresztą bryła obydwu identyczna...

 

to wszystko są nowe "sieny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dart  powstał na płycie Giulietty - Tipo bazuje na 500X.

 

W Genewie będzie jeszcze oficjalnie pokazany hatchback a kombi powinno dołączyć do oferty jeszcze w 2016 roku.

Jest to oficjalny następca Bravo. W odróżnieniu do rodziny 500-tki Tipo ma być przystępne cenowo i nie aspirować do klasy tzw "premium".

Czyli tani, porządny kompakt bez fajerwerków. 

 

 

Testy Tipo hatchback:

 

http://www.carscoops.com/2015/10/scoop-new-fiat-tipo-hatch-wants-to-play.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie będzie się czym zachwycać jeśli to ma być tani kompakt. To będzie takie fiatowskie Renault Fluence.

I o to chodzi takiego czegos brakuje w ofercie w PL. Fluence odpada bo nie ma fajnego silnika benzynowego. Kiedys byl Cruze hb silnik 1.8 lub 1.4T  za rozsadne pieniadze. Moze teraz fiat wstrzeli sie w luke. Ja jezdze malo i glownie w trasie. Male wozidelko mam do miasta wiec chcialbym cos z mocniejszym silnikiem ale nie za 85k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na PL drogach już testy trwają :)

Jakoś miesiąc temu widziałem na drodze nr 81, zamaskowanego

 

We wrześniu widziałem takiego zamaskowanego w Bielsku. Zastanawiałem się co to, do Giulii mi nie pasowało.

 

Duża szansa na sukces to by była w przypadku ceny Sieny z konca lat 90 tych :D

 

... no ale Siena miała niepowtarzalny wygląd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 MJ bedzie kosztowal tyle, ze nikt tego nie kupi ;]

 

Dokładnie.

Patrząc na porównanie innych modeli z silnikami 1.4 16V, 1.4 T-Jet i 1.6 MuliJet, widać że względem 1.4 16V, do tJeta trzeba dopłacić około 6 tysięcy, a do Multijeta już 16-18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.