Skocz do zawartości

Jaka Instalacja BRC vs KME


seba_s

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent Rapid 1.2 MPI 75km

 

Mam dylemat jaką instalację założyć - cenowo wychodzi +/- 100PLN na korzysć KME:

KME z wtryskami OMVL (tutaj gwarancja 2 lata i 50 kkm)

BRC ALBA (gwarancja 2 lata, bez limitu km)

 

Roczne przebiegi ~10kkm wiec limit km nie boli, KME jest minimalnie tańsza.

Nie planuje tuningów, modów itp. ma to być instalacja typu "lać i jeździć".

 

Jeśli któraś z nich jest lepsza gorsza to proszę o informacje dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obserwacji tego co się dzieje u nas w warsztacie:

 

BRC ostatnio podupadło na jakości, membrany w reduktorach nie wytrzymują naszego gazu i pękają. Przeglądy w BRC z pewnością droższe niż w składaku na KME.

Plusem BRC jest to że masz wszystkie komponenty jednej firmy, niestety ale jak padną wtryskiwacze etc koszt sporo większy niż u konkurencji. No i w przypadku BRC ALBA, nie jest to zbyt popularna instalka, raczej wszyscy montują SEQUENT 24. Może z racji nowości samochodu zaproponowali Ci ALBĘ ? ;)

 

Napisz więcej o tej KME, jaki reduktor?

 

btw. Jak chce Ci się przyjechać do W-wy to możemy Ci zaproponować instalację z 5-cio letnią gwarancją bez limitu kilometrów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje:)

 

>Może z racji nowości samochodu zaproponowali Ci ALBĘ ? 

 

Hmm nawet w samym warsztacie zdania były podzielone czy BRC czy KME ;)

 

>Napisz więcej o tej KME, jaki reduktor?

Nie pamiętam szczegółów - dopytam się , ale chyba moim w demonie mocy i prędkości każdy da radę ;)

>btw. Jak chce Ci się przyjechać do W-wy to możemy Ci zaproponować instalację z 5-cio letnią gwarancją bez limitu kilometrów ;)

Niestety nie bardzo mam czas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w peugeocie instalacje BRC nie narzekałem wszystko działało OK zakładana było w 2012 roku to może wtedy jeszcze wszystko było ok , teraz mam instalcje Stag i też jestem jak na tą chwilę bardzo zadowolony , mam trzy lata gwarancji bez limitu kilometrów :) jak na tą chwlę użytkuje ją pół roku :) zobaczymy co bedzie dalej :)

 

pozdrawiam i życze powodzenia w wyborze :)

 

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty miałeś pewnie SQ24 albo lepszą. Alba to jakiś syf. Przerabiałem tanią BRC i nic poniżej SQ24 nie polecam.

Już nie pamiętam , ale była droga :) to pewnie masz racje :) , teraz w Insigni mam Staga i jak na dzień dzisiejszy OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pawcio montuj nie zastanawiaj sie :) ceny LPG robią duże wrażenie jak dla mnie ostatnio po wszystkich rabatach tankowałem po 1.46 zł  :) na majóweczkę :) , teraz bedziemy robic następny wypad z zoną :) , nie ma to jak zatankowac pełny zbiornik za niecałe 60 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawcio montuj nie zastanawiaj sie :) ceny LPG robią duże wrażenie jak dla mnie ostatnio po wszystkich rabatach tankowałem po 1.46 zł  :) na majóweczkę :) , teraz bedziemy robic następny wypad z zoną :) , nie ma to jak zatankowac pełny zbiornik za niecałe 60 zł :)

:oki: Ostatnio trasę Kraków - Słowacja i z powrotem, około 410 km, zrobiłem Astrą za 48 zł  :hehe:  Aż mi głupio było brać od znajomych 24 zł zrzutki na paliwo, ale się uparli :)

Co do BRC - mam Sequent 24 od lipca tamtego roku, jakieś 12000 km przejechane, problemów zero. Gość kazał tankować na markowych stacjach, mówi, że instalka może pociągnąć nawet grubo>100 kkm (jak mi się dobrze kojarzy, wspominał o Corsie z nalotem 240 kkm na jednych wtryskach). Ale instalacja była znacząco droższa niż inne propozycje (2700 zł vs 2200 - 2400 zł innych za składaki). Przy obecnych cenach gazu i spalaniu Astry, to chyba mi się zwróci w przyszłym życiu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.