Skocz do zawartości

Korozja Stilo?


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie Fiaty słyną z dobrych blach.

Oczywiście pod warunkiem, że blachy nie naprawione. Bo jeśli tak to już loteria - jak w każdym aucie.

Moje byłe Stilo po 10 latach i 200 tys km miało tylko ognisko rdzy wokół zamka pokrywy bagażnika.

W Stilo piaskują się przednie błotniki na dole od piasku itp lecącego od kół ale można założyć chlapacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Fiaty słyną z dobrych blach.

 

 

Powiem na przykładzie P2/P2 FL, z zewnątrz praktycznie zero korozji jest ocynk. Koroduje podwozie czego nie widać. O tych rzeczach co piszesz to jest podobnie jak w P2, głównie chodzi mi o stan podwozia bo z tego co zauważyłem Fiat lubi korodować pod fabrycznym zabezpieczeniem antykorozyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stilo piaskują się przednie błotniki na dole od piasku itp lecącego od kół ale można założyć chlapacze.

 

Dokładnie tak jak piszesz.

Jeżeli się w porę nie zareaguje to tam najszybciej się pojawi rdzawy nalot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

mam takie pytanie jak jest z korozją w Waszych samochodach? Duży to jest problem tych samochodów? zastanawiam się nad zmianą z P2 FL na Stilo. Czy Stilo jest lepiej zabezpieczone pod względem korozji od P2? pozdrawiam

tak , miałem kilka fiatów  (tipo , brava), alf (146 , 156) , i wiem o czym mówisz , bolączką poprzedników były progi i podłoga gnijące od środka , stilo jest już naprawdę w innej technologii wykonane , i nie ma takich problemów jak poprzednicy z podłoga i progami  . Zresztą poprzednicy mieli tak samo wygladającą podłogę - od czasów tipo 88' (kto przerabiał kilka fiatów wie o czym piszę ) , stilo ma zupełnie inną płyte podłogową niepodobna do poprzedników , jest naprawdę innej generacji autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , miałem kilka fiatów  (tipo , brava), alf (146 , 156) , i wiem o czym mówisz , bolączką poprzedników były progi i podłoga gnijące od środka , stilo jest już naprawdę w innej technologii wykonane , i nie ma takich problemów jak poprzednicy z podłoga i progami  . Zresztą poprzednicy mieli tak samo wygladającą podłogę - od czasów tipo 88' (kto przerabiał kilka fiatów wie o czym piszę ) , stilo ma zupełnie inną płyte podłogową niepodobna do poprzedników , jest naprawdę innej generacji autem

 

dzięki za informacje, reszcie również :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj: https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/415796-fotorelacja-czyli-nudzi-mi-si%C4%99/

 

Masz sporo fotek podwozia z mojego stilo z 2003 roku, przebieg 280 000. Auto dość mocno eksploatowane,IMO jak na ten wiek i te warunki to nie ma co marudzić, nie wierzę by jak wyżej Hipo napisał że inne marki nie rdzewieją... w tamtym wątku już nie chciałem się wtrącać, ale miałem na podnośniku też i Audi i szału nie było.... w tym wieku to nie liczy się marka a historia samochodu.

 

Dla porównania, moi rodzice mają salonową Albeę z 2004r - no i nie znajdziesz tam grama rdzy, i nie przesadzam, nie ma tam ani jednego grama, samochód zawsze, ale to zawsze garażowany i zawsze płukane podwozie po zimowej jeździe. Nawet jak deszcze padał to już do garażu chowany, na parkingu nie 'im bliżej wejścia do marketu tym lepiej' tylko 'im więcej cienia tym lepiej" itp. itd.

 

A moje stilo z grudnia 2003, no praktycznie to samo, ale nie ma 100k tylko prawie 300 przebiegu, do tego garażowane jak byłem w domu, ale kupę stało pod pracą, tu śnieg, tu słońce, na weekend pod blokiem w innym mieście, potem 4 lata studiów też pod chmurką (3 noce na tydzień, reszta w garażu), do tego zdarzały mu się wypady po Europie, tu Austria i -30 przez tydzień, tu Chorwacja i +30 przez tydzień.... teraz leci mu 2 rok pod chmurką w Holandii przy samym morzu gdzie wilgotność wynosi 99% a opady deszczu są 27-29dni w miesiącu.

Jak wygląda po takiej eksploatacji? Masz w wątku powyżej :)

 

Dobranoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat to szit,  bier 15letnie A3, jak tu jeden wszech wiedzacy wypisywał parcha Ci ruda zje a pod dyskoteka na widok A3 dalej będzie dziołchom gacie z dupy zdzierać  ;l

 

 

Widziałem nie jednego VW/Skoda/Audi z korozją nadwozia także podziękuje :oki:  Ja już ten wiek ma za sobą, kiedy liczył się znaczek na masce :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj: https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/415796-fotorelacja-czyli-nudzi-mi-si%C4%99/

 

 

Dla porównania, moi rodzice mają salonową Albeę z 2004r - no i nie znajdziesz tam grama rdzy, i nie przesadzam, nie ma tam ani jednego grama, samochód zawsze, ale to zawsze garażowany i zawsze płukane podwozie po zimowej jeździe. Nawet jak deszcze padał to już do garażu chowany, na parkingu nie 'im bliżej wejścia do marketu tym lepiej' tylko 'im więcej cienia tym lepiej" itp. itd.

 

 

Dobranoc :)

 

dzięki, wątek Twój już kiedyś widziałem :ok:  Obejrzyj w tej Albei podłogę bagażnika, a dokładnie punkty łączenia podłogi bagażnika z nadkolami. U mnie P2 FL które mam z zewnątrz też nie ma grama rudej, ale przy montażu haka mocno się zaskoczyłem jak ściągłem wygłuszenie bagażnika. Auto jak kupiłem 2 lata temu to go prześwietliłem i zakonserwowałem od strony podwozia konkretnie, wtedy mi do głowy nie przyszło żeby od wewnątrz go szabrować skoro z podwozia źle to nie wyglądało. W tym tygodniu pójdzie migomat w ruch, zrobimy to należycie i zakonserwujemy. Pierwszą myśl jaką miałem to że sprzedam go, ale nawet znajomy blacharz mi powiedział że szkoda. Tym bardziej że podłużnice i itp wszystko jest czyste, a trochę tym autem przejeździłem [65kkm/2 lata] i też trochę w niego zainwestowałem :oki:  Mam "korozjowstręt" po Tico które miałem :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

mam takie pytanie jak jest z korozją w Waszych samochodach? Duży to jest problem tych samochodów? zastanawiam się nad zmianą z P2 FL na Stilo. Czy Stilo jest lepiej zabezpieczone pod względem korozji od P2? pozdrawiam

Moje ma 13 lat i jak na razie jest nieźle.

Są purchelki koło zamka klapy i jeden na tylnym nadkolu. 

Po zimie, na rogu przedniego błotnika widać kawałek blachy calkowicie odarty z lakieru. Ruda tego nie bieże więc jest nieźle.

A tak przy okazji, polećcie jakieś dobrze dopasowane chlapacze na przód do 3D. 

Na Allegro jest komplet oryginalów za 125 zeta. Chyba lekka przesada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim stilonie z 2005 roku korodują tylko okolice zamka w tylnej klapie i naroża uchwytu tylnej klapy. To typowe dla tego modelu. Najsłabszy punkt pod kątem korozji to tylna klapa. Po za tym na karoserii zero korozji. 

Na podwoziu tragedii też nie ma. Racja to, że Fiat faktycznie jest dobrze zabezpieczony antykorozyjnie. Jak widzę pognite młodsze Mercedesy i Fordy nie mówiąc o Kijankach to cieszę się, że mam Fiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim stilo abarth 2002 r. niestety korozja pojawiła sie na obu progach ( w lewym dziura na jakieś5 cm ) i tylnych błotnikach ( kilka purchli ) podłoga na szczęście jak nówka. 9 maja oddaje go do blacharza ;) nie wiem czy ma to znaczenie ale może w moim stilonie jest taki problem ponieważ pochodzi z polskiego salonu a nie jest ściągany z zagranicy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim stilo abarth 2002 r. niestety korozja pojawiła sie na obu progach ( w lewym dziura na jakieś5 cm ) i tylnych błotnikach ( kilka purchli ) podłoga na szczęście jak nówka. 9 maja oddaje go do blacharza ;) nie wiem czy ma to znaczenie ale może w moim stilonie jest taki problem ponieważ pochodzi z polskiego salonu a nie jest ściągany z zagranicy.  

 

Śmiem twierdzić że siłą natury to się nie stało, ale samochód przeżył jakąś powódź, albo miało już wymieniane progi... widziałem wiele stilonów, nie jeden jeździł latami bez lakieru na progach i dopiero co ruda zaczynała to brać, a do 5cm dziury to jeszcze z 5 lat brakowało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, auto kupiłem niedaleko Bielsko Białej a tam było kilka mocniejszych zalań, chociaż mój blacharz stwierdził, że już miał kilka stilo z takimi przypadłościami także nie jest to odosobniony przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat to szit,  bier 15letnie A3, jak tu jeden wszech wiedzacy wypisywał parcha Ci ruda zje a pod dyskoteka na widok A3 dalej będzie dziołchom gacie z dupy zdzierać  ;l

 

a na stilo jeździsz pod remizę "dziołchom gacie z dupy zdzierać"?

 

Schowaj już się do jamky i nie gdacz.

 

Jak widać jednym gnije Stilo, innym nie. 

 

I pamiętaj... Hrup, hrup, kto tam? Rdza w hipo stilo  ;]  ;]  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare i nieaktualne. Stare Bravo i Brava, Punto I, Siena i Palio tak ale nie Stilo...

ja zaliczyłem pęknięcie altka w Stilo 2x, więc aktualne i pamięć mi przypomina,że były przypadki na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na stilo jeździsz pod remizę "dziołchom gacie z dupy zdzierać"?

 

Schowaj już się do jamky i nie gdacz.

 

Jak widać jednym gnije Stilo, innym nie. 

 

I pamiętaj... Hrup, hrup, kto tam? Rdza w hipo stilo  ;]  ;]  ;]

Masz coś konstruktywnego do dodania w temacie czy tylko żal dupe ściska z powodu tego że ktoś odważył się podważyć mit łałdi? 

A wycieczki osobiste z jamką na czele to sobie daruj, takie teksty to na onecie czy innym śmieciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.