Skocz do zawartości

Siedem osób + 4x4


Ketchup87

Rekomendowane odpowiedzi

Jest coś ciekawego w tej kategorii? Do tej pory wiedziałem tylko o długim Patrolu i Discovery. Z tym, że w Disco dwa ostatnie fotele są bokiem do kierunku jazdy więc chyba montaż fotelików dla dzieci raczej odpada. Dzisiaj odkryłem że 7 miejsc ma też Hyundai Galloper, Mitsubishi Pajero czy też Shogun, nie wiem czym one się różnią. Możecie opowiedzieć coś na ich temat? Reduktor z full time? Rama? Mosty czy zawieszenie niezalezne? Może ktoś natknął się na inne warte uwagi auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś ciekawego w tej kategorii? Do tej pory wiedziałem tylko o długim Patrolu i Discovery. Z tym, że w Disco dwa ostatnie fotele są bokiem do kierunku jazdy więc chyba montaż fotelików dla dzieci raczej odpada. Dzisiaj odkryłem że 7 miejsc ma też Hyundai Galloper, Mitsubishi Pajero czy też Shogun, nie wiem czym one się różnią. Możecie opowiedzieć coś na ich temat? Reduktor z full time? Rama? Mosty czy zawieszenie niezalezne? Może ktoś natknął się na inne warte uwagi auto?

 

Chodzi Ci o jakieś przeprawowe 4x4, czy ogólnie o coś wyższego z 4x4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie Nissan terrano/ ford maverick, ale wg mnie nieco ciaśniejsze od Pajero, które pierwsze dwa rzędy ma niemalże komfortowe pod względem przestrzeni, natomiast ostatni rząd (dwa miejsca) - raczej dla dzieci. Pajero=shogun - nazwa pajero nie występuje na rynkach hiszpańskojęzycznych, gdzie oznacza przekleństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś ciekawego w tej kategorii? Do tej pory wiedziałem tylko o długim Patrolu i Discovery. Z tym, że w Disco dwa ostatnie fotele są bokiem do kierunku jazdy więc chyba montaż fotelików dla dzieci raczej odpada. Dzisiaj odkryłem że 7 miejsc ma też Hyundai Galloper, Mitsubishi Pajero czy też Shogun, nie wiem czym one się różnią. Możecie opowiedzieć coś na ich temat? Reduktor z full time? Rama? Mosty czy zawieszenie niezalezne? Może ktoś natknął się na inne warte uwagi auto?

 

Toyota Land Cruiser 120

Jeździłem długą 120'tką która w maksymalnej konfiguracji ma 8 miejsce ale przyznajmy sobie szczerze że te 3 miejsca z tyłu to maks dla dwójki, trójki nastolatków będą pasowały.

 

Jeep Commander - masz 7 miejsc i duże silniki dające frajdę z jazdy

 

edit: Discovery II ma dwa ostatnie miejsca normalnie - przodem do kierunku jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gallopery i Pajero oglądałem. W ogóle nie przekonuje mnie w terenówce niezależne zawieszenie. Do tej pory jeździłem mocno podniesionym Cherokee bez stabilizatorów na MTkach więc nie przeraża mnie precyzja sterowania czy droga hamowania mierzona w boiskach futbolowych. Tak na prawdę najbardziej podobają mi się długie patrole ALE nie mają full time, rzadko można trafić na automat i silniki 120KM. Faktycznie dyskoteka ma ostatni rząd przodem do kierunku jazdy. Jednak nadal sa to dość prowizoryczne ławeczki, zagłówek rozkładany od sufitu, nie wiem czy da się na tym posadzić fotelik. Ale w dyskotece są fajniejsze silniki, automaty i reduktory z full time. Do tego bardzo podoba mi się patent na zastąpienie panharda z tyłu. Jednak wizualnie kupa :) Z tyłu zwis jak w autobusie a jak do tego dojdzie hak to cięzko zjechac z krawężnika. Środek ciężkości też 500 metrów nad ziemią. Zobaczcie filmik z naszych okolic - ja XJ, jeszcze przed liftem, kołami i blokadą

i w tym samym miejscu disco

 

Land Cruiser, Escalade poza budżetem. Commander też ale tu akurat dyskfalifikacja z powodu braku ramy i z powodu posiadania Jeepowiskich mostów. A propos - podoba mi się rozwiązanie w patrolu czyli brak sworzni przy zwrotnicach a zamiast tego są łozyska. Słusznie się zachwycam czy to niewiele wytrzymalsze a jak padnie to dużo więcej roboty z wymianą (naprawą) ?

 

A dlaczego takie wymagania? Bo nie powstrzymam się przed zjeżdżaniem z czarnego i nie chciałbym słuchac takich dźwięków jak w Jeepie. Nie chciałbym też przeżywać zawału przy kazdym szarpaniu, stąd wolałbym tym razem ramę. I zacząłem powiększać rodzinę więc przyszłościowo 2 duże osoby plus 3 małe i do tego jakiś bagaż powinien wejść. Dodatkowo zmieniła mi się częstotliwośc używania auta. teraz jeżdżę codziennie więc te Jeepowskie 30l/100km były mało zadowalające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze - 20k pln MAX. A to oznacza, ze wolalbym wydac duzo mniej i podbierac z kupki od razu na oleje, paski i tym podobne rzeczy ;) I plan wchodzi w zycie po wakacjach a bardziej realnie pazdziernik bo wtedy przewidujemy w budzecie miejsce na te rzeczy takze mam czas zeby sie rozejrzec na rynku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze - 20k pln MAX. A to oznacza, ze wolalbym wydac duzo mniej i podbierac z kupki od razu na oleje, paski i tym podobne rzeczy ;) I plan wchodzi w zycie po wakacjach a bardziej realnie pazdziernik bo wtedy przewidujemy w budzecie miejsce na te rzeczy takze mam czas zeby sie rozejrzec na rynku ;)

 

Obawiam się że ciężko będzie Ci wszystko pogodzić.

Land Cruiser byłby idealny, ale do niego bez 45-50k pln nie ma sensu podchodzić.

Podobnie Patrol.

 

Imho przy takim budżecie to albo kompromis w postaci Nissana Terrano albo kupujesz jakaś zdrową budę Patrola i wstawiasz w nim mocniejszy silnik.

Przy czym opcja numer dwa raczej dla osoby z umiejętnościami własnymi i zapleczem mechanicznym bo koszta warsztatu byłby tu spore.

 

http://olx.pl/oferta/nissan-terrano-2-7-tdi-klimatyzacja-alu-7-osob-rej-pl-CID5-IDfmx9l.html#1e35766c19

http://olx.pl/oferta/nissan-patrol-nissan-patrol-y60-long-CID5-IDfciCR.html#438bc86794

http://olx.pl/oferta/nissan-patrol-y61-2-8tdi-7-osobowy-CID5-IDfgROJ.html#a35f44d9f7;promoted

http://olx.pl/oferta/opel-monterey-limited-zarejestrowany-klimatyzacja-off-road-4x4-159-km-isuzu-CID5-IDeHXJZ.html#a91fde0cbf

 

Chyba najsensowniejszą opcję będzie wybranie solidnej podstawy i motawnie po kawałeczku

Przy okazji: dla konfiguracji 2+3 nie lepiej kupić coś 5 osobowego ?

Po co Ci te dwa extra fotele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że ciężko będzie Ci wszystko pogodzić.

Land Cruiser byłby idealny, ale do niego bez 45-50k pln nie ma sensu podchodzić.

Podobnie Patrol.

 

Imho przy takim budżecie to albo kompromis w postaci Nissana Terrano albo kupujesz jakaś zdrową budę Patrola i wstawiasz w nim mocniejszy silnik.

Przy czym opcja numer dwa raczej dla osoby z umiejętnościami własnymi i zapleczem mechanicznym bo koszta warsztatu byłby tu spore.

 

http://olx.pl/oferta/nissan-terrano-2-7-tdi-klimatyzacja-alu-7-osob-rej-pl-CID5-IDfmx9l.html#1e35766c19

http://olx.pl/oferta/nissan-patrol-nissan-patrol-y60-long-CID5-IDfciCR.html#438bc86794

http://olx.pl/oferta/nissan-patrol-y61-2-8tdi-7-osobowy-CID5-IDfgROJ.html#a35f44d9f7;promoted

http://olx.pl/oferta/opel-monterey-limited-zarejestrowany-klimatyzacja-off-road-4x4-159-km-isuzu-CID5-IDeHXJZ.html#a91fde0cbf

 

Chyba najsensowniejszą opcję będzie wybranie solidnej podstawy i motawnie po kawałeczku

Przy okazji: dla konfiguracji 2+3 nie lepiej kupić coś 5 osobowego ?

Po co Ci te dwa extra fotele?

W pięcioosobowych autach zazwyczaj nie wchodzą 3 foteliki w jednym rzędzie. Tata ma Espace, wujek Zafirę i nadal ciężko nam się czasem poruszyć. Duża rodzina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.