Skocz do zawartości

Hamulce upgade - Bravo II 1.9 120KM -> Lancia Delta 2.0 165KM


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Robił ktoś taki upgrade??

 

W Bravo z silnikiem 1.9 120KM z przodu jest system BOSCH tarcza 284mm i dość mały klocek co kończy się szybkim przegrzewaniem... 

 

W Lancii w silnikach 1.9 i 2.0 z przodu jest system ATE tarcza 305mm i sporo większy klocek. Jako że Delta to pochodna Bravo - też ma 4x98 rozstaw śrub i pozostałe parametry też się raczej zgadzają to myślę że powinno wszystko pasować P&P. Oczywiście muszę kupić nowe (używane) zaciski i jarzma.

 

Wiem że zaraz podniosą się głosy że 4tłok lepszy ale i o wiele droższy. 4 tłok liczymy w tysiącach a tu wymieniam tarcze i klocki (które i tak muszę zmienić) - są w podobnych pieniądzach co standardowe i jedyne dodatkowe koszty do wymiana zacisków.

 

Co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Robił ktoś taki upgrade??

 

W Bravo z silnikiem 1.9 120KM z przodu jest system BOSCH tarcza 284mm i dość mały klocek co kończy się szybkim przegrzewaniem... 

 

W Lancii w silnikach 1.9 i 2.0 z przodu jest system ATE tarcza 305mm i sporo większy klocek. Jako że Delta to pochodna Bravo - też ma 4x98 rozstaw śrub i pozostałe parametry też się raczej zgadzają to myślę że powinno wszystko pasować P&P. Oczywiście muszę kupić nowe (używane) zaciski i jarzma.

 

Wiem że zaraz podniosą się głosy że 4tłok lepszy ale i o wiele droższy. 4 tłok liczymy w tysiącach a tu wymieniam tarcze i klocki (które i tak muszę zmienić) - są w podobnych pieniądzach co standardowe i jedyne dodatkowe koszty do wymiana zacisków.

 

Co o tym myślicie??

 

Kilka lat temu ktoś chwalił się taką modyfikacją. Nie pamiętam szczegółów, ale raczej wszystko pasowało jak piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w Delcie 305 i w sumie nie wiem co powiedzieć - jest to porządny hamulec, aż nadto wystarczający do seryjnego auta niezależnie od drogi i obciążenia.

 

a jak po ostrym hamowaniu ze 170 km/h ? Następnie hamowanie daje radę czy hamulec pozostaje tępy przez dłuższy czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak po ostrym hamowaniu ze 170 km/h ? Następnie hamowanie daje radę czy hamulec pozostaje tępy przez dłuższy czas?

Jestem za stary na robienie sztucznych testów typu 200-0-200-0, ale przez 30tys km jakie zrobiłem autem nigdy nie zabrakło mi hamulców, nawet na alpejskich serpentynach w 4 osoby z bagażem.

 

P.S. Pamiętaj, że przy tych hamulcach absolutne minimum to felga 16" (i to też nie każda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna różnica w tarczach 305mm (z Delty) i 284mm (z Bravo) to oczywiście oprócz średnicy i grubości (co jest akurat na plus) to grubość całkowita 44,7 do 43,5 czyli tarcza wejdzie głębiej o 1,2mm do samochodu a miejsca tam za wiele nie ma i zastanawiam się czy nie będzie zawadzać o zwrotnice... jarzmo i zacisk powinien pasować bezproblemowo. Szkoda że nikt tego nie przerabiał - muszę sam przecierać szlak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie zakupiłem jarzma z zaciskami (200zł kpl) - przymierzyłem i wszystko pasuje idealnie. Teraz czekam na dobrą ofertę cenową na tarczę i klocki - za ATE trzeba dać ok 700zł...

Myślę że temat uda mi się zamknąć w ciągu tygodnia max dwóch. O ile po założeniu tarcz nic nie będzie zawadzac ale wydaje mi się że powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tarcze 305mm na Bravo 1,9MJ. Zacisk Brembo 4tłok z jakiejś alfy. Opti rozgryzł temat i nawet czasem ma komplety do sprzedania - tarcze i klocki z tego co pamiętam też co chwila miał jakieś na zbyciu... 

Szkoda że nie zauważyłem bo auto do sprzedania - heble bym sprzedał oddzielnie bo nikt mi za to nie zapłaci. 

Mam też przewody hamulcowe w oplocie firmy Hel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarły graty - tarcze, klocki ATE + wcześniej kupione zaciski sprężyny do zacisków bo nie było w komplecie (QUICK BRAKE 109-1680 ok 22zł)  Wymiana z odpowietrzeniem ok 2 godzin. Wszystko pasuje idealnie. Profilaktycznie puknąłem młotkiem w osłonę bo była bardzo blisko. Felga 16 też jest bardzo blisko zacisku więc 15 na 100% już nie wejdzie. Jak na razie muszę zrobić ze 300km żeby wszystko się dotarło i ułożyło i dopiero wtedy powiem czy jest lepiej bo teraz jeszcze ostro nie hamowałem ze zrozumiałych względów.

post-132852-0-10437000-1463774850_thumb.jpg

post-132852-0-56644200-1463774854_thumb.jpg

post-132852-0-04160900-1463774859_thumb.jpg

post-132852-0-05613400-1463774864_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I jak się hamulce sprawują? nie obciera o felgi? 

Przymierzałeś może felgę stalową? mam takie 16 z zimówkami zastanawiam się czy też tarcza się zmieści

Mam takie same felgi i też zastanawiam się nad takim swapem :-)

 

Dożo kosztowały zaciski? Kupiłeś nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce sprawują się bardzo dobrze! Są bardzo skuteczne przy każdej prędkości - jak na razie hamowałem ze 180 i też nie było żadnego problemu. Naprawdę czuć bardzo dużą różnicę - na początku oczywiście aż takiej dużej nie było bo się wszystko musiało ułożyć i dotrzeć ale teraz czuć że działają o wiele lepiej. Ja jestem bardzo zadowolony :)

 

Co do felg to mam tylko aluminiowe - na lato te co na zdjęciach (standardowe od Bravo) a na zimę 16 od Stilo z ET41 - przymierzałem - wszystko pasuje nic nie obciera - stalowej nie mam do przymiarki (na zapasie też alus).

 

Zaciski używki - 100zł sztuka.

 

Widzę że coś wymiotło te zaciski z Allegro i ciężko je znaleźć. Gdyby ktoś szukał to takie same są też w najnowszym Doblo ale z racji rocznika są droższe...

Edytowane przez DJ82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.