Skocz do zawartości

Jeden wypadek i absolutny chaos


szafir

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś, krótko po 10 rano, nasz rodak, młody kierowca zestawu z cysterną załadowaną izopropanolem, zaklopsował kompletnie wschodnią część Zagłębia Ruhry.

 

5676764_3_20160430_120634.jpg?version=14

5676765_3_20160430_114637.jpg?version=14

(źródło zdjęć: Ruhr Nachrichten)

 

Miejsce bardzo niefortunne, zablokowane oba kierunki na A2 i skrzyżowanie z A45.

Dzięki temu wszystkie cztery równoległe autostardy i prostopadłe do nich, rozprowadzające ruch z A2 i A45 są zaklopsowane kompletnie.

Jak donoszą moi koledzy z dortmundzkiej autostradówki, którzy mieli akurat dyżur i zabezpieczali miejsce, zestaw bujnął się z prawego pasa na lewo i przeorał 30 m barierek, rozłączył się i podzielił po jezdniach. Prawdopodobnie kierowca "rozbujał" sobie płynny ładunek (jest niegroźnie ranny w szpitalu). Wszystko wskazuje na to że zestaw był sprawny ale dochodzenie trwa i wszystko może się jeszcze okazać.

Straty wstępnie ponad 300 kEuro.

Informacja dla wszystkich jadących A2 z i do PL, wybrać inną trasę, autostrada będzie zamknięta przynajmniej do jutra rana a niewykluczone że i całą niedzielę a nawet częściowo w poniedziałek ponieważ wyciekający izopropanol zaczął wchodzić w reakcję z nawierzchnią.

I jeszcze prośba do ewentualnych podróżujących przez dortmundzkie odcinki autostrad żeby powstrzymali się z głupimi tekstami, epitetami czy bluzgami w czasie kontroli policyjnej, czy to rutynowej czy  po wykroczeniu.

Może okazać się, że policjant (a nawet dwóch)  nagle przemówią najczystszą polszczyzną i będzie głupio.

Niestety nasi rodacy należą do wyjątkowo aroganckich i przy okazji kiepskich kierowców, ponadprzeciętnie lekceważących przepisy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde , ale miałem farta , wczoraj w nocy tamtędy jechałem , i na szczęście do polszy wracam dopiero we wtorek ,

 

 

BTW co do polaków za granica , to czasami lepiej się nie przyznawać do tego narodu    ;]

  Koluniu a ty z jakiej jesteś nacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW co do polaków za granica , to czasami lepiej się nie przyznawać do tego narodu    ;]

 

a w PL to nie? u nas tez jezdzi sie arogancko i bezmyślnie. wczoraj na dystansie 150 km, przynajmniej 15 osób mi zajechało drogę zupełnie bez przyczyny, a wystarczyło się rozejrzec  :chory:

i nie wiem czy przypadek, ale połowa tych kierowców, to na blachach stolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Koluniu a ty z jakiej jesteś nacji?

 

koluniu , masz 3 pasy autostrady , a taki jeden polak  vectrą zawzięcie ciśnie  non stop środkowym , to ja go z prawej a niemiec z lewej , ale ten dalej nie łapie tematu , lub standardowe : jadąc prawym na autostradzie włączam kierunkowskaz żeby wyprzedzić , to niemiec widzi co robię i zjeżdżą ze środkowego na lewy , polak nic nie robi nie ustępuje , ślepy jest , kultura jazdy autostradą zerowa

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w PL to nie? u nas tez jezdzi sie arogancko i bezmyślnie. wczoraj na dystansie 150 km, przynajmniej 15 osób mi zajechało drogę zupełnie bez przyczyny, a wystarczyło się rozejrzec  :chory:

i nie wiem czy przypadek, ale połowa tych kierowców, to na blachach stolicy

wiem kolego , ale w polsce jakoś jestem przyzwyczajony do tego , a jadąc w D , trochę się człowiek rozleniwia , bo wie że może liczyć na większą kulturę jazdy , oni są uczeni w szkołąch jeździć po autostradach i to procentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koluniu , masz 3 pasy autostrady , a taki jeden polak  vectrą zawzięcie ciśnie  non stop środkowym , to ja go z prawej a niemiec z lewej , ale ten dalej nie łapie tematu , lub standardowe : jadąc prawym na autostradzie włączam kierunkowskaz żeby wyprzedzić , to niemiec widzi co robię i zjeżdżą ze środkowego na lewy , polak nic nie robi nie ustępuje , ślepy jest , kultura jazdy autostradą zerowa

a po co ten niemiec zjeżdża ze środkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem kolego , ale w polsce jakoś jestem przyzwyczajony do tego , a jadąc w D , trochę się człowiek rozleniwia , bo wie że może liczyć na większą kulturę jazdy , oni są uczeni w szkołąch jeździć po autostradach i to procentuje

 Koluniu chciał bym zwrócić tobie uwagę na to  ,że w "polsce" pisze się przez duże P.  Rozumię teraz dlaczego nie chcesz przyznać się do tego "narodu". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Koluniu chciał bym zwrócić tobie uwagę na to  ,że w "polsce" pisze się przez duże P.  Rozumię teraz dlaczego nie chcesz przyznać się do tego "narodu". 

 

A ja nie rozumię, jak można zwracać komuś uwagę na błąd (świadomy lub nie), samemu popełniając inny...  :hmm:  ale teraz - widać - taki trend, ludzie piszo i nie myślo przy tym... :facepalm: że o używaniu interpunkcji nie wspomnę i potem się domyślaj, czy to ma być sad, czy jednak sąd :chory:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.