Skocz do zawartości

podnośnik żaba


ktosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy, ale kup sobie taniej sam podnośnik. bo koziołków nigdy nie użyjesz a będą zawadzały w garażu/piwnicy  :phi:

Koziołki się przydadzą jak najbardziej, nigdy nie robię nic na podniesionym samochodzie nie zabezpieczonym (na samym podnośniku), 2 lata temu kolega podczas bardzo mocnego wiatru zmieniał koła w samochodzie i wsadził głowę pod nadkole żeby sprawdzić wewnętrzne klocki, podmuch wiatru zrzucił auto z podnośnika i niestety przygniotło mu głowę, nie udało się go uratować. Czasami jak widzę jak niektórzy leżą pod niezabezpieczonym autem na podnośniku to aż włos mi się na głowie jeży

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koziołki się przydadzą jak najbardziej, 

Czasami jak widzę jak niektórzy leżą pod niezabezpieczonym autem na podnośniku to aż włos mi się na głowie jeży

 

Dokładnie. Moje osobiste doświadczenia z lewarkami wskazują, że najgorsze są te pokładowe. Dwa fiatowskie dokonały żywota: jeden się poddał, gdy bolid był już uniesiony, lecz jeszcze nie zdążyłem zdjąć koła, ani podłożyć koziołków... 8]  drugi przekręcił się, i to dosłownie, na glebie i nie był w stanie nic udźwignąć.

Od tamtej pory nie dotykam podnośnika z wyposażenia, używam innych spoza auta + zabezpieczenie: nawet najlepszy i najnowszy podnośnik może się poddać w każdym momencie - to jest tylko urządzenie, a głupio było by przejeździć X lat bezwypadkowo, a zginąć pod własnym autem... :chory: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy taki podnośnik żaba wystarczy do sezonowej wymiany kół w dwóch autach i np jakiegoś sporadycznego podnoszenia w celach wymiany klocków ?

 

http://allegro.pl/zaba-podnosnik-lewarek-2t-podpory-kobylki-2t-gw-i6136246571.html

 

Pozwole sobie zapytać jakie samochody? Bo jesli jednym z twoich samochodów jet np Honda CRV to już nie - bo ma za krótkie ramie. Jeśli standardowe niskopodłogowce to jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy taki podnośnik żaba wystarczy do sezonowej wymiany kół w dwóch autach i np jakiegoś sporadycznego podnoszenia w celach wymiany klocków ?

 

http://allegro.pl/zaba-podnosnik-lewarek-2t-podpory-kobylki-2t-gw-i6136246571.html

wystarczy i do tego obowiązkowo klin pod koło

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=qd&string=klin%20pod%20ko%C5%82a&search_scope=category-3&bmatch=s0-aut-1-4-0408

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tamtej pory nie dotykam podnośnika z wyposażenia, używam innych spoza auta + zabezpieczenie: nawet najlepszy i najnowszy podnośnik może się poddać w każdym momencie - to jest tylko urządzenie, a głupio było by przejeździć X lat bezwypadkowo, a zginąć pod własnym autem...  

 

Czyli z bagażnika wyrzuciłeś fabryczny lewarek i wozisz na co dzień żabę oraz dwie kobyłki. No jednak większość na co dzień korzysta z rozwiązań fabrycznych, żeby nie zagracać bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z bagażnika wyrzuciłeś fabryczny lewarek i wozisz na co dzień żabę oraz dwie kobyłki. No jednak większość na co dzień korzysta z rozwiązań fabrycznych, żeby nie zagracać bagażnika.

 

Nic nie wyrzuciłem. Piszesz tak, jakbyś Ty i większość, dźwigał auto przy użyciu fabrycznego lewarka 2x dziennie. 

Jak często masz okazję zmieniać koło na drodze (bo do czego innego może być przydatny fabryczny podnośnik) ? Ja w ostatnich 15 latach użyłem dwa razy i poza takimi incydentami nie dotykam tego ustrojstwa. Do prac warsztatowych mam inne podnośniki, przystosowane do częstszego, niż raz / kilka lat, używania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości dajecie coś miedzy podnośnik i podłogę ?

Ja mam patent z deseczką albo krążkiem hokejowym, ale może jest coś lepszego :)

 

Czy lepsze, to nie wiem, ale daję kawałek zbrojonej gumy z taśmy przenośnikowej. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z bagażnika wyrzuciłeś fabryczny lewarek i wozisz na co dzień żabę oraz dwie kobyłki. No jednak większość na co dzień korzysta z rozwiązań fabrycznych, żeby nie zagracać bagażnika.

Ja np w ogóle nie mam lewarka w bagażniku. W razie czego jest asistance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wyrzuciłem. Piszesz tak, jakbyś Ty i większość, dźwigał auto przy użyciu fabrycznego lewarka 2x dziennie.

Jak często masz okazję zmieniać koło na drodze (bo do czego innego może być przydatny fabryczny podnośnik) ? Ja w ostatnich 15 latach użyłem dwa razy i poza takimi incydentami nie dotykam tego ustrojstwa. Do prac warsztatowych mam inne podnośniki, przystosowane do częstszego, niż raz / kilka lat, używania.

No i te dwa razy wystarczyły, że byś mógł zginąć ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np w ogóle nie mam lewarka w bagażniku. W razie czego jest asistance.

Rozumiem w ogóle się pozbyć koła zapasowego, żeby mieć więcej miejsca, ale lewarek prawie w ogóle miejsca nie zajmuje. Ja wolę w kwadrans samemu zmienić i jechać dalej niż czekać na pomoc. Ostatnio kumpel złapał kapcia i 30 minut próbowaliśmy dodzwonić się do PZU, po czym powiedzieli że jego polisa jednak tego nie obejmuje :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.