Skocz do zawartości

Radio Fabryczne Citroen.


chemicq

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest taka: Mam w C5 '2001 radio jak w odnośniku poniżej. Produkcji Clarion.

Działa to z czarno-białym wyświetlaczem komunikató oraz pilotem przy kierownicy.

Nie ma to mp3 ani navi.

O ile na navi nie zależy mi w ogóle, tak mp3/usb/sd/aux by się przydało.

Radio ma kostkę 8-pin do zmieniarki.

Wchodzi więc w grę jakiś yatour lub inna zmieniarka cyfrowa.

Co mnie zniechęca, to jednak brak (lub nie wiem jak włączyć) opcji shuffle/random w odtwarzaczu.

Czy ze zmieniarką będzie ta opcja?

Czy np. zamiast zmieniarki cyfrowej lepiej podmienić radio (najchętniej inne fabryczne, inne tylko pod warunkiem współpracy z wyświetlaczem i pilotem)?

Ktoś przerabiał temat?

https://www.bing.com/images/search?q=clarion+rd3&view=detailv2&&id=8BD348CB02F56E86B40FFE879BE4D37A930FC8F0&selectedIndex=6&ccid=yzECE%2bnu&simid=607998251451485636&thid=OIP.Mcb310213e9eede66b9724321da55ecb3H0&ajaxhist=0

 

Z pozdrowieniami

chemicq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka: Mam w C5 '2001 radio jak w odnośniku poniżej. Produkcji Clarion.

Działa to z czarno-białym wyświetlaczem komunikató oraz pilotem przy kierownicy.

Nie ma to mp3 ani navi.

O ile na navi nie zależy mi w ogóle, tak mp3/usb/sd/aux by się przydało.

Radio ma kostkę 8-pin do zmieniarki.

Wchodzi więc w grę jakiś yatour lub inna zmieniarka cyfrowa.

Co mnie zniechęca, to jednak brak (lub nie wiem jak włączyć) opcji shuffle/random w odtwarzaczu.

Czy ze zmieniarką będzie ta opcja?

Czy np. zamiast zmieniarki cyfrowej lepiej podmienić radio (najchętniej inne fabryczne, inne tylko pod warunkiem współpracy z wyświetlaczem i pilotem)?

Ktoś przerabiał temat?

https://www.bing.com/images/search?q=clarion+rd3&view=detailv2&&id=8BD348CB02F56E86B40FFE879BE4D37A930FC8F0&selectedIndex=6&ccid=yzECE%2bnu&simid=607998251451485636&thid=OIP.Mcb310213e9eede66b9724321da55ecb3H0&ajaxhist=0

Z pozdrowieniami

chemicq

W C5I (2001-2004) jest szyna VAN, wiec nie podmienisz na nic z mp3 z młodszych modeli.

Podobny problem możesz mieć z cyfrową zmieniarką, musi być do VAN, a nie do CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C5I (2001-2004) jest szyna VAN, wiec nie podmienisz na nic z mp3 z młodszych modeli.

Podobny problem możesz mieć z cyfrową zmieniarką, musi być do VAN, a nie do CAN.

Akurat ze zmieniarką nie ma problemu - są i takie.

Widziałem u znajomego, słuchałem. Działa. Opcja do zaakceptowania, ale wolałbym "built-in".

Natomiast interesuje mnie, czy było jakieś radio "natywnie" z mp3 montowane w tym modelu ("przedlift").

I cały czas zostaje problem "random".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fabryczne rt3 i softem przerobione ze czyta mp3. Ale z cd

 

RT3 chyba nieco odbiega od P&P w stosunku do RD3. Poza tym RT3 w C5 I (2001-2004) to biały kruk :) występowało pod koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega pytal czy byly takie radia. Wiec może poszukać rt3, wgrac inny soft i bedzie cd mp3. Chyba ze są trudności by tak po prostu wpiąć rt3 w miejsce innego.

Nie tyle są trudności, CO NIE MA MOŻLIWOŚCI. To są dwie różne rzeczy, instalacje, ekrany, komunikacje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle są trudności, CO NIE MA MOŻLIWOŚCI. To są dwie różne rzeczy, instalacje, ekrany, komunikacje....

http://allegro.pl/nawigacja-cd-rt3-citroen-c4-c5-c8-van-ct-monochrom-i6174546327.html

 

Radio jak w linku twierdzi że jest pod VAN. Podeszłoby to do pilota i wyświetlacza i czytało mp3? Koszt porównywalny ze zmieniarką...

 

I cały czas aktualne: czy to shuffle obsługuje? Do głowy by mi nie przyszło, że radio z CD może tego nie mieć...

 

http://allegro.pl/radio-nawigacja-rt3-peugeot-307-807-citroen-c4-c8-i6169964211.html

 

Ten z drugiego linku twierdzi że ma fabryczne mp3, tylko z kolei nie ma info czy pod VAN czy CAN, ale CAN chyba inny panel miały w polifcie?

Jedyny element którego brakuje mi do pełnej opcji z rocznika, ale brak dokuczliwy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/nawigacja-cd-rt3-citroen-c4-c5-c8-van-ct-monochrom-i6174546327.html

Radio jak w linku twierdzi że jest pod VAN. Podeszłoby to do pilota i wyświetlacza i czytało mp3? Koszt porównywalny ze zmieniarką...

I cały czas aktualne: czy to shuffle obsługuje? Do głowy by mi nie przyszło, że radio z CD może tego nie mieć...

http://allegro.pl/radio-nawigacja-rt3-peugeot-307-807-citroen-c4-c8-i6169964211.html

Ten z drugiego linku twierdzi że ma fabryczne mp3, tylko z kolei nie ma info czy pod VAN czy CAN, ale CAN chyba inny panel miały w polifcie?

Jedyny element którego brakuje mi do pełnej opcji z rocznika, ale brak dokuczliwy :P

Ja pierd.....le , czy ja piszę w niezrozumiałym języku ? Nie wiem Jidysz czy flamandzkim ?

Ale OK, 1, 2, 3...... spoooookój....

Jeśli tylko przerobisz instalację, wytniesz z deski mały daszek i zamontujesz tam 7" ekran, podłączysz światłowodem do radia, ewentualnie monochromatyczny dla RT3 (tylko musisz znaleźć taki co się nie rozlewa) wówczas podłączysz kablem, dłożysz antenę GPS i GSM :) to nawet będziesz miał nawigację z mp3.

Czy teraz napisałem zrozumiale ..... ? :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierd.....le , czy ja piszę w niezrozumiałym języku ? Nie wiem Jidysz czy flamandzkiego ?

Ale OK, 1, 2, 3...... spoooookój....

Jeśli tylko przerobisz instalację, wytniesz z deski mały daszek i zamontujesz tam 7" ekran, podłączysz światłowodem do radia, odłożysz antenę GPS i GSM :) to nawet będziesz miał nawigację z mp3.

Czy teraz napisałem zrozumiale ..... ? :)

pogięło Cię jeszcze chemiczek wpadnie na taki pomysł przyjedzie i powie montujemy navi :hehe::bzik:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogięło Cię jeszcze chemiczek wpadnie na taki pomysł przyjedzie i powie montujemy navi :hehe::bzik:

:)

Będzie to bardziej realne i wykonalne niż zmiana RD3 na RT3 i oczekiwanie że zadziała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Będzie to bardziej realne i wykonalne niż zmiana RD3 na RT3 i oczekiwanie że zadziała :)

Nerwowy kolego jesteś strasznie. Nie wiem - pytam się. Dziękuję za odpowiedzi, sporo mi wyjaśniły, tylko po co te nerwy?

 

A już niezależnie od tematu RT3, który odpuszczam, zapytam jeszcze raz, da się coś z RD3 by była opcja shuffle/random?

Czy może da się jakiś adapter do niefabrycznego, by działał komp pokładowy i pilot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już niezależnie od tematu RT3, który odpuszczam, zapytam jeszcze raz, da się coś z RD3 by była opcja shuffle/random?

Czy może da się jakiś adapter do niefabrycznego, by działał komp pokładowy i pilot?

 

Zostaje tylko adapter bez opcji losowych, lub ewentualnie rozszerzony o odbiornik BT i random/shuffle ze smartfona. Ja akurat słucham w ten sposób radia internetowego i czasami MP3.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.