Skocz do zawartości

myjka ciśnieniowa budżetowa do mycia auta


COffin

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam k5 z podobnego budżetu i używam jej tylko do mycia kostki brukowej i rowerów. Samochodu nie udało mi się umyć - mimo kilku prób.

Też mam K5 i potwierdzam-bezdotykowo się nie da umyć auta.  Ja po nałożeniu piany myje szczotką obrotową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze rozumiem, taka myjka nie spłucze brudu i trzeba szorować ręcznie? Ciekaw jestem w jakim stanie jest lakier po takim myciu...

Zgadza się że myjka ciśnieniowa nie spłucze brudu. Zostanie na lakierze widoczna warstwa brudu. Jeśli do takiego mycia zabierzemy się w odpowiedni sposób to lakier zostaje w dobrej kondycji po każdym takim myciu. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjką można spłukać brud z auta na którym jest położony świeży wosk/sealant, a najlepiej powłoka kwarcowa/ceramiczna itp.

Dodatkowo trzeba mieć porządną aktywną pianę i pianownicę za ok 150zł, a nie takie zabawki jak dołączają do myjek.

I wtedy jest szansa dość dobrego umycia samochodu bezdotykowo myjką.

O umyciu zasyfionego auta, bez powłoki, samą wodą z myjki możecie zapomnieć. Takie rzeczy to tylko w reklamach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjką można spłukać brud z auta na którym jest położony świeży wosk/sealant, a najlepiej powłoka kwarcowa/ceramiczna itp.

Dodatkowo trzeba mieć porządną aktywną pianę i pianownicę za ok 150zł, a nie takie zabawki jak dołączają do myjek.

I wtedy jest szansa dość dobrego umycia samochodu bezdotykowo myjką.

O umyciu zasyfionego auta, bez powłoki, samą wodą z myjki możecie zapomnieć. Takie rzeczy to tylko w reklamach ;)

Dobra aktywna piana to ok 50pln za 5 litrów, pianownica kompletnie niepotrzebna, wystarczy opryskiwacz za 20pln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jednak nie żartowałeś?

Poważnie uważasz, że dobrą pianę można kupić za 50 zł i jeszcze nanosić ją opryskiwaczem na auto?

 

5l dobrej piany kosztuje ok. 200zł, np. Angelwax Fastfoam, Autobrite Magifoam

Ponieważ nanosimy pianę, to pianownicę można zrobić za ok. 60zł., ale temat jest o myjce ciśnieniowej, więc podałem ile kosztuje porządne akcesorium do myjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jednak nie żartowałeś?

Poważnie uważasz, że dobrą pianę można kupić za 50 zł i jeszcze nanosić ją opryskiwaczem na auto?

 

5l dobrej piany kosztuje ok. 250zł, np. Angelwax Fastfoam, Autobrite Magifoam

Ponieważ nanosimy pianę, to pianownicę można zrobić za ok. 60zł., ale temat jest o myjce ciśnieniowej, więc podałem ile kosztuje porządne akcesorium do myjki.

 

No wiesz mam myjkę, nie najtańszą, do tego dokupiłem tę polecaną pianownicę i nie widzę różnicy z opryskiwaczem kwazara za parę złotych. Kupuję pianę special caros z woskiem i nic innego nie używam. Oczywiście nie podniecam się polerowaniem, myję i ma być w miarę czysty. Nie wykręcam reflektorów do mycia  ;]  Ale oczywiście możnakupić wszystko 10 razy drożej i może będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz różnicy między pianownicą, a opryskiwaczem bo używasz piany, która się nadaje do mycia maszyn budowlanych i traktorów - pH=14!

To oczywiste, że ona w miarę dobrze umyje, ale też ściągnie z lakieru każdy wosk. Wpływ piany o takim pH na uszczelki, plastiki itp. też na pewno nie jest obojętny.

W całym tym myciu chodzi właśnie o znalezieniu równowagi między zabezpieczeniem auta i potem myciem go tak, żeby było czyste i nie trzeba było woskować po każdym myciu :)

Ale każdy robi jak chce :)  Dziwię się tylko, że kupiłeś polecaną pianownicę, ale pianę już zwykłą i dlatego nie ma efektu śniegu na aucie. No ale nie będę Cię przekonywał teraz do zakupu lepszej piany, bo skoro używasz takiego killera, to dobra chemia nawet jak się ładnie spieni i poleży dłużej na aucie, to go nie domyje tak ja to czego używasz ;)

 

PS: Nie wykręcasz reflektorów do mycia.... Hmmm, ja dziś myłem kołpaki, które trzeba było odkręcić, bo są przykręcane razem z kołem. Dodam, że od środka myłem.

To się liczy jak odkręcanie reflektorów? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz różnicy między pianownicą, a opryskiwaczem bo używasz piany, która się nadaje do mycia maszyn budowlanych i traktorów - pH=14!

To oczywiste, że ona w miarę dobrze umyje, ale też ściągnie z lakieru każdy wosk. Wpływ piany o takim pH na uszczelki, plastiki itp. też na pewno nie jest obojętny.

W całym tym myciu chodzi właśnie o znalezieniu równowagi między zabezpieczeniem auta i potem myciem go tak, żeby było czyste i nie trzeba było woskować po każdym myciu :)

Ale każdy robi jak chce :)  Dziwię się tylko, że kupiłeś polecaną pianownicę, ale pianę już zwykłą i dlatego nie ma efektu śniegu na aucie. No ale nie będę Cię przekonywał teraz do zakupu lepszej piany, bo skoro używasz takiego killera, to dobra chemia nawet jak się ładnie spieni i poleży dłużej na aucie, to go nie domyje tak ja to czego używasz ;)

 

PS: Nie wykręcasz reflektorów do mycia.... Hmmm, ja dziś myłem kołpaki, które trzeba było odkręcić, bo są przykręcane razem z kołem. Dodam, że od środka myłem.

To się liczy jak odkręcanie reflektorów? ;]

 

Po wlaniu mojej piany do pianownicy mam ładnie przykryty pianą samochód ale po spłukaniu myjką nie ma różnicy. Myję tym samochody od wielu lat i  nic się nie dzieje, różne  marki, różne lakiery. Poza woskiem z piany nic nie używam, szkoda mi czasu.

Co do felg to też kupiłem baniak jakiegoś polecanego szuwaksu i faktycznie działa super  :hehe:

Mam 3 samochody i mało czasu, w pół godziny muszę je z grubsza opindzielić bez pieszczenia się  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt nie opracował takiej piany do mycia, która po jej zastosowaniu i spłukaniu myjką ciśnieniową, całkowicie usunie brud z auta. Przy myciu ważne też jest czy myjka z której korzystamy jest ciepłowonda, jakie ma ciśnienie robocze itp. Pracuję w formie, która produkuje preparaty do mycia pojazdów to wiem to i owo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt nie opracował takiej piany do mycia, która po jej zastosowaniu i spłukaniu myjką ciśnieniową, całkowicie usunie brud z auta. Przy myciu ważne też jest czy myjka z której korzystamy jest ciepłowonda, jakie ma ciśnienie robocze itp. Pracuję w formie, która produkuje preparaty do mycia pojazdów to wiem to i owo :)

to fakt, mam myjkę podłączoną do gorącej wody, myje znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.