Skocz do zawartości

Opel Meriva 2012


Ralph78

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak chyba zdecyduje sie na auto uzywane. Bo w tym pieronskim kraju, aby zakupic nowe auto z silnikiem benzynowym trzeba niestety isc na tyle kompromisow, ze nie warto. Przynajmniej nie teraz. Wczesniej juz gdzies wrzucalem jako ciekawostke:

 

http://www.carsireland.ie/detail.php?ad_id=1410296&r=s.php%3Fm%3D63%26o%3D873%26r%3D2012%26g%3D0

 

 

Silnik 1.4 Turbo 120 KM, rocznik 2012. Przebieg 8 kkm !!!! Wlasciwie nowe auto. Sprawdzilem historie w UK (bo to import od dealera Opla) i jest git. Wyposazenie przyzwoite, brak jedynie automatycznej klimy, ale moge to przezyc. Dzwonilem dzisiaj i jade jutro ogladac. Przez telefon zbilem cene o tysiac euro, moze na miejscu uda sie urwac jeszcze 500. Auto podobno w stanie idealnym, co przy tym przebiegu powinno byc norma. Zakupione przez osobe prywatna,ktora chyba nawet do kosciola nie jezdzila  ;l Auto sprzedaje glowny dealer Opla i daja pelna pisemna gwarancje na 12 miesiecy. Teraz pytanie czy warto ? I co sprawdzic ? Jakies bolaczki ? Wiem, ze wyscigowka to nie bedzie, ale narazie do krecenia sie dookola komina bedzie w sam raz. Rodzina 2+1 i pies tez sie zmieszcza. Miejsce mozna aranzowac, chociaz ilosc miejsca w bagazniku raczej nie powala. Jezdzil ktos takim autem ? Jakies wrazenia ? 

 

 

:piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M32 to taka skrzynia sławetna która szczególnie w oplach strasznie się sypie (podobno w Fiatach troche mniej bo inny olej lali):

 

http://www.wgmotorworks.co.uk/repairs/transmission/m32-gearbox/

 

I w merivie chyba też będzie przynajmniej z tym silnikiem:

 

Meriva B 1.4 Turbo A14NEL A14NET

 

Przy przebiegu 8kkm raczej nie powinno byc problemu. Do tego jest gwarancja na rok, jesli juz cos sie ma sypnac. Ile takie skrzynie wytrzymuja ? Ja sie krece max 10kkm rocznie. Auta pewnie nie bede trzymal wiecej niz 4-5 lat (chyba ze mnie wkurzy  ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jezdzil ktos takim autem ? Jakies wrazenia ? 

 

 

:piwko:

Kolega ma  z wolnossącym silnikiem.ogólnie bardzo zadowolony :oki:

Jedynie takie male bzdury czasem psują mu humor[np.zablokowana tylna klapa,w ASO zrobili i po paru tygodniach powtórka ;] ].auto kupił jako 3-letnie z nalotem ok.40kkm,teraz po 2 latach ma70kkm-nic poważnego się na razie nie wydarzyło.

Natomiast nie narzeka na bagażnik-mówi że jest bardzo ustawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma  z wolnossącym silnikiem.ogólnie bardzo zadowolony :oki:

Jedynie takie male bzdury czasem psują mu humor[np.zablokowana tylna klapa,w ASO zrobili i po paru tygodniach powtórka ;] ].auto kupił jako 3-letnie z nalotem ok.40kkm,teraz po 2 latach ma70kkm-nic poważnego się na razie nie wydarzyło.

Natomiast nie narzeka na bagażnik-mówi że jest bardzo ustawny.

 

Dzieki, coraz bardzie sie przekonuje, najbardziej wabi mnie przebieg bo 8kkm to przeciez nowe auto. No i gwarancja na 12 miesiecy od Opla - jak cos sie ma sypnac to wlasnie wtedy. Bagaznik bedzie mniejszy niz w Audi A4 ale tylko na papierze. Wszystko bedzie lepsze niz sedan  :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, coraz bardzie sie przekonuje, najbardziej wabi mnie przebieg bo 8kkm to przeciez nowe auto. No i gwarancja na 12 miesiecy od Opla - jak cos sie ma sypnac to wlasnie wtedy. Bagaznik bedzie mniejszy niz w Audi A4 ale tylko na papierze. Wszystko bedzie lepsze niz sedan  :piwko:

Mialem B6 sedan[wiec w sumie ten sam bagażnik]-w porównaniu z V50[który ma chyba najmniejszy bagażnik z kompaktowych kombi i mniejszy niż B6] to tam bagażnika w sumie nie było :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem B6 sedan[wiec w sumie ten sam bagażnik]-w porównaniu z V50[który ma chyba najmniejszy bagażnik z kompaktowych kombi i mniejszy niż B6] to tam bagażnika w sumie nie było :hehe:

 

Bo to taki urok sedana - duzo litrow do ktorych ciezko cos upchnac. Zdecydowanie ciezko nazwac to autem rodzinnym  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 w kombi też ma mały bagażnik - a z tyłu to ludzie bez nóg ewentualnie mogą nie narzekać na brak miejsca ;)

 

Ja teraz narzekam na Audi bo rodzina sie powiekszyla. Wczesniej dla dwojki z psem bylo idealnie. Teraz corka rosnie i jest ciasno. Do tego auto sie troche popsulo i dlatego szukam czegos nowego. Nic, pojade jutro zobaczyc to cudo,niestety jest 3h jazdy odemnie. Mam nadzieje, ze sie nie rozczaruje. Tak nawiasem,ile taka skrzynia wytrzymuje i czy wymiana oleju na jakis lepszy jej cos pomoze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu zaczęła siadać bliżej 100 kkm. Ale on ten przebieg zrobił jeszcze w czasie gwarancji ;]

POtem te skrzynie zostały trochę poprawione.

2012 r. więc powinna być już nowa wersja.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba zdecyduje sie na auto uzywane. Bo w tym pieronskim kraju, aby zakupic nowe auto z silnikiem benzynowym trzeba niestety isc na tyle kompromisow, ze nie warto. Przynajmniej nie teraz. Wczesniej juz gdzies wrzucalem jako ciekawostke:

 

http://www.carsireland.ie/detail.php?ad_id=1410296&r=s.php%3Fm%3D63%26o%3D873%26r%3D2012%26g%3D0

 

 

Silnik 1.4 Turbo 120 KM, rocznik 2012. Przebieg 8 kkm !!!! Wlasciwie nowe auto. Sprawdzilem historie w UK (bo to import od dealera Opla) i jest git. Wyposazenie przyzwoite, brak jedynie automatycznej klimy, ale moge to przezyc. Dzwonilem dzisiaj i jade jutro ogladac. Przez telefon zbilem cene o tysiac euro, moze na miejscu uda sie urwac jeszcze 500. Auto podobno w stanie idealnym, co przy tym przebiegu powinno byc norma. Zakupione przez osobe prywatna,ktora chyba nawet do kosciola nie jezdzila  ;l Auto sprzedaje glowny dealer Opla i daja pelna pisemna gwarancje na 12 miesiecy. Teraz pytanie czy warto ? I co sprawdzic ? Jakies bolaczki ? Wiem, ze wyscigowka to nie bedzie, ale narazie do krecenia sie dookola komina bedzie w sam raz. Rodzina 2+1 i pies tez sie zmieszcza. Miejsce mozna aranzowac, chociaz ilosc miejsca w bagazniku raczej nie powala. Jezdzil ktos takim autem ? Jakies wrazenia ? 

 

 

:piwko:

Meriva jest udanym modelem. Myślę, że powinienneś być zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie "cudo na kiju",po lifcie, z tym ze bez T, więc jeszcze bardziej ślimakowate :P  Bagażnik w razie czego możesz sobie powiększyć przesuwając tylne siedzenia do przodu, a jak jedziesz w 4 osoby to możesz, po złożeniu środkowego "siedziska" boki zsunąć do siebie i cofnąć fotele o jakieś 5cm i masz więcej miejsca na tyle.

Szukaj wejścia na pendrive na dole środkowej konsoli tam gdzie jest zapalniczka - wersja od 2013 z radiem 400plus miała opcje czytanie z pendriva
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupuję taką Merivę dla rodziny 2+2 jako następcę Scenica. 1,4T LPG, skrzynia 5 biegowa. Fajne, nieduże z zewnątrz ale pakowne autko. Prowadzi się bardziej jak kompakt (porównując ze Scenikiem). Znajomi zrobili 50k km i wszystko jest ok. Audio są chyba 3 rodzaje i wszystkie powinny czytać pena (gniazdo na początku tunelu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak audio wygląda w takim aucie? I isofix? Są dwa niezależne zaczepy? Co do silnika już czytałem że mogę zrobić program na 150 KM bez problemu

Shamu by TT

 

Jak się trafi CD 300 [czyli zestaw podstawowy produkowany ZTCP przez Blaupunkt] to IMHO dźwięk płaski jak blat kuchenny. Ale sporą już poprawę daje wymiana głośników na "firmowe" [Hertz, JBL]

Ponoć do CD 300 można podpiąć 6 głośników, ale większość ci powie że te 2 z tyłu będzie psuć scenę i lepiej kupić wygłuszenie drzwi i 2 "mięsiste: 165 i 2 gwizdki.

 

Silnik NEL to stłumiony NET także programem odblokowujesz jego "pierwotną" moc. Silniki z fabryki maja i tak "gifty" o jakieś ca 5 -7KM

 

Po wakacjach jada z Szymkiem do Niemiec po auto :D Meriva jakaś 120KM 5b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się trafi CD 300 [czyli zestaw podstawowy] to IMHO dźwięk płaski jak blat kuchenny. Ale sporą już poprawę daje wymiana głośników na "firmowe" [Hertz, JBL]

Ponoć do CD 300 można podpiąć 6 głośników, ale większość ci powie że te 2 z tyłu będzie psuć scenę i lepiej kupić wygłuszenie drzwi i 2 "mięsiste: 165 i 2 gwizdki.

Silnik NEL to stłumiony NET także programem odblokowujesz jego "pierwotną" moc. Silniki z fabryki maja i tak "gifty" o jakieś ca 5 -7KM

Oj widzę, że audio z audi będzie mi brakować Nic,przeżyje, z dzieckiem w aucie i tak ciężko coś słuchać Zestaw jest razem z BT i CD więc może będzie trochę lepsza wersja niż podstawowa.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Tak nawiasem,ile taka skrzynia wytrzymuje i czy wymiana oleju na jakis lepszy jej cos pomoze ?

 

Nie ma reguły.

 

Skrzynia M32 była spinana z Tjet 120, 150 KM FIAT, wszelkich astrach z rózną macą a i chyba nawet w cieżkich Insygniach z 2 litrowym dizlem.

 

Niektóre egzemplarze jeżdżą pomimo 150 tys km na szafie, niektóre posypały się ludziom z kącika bravo po 30 tysiącach czy po 60 tysiącach.

Kiedyś coś czytałem o innym oleju, czy większej ilości oleju niż zalewała fabryka. Ale co to da, jak podobno montowane na wałkach były łożyska kiepskiej jakości.

 

Generalnie skrzynia zaczyna wyć na 5 i 6 biegu, a lewarek wpada w wibracje, bądź rusza się przy dodawaniu / odejmowaniu gazu.

Regeneracja w/w skrzyni (komplet łożysk + robota) ostatnio zamyka się w kwocie około 2000 - 2500 zł

 

http://www.auto-krak.pl/auto-krak/mechanika/skrzynia-biegow-opel-m32/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie czy warto ? I co sprawdzic ? Jakies bolaczki ? Wiem, ze wyscigowka to nie bedzie, ale narazie do krecenia sie dookola komina bedzie w sam raz. Rodzina 2+1 i pies tez sie zmieszcza. Miejsce mozna aranzowac, chociaz ilosc miejsca w bagazniku raczej nie powala. Jezdzil ktos takim autem ? Jakies wrazenia ? 

 

 

:piwko:

 

 

warto, bardzo fajne auto i bardzo dobrze się nim jeździ.

Bagażnik jest dość pakowny a fotele z tyłu są przesuwne i można nimi pojeździć zwiększając przestrzeń bagażową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre auto jak pewnie i nic nei kombinowane to brac.Chociaz jest troche małe.. ogladalem taka wlasnie sztuke i wzielem jednak Zafire B. Co do skrzyni to ja mam 80tys km i nic sie nie dzieje.Nie ma sie czym przejmowac nawet jak kiedys padnie uzywka i po problemie.Zadne auto nie jest idealne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do skrzyni to M32 jest tylko 6-biegowa? Z silnikiem 1,4t 120KM występuje też 5 biegowa. Z tą też są problemy?

 

ZTCP to nie.

 

M32 to symbol skrzyni manualnej 6 - biegowej.

 

Dlatego szukam wersji 120 KM 5 b man :phi:

 

Ale były inne fakapy - rocznik 2010/2011 miał problem ze szczelnością dolotu.

ASO wymieniały cały dolot z mapsensorem ;]

 

http://www.auto-krak.pl/opel-modele/astra-j/problem-z-turbosprezarka-silniki-a14nel-a14net/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem...Będę miał szok po audi bo inna klasa i typ auta. 120 KM chyba lepiej wygląda na papierze niż w rzeczywistości. Na plus jest USB i odtwarza muzykę, skrzynia 5 więc nie ta awaryjna, auto nowe bo 8kkm trudno uznać za duży przebieg. Na minus brak Bluetooth ale wytargowałem i dołożą, tak samo koło zapasowe. Dostałem roczna gwarancje, cena też jeszcze ładnie urwana. Szokiem jest brak komputera pokładowego. Auto poprawne, trochę słabe trzymanie boczne foteli. Prowadzenie i układ kierowniczy in plus, przynajmniej wspomaganie nie jest tak lekkie jak np w kia ceed. Bagażnik szału nie robi ale jest ustawny. Dach szklany będzie fajnym gadżetem dla córki Śmieszna sprawa to zainstalowany kompresor w bagażniku. Będzie jak znalazł do pompowania piłek czy kółek wózka Jedyne co mnie razi to średniej jakości materiały użyte do wykończenia auta, skóra chyba nigdy cielaka nie widziała Jako rodziny dupowóz na następne parę lat styknie. Dziękuję wszystkim za pomoc

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Ujeżdżam czasem 1.6TDCI (Chyba 130KM) i jest OK. Odkryłeś już że jak złożysz tylny podłokietnik to możesz jeszcze przesunąć do tyłu tylne fotele?

Dzięki, tak widziałem ten trick. Zastanawiam się jedynie jaki jest sens przesuwania tylnych siedzeń skoro nie można w ten sposób powiększyć przestrzeni bagażowej. W golfie sv daje to sporo miejsca. Tu niestety jest bezsensu, chyba że o czymś nie wiem.

Tak nawiasem widać oszczędności i rękę księgowego, tylko jeden kluczyk jest składany jak scyzoryk, drugi już nie

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak widziałem ten trick. Zastanawiam się jedynie jaki jest sens przesuwania tylnych siedzeń skoro nie można w ten sposób powiększyć przestrzeni bagażowej. W golfie sv daje to sporo miejsca. Tu niestety jest bezsensu, chyba że o czymś nie wiem.

Tak nawiasem widać oszczędności i rękę księgowego, tylko jeden kluczyk jest składany jak scyzoryk, drugi już nie

Shamu by TT

Po przesunięciu tylnych siedzeń do przodu te plastikowe "coś" wiszące na ich plecach łamię się w pół i zakrywa dziurę powstałą w wyniku przestawienia foteli. Sprawdź organoleptycznie :P Hmm... kompa nie masz? Na lewej manetce nie masz takiego pokrętła co robi pół obrotu do przodu lub tylu? Ja, to koło zapasowe mam :cfaniak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesunięciu tylnych siedzeń do przodu te plastikowe "coś" wiszące na ich plecach łamię się w pół i zakrywa dziurę powstałą w wyniku przestawienia foteli. Sprawdź organoleptycznie Hmm... kompa nie masz? Na lewej manetce nie masz takiego pokrętła co robi pół obrotu do przodu lub tylu? Ja, to koło zapasowe mam :cfaniak2:

W golfie sv też tak jest, tylko te klapki plastikowe się rozkładają i zakrywają tą dziurę. Rozwiązanie dużo bardziej ergonomiczne. Wydaje mi się, że komputera nie ma, gdzieś czytałem, że dopiero bo liftingu był. Pytałem sprzedawcę i przyznał mi rację aczkolwiek nie wyglądał na pewnego na 100%. Auto będę miał w przyszłą sobotę, zostało na serwis, przegląd i przerejestrowanie. Jeśli dobrze pamiętam to na manetce z lewej strony było napisane SET,MENU I CLEAR. Nie wiem czy to przyciski do komputera czy do czegoś innego.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oplach to chyba tak bylo, ze komp za dopłatą, ale mozna to włączyć.

Auto będę miał za tydzień, muszą zrobić serwis, przegląd i rejestrację. Wczoraj wieczorem jeszcze szukałem informacji i chyba jednak komputer pokładowy jest. Okaże się na 100 procent za tydzień.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę dachu :) Na taką wersję musiałbym czekać do końca wakacji.

U mnie stanęło na 1,4T LPG 120KM Enjoy + paket Parkuj&jedź. Bédzie za 3 tygodnie :)

Ja myślę jeszcze żeby jakiś chip zrobić, tylko u mnie z tym ciężko,w kraju opanowanym przez diesla chyba nie znajdę firmy która by wiedziała co zrobić. Są niby jakieś boxy ale za bardzo temu nie ufam. Podobno można dobrym programem zrobić 160 KM.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że żonie 120KM wystarczy :) Zresztą ten samochód bierzemy że względu na ekonomię a nie osiągi.

Mojej żonie też, ale ja chcę mieć trochę więcej frajdy. Ale chyba będzie z tym ciężko bo za wielkiego wyboru firm tuningowych tu nie ma

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę jeszcze żeby jakiś chip zrobić, tylko u mnie z tym ciężko,w kraju opanowanym przez diesla chyba nie znajdę firmy która by wiedziała co zrobić. Są niby jakieś boxy ale za bardzo temu nie ufam. Podobno można dobrym programem zrobić 160 KM.

Shamu by TT

Nie będę linkował, bo mnie strącą za trzecią kryptoreklamę ;] 

 

 

Tuning Opla Astry J i Merivy B Nowe Astry IV (J) z silnikami A16LET, A14NET & A14NEL posiadają nową pamięć flash (Delphi ACDelco ) w sterowniku silnika. Oprogramowanie i architektura tego sterownika pozwalają na ciekawe modyfikacje bez ingerencji mechanicznej. Umożliwia to bezpieczne podniesienie momentu obrotowego oraz mocy silnika do poziomu: – 165PS / 250Nm z silnika A14NEL 120PS / 190 nm

– 

165PS / 250Nm z silnika A14NET 140PS / 220nm

– 2

10KM / 300Nm z silnika A16LET 180PS / 240Nm

Tuning Opla Astry J z silnikami turbodoładowanymi to bardzo ciekawe rozwiązanie. Inżynierowie projektujący ten samochód przygotowali go na podniesienie mocy lub po prostu porządnie przyłożyli się do swojego zadania. Dobra robota. SZCZERZE GRATULUJEMY.

Modyfikacje zostały potwierdzone szeregiem testów u naszych zachodnich sąsiadów które potwierdziły że nawet przy nieco większej mocy (wymienionych wyżej modyfikacjach) wytrzymałościowy margines bezpieczeństwa części jest na tyle duży że nawet po autach ze znacznymi przebiegami nie da się stwierdzić odstępstw od norm zużycia. Nadmienić należy również inną obserwację niemieckich inżynierów, zauważyli oni bowiem iż poprawie ulegają właściwości jezdne modyfikowanych samochodów. Dzięki tym modyfikacjom auto na 6 biegu nie jest już tak ociężałe przy (3900RPM przy ~ 200 kilometrach na godzinę!), ‚szóstka’ jest dostępna już od ok. 60 km/h co jest sporym ułatwieniem w trasie a przy 120 km/h odpada problem redukowania dwóch biegów w dół aby cokolwiek wyprzedzić. Nowoczesna gama silników OPLA z nowymi typami pamięci to m.in: SILNIK KOD SILNIKA PRODUCENT ECU MODEL ECU 1.2L 16V A12XEP DELCO E78 1.4L 16V Turbo 120KM A14NEL DELCO E78 1.4L 16V Turbo 140KM A14NET DELCO E78 1.6L 16V Turbo 150KM A16LEL DELCO E83 1.6L 16V Turbo 180KM A16LET DELCO E83 FLASH Delphi ACDelco jest bardzo przyjemny w programowaniu, w różnych jego odmianach znajdziemy go w ECU samochodów takich jak np:

ACDelco E78:

  • Opel Astra-J A14NET (LUJ)
  • Opel Corsa-D 2012 A12XEL (LDW) / A12XER (LDC) / A14XEL (L2Z) / A14XER (LDD)

ACDelco E83:

  • Chevrolet Aveo 2012 Z16XER (LDE)
  • Opel Insignia A16XER (LDE) / A18XER (2H0)
  • Opel Astra-J A14XER (LDD) / A16XER (LDE) / A16LET (LLU)
  • Opel Corsa-D 2010 A10XEP (LDB) / A12XEL (LDW) / A12XER (LDC) / A14XEL (L2Z) / A14XER (LDD)
  • Opel Meriva-B A14XER (LDD) / A14NET (LUJ)

ACDelco E38 (4.8L – LY2; 5.3L – LY5/LC9/L45; 6.0L – LQ4/L92/L76; 6.2L – L92/L94/L9H):

  • Chevrolet Avalanche
  • Chevrolet Suburban
  • Chevrolet Tahoe
  • Caddilac Escalade
  • GMC Yukon
  • Hummer H2

ACDelco E39/E39A:

  • Caddilac SRX 2010 + 3.0L (LF1)
  • Opel Insignia 2.0L A20NHT (LHU)
  • Chevrolet Captiva (C140) 2011 + 3.0L (LF1, LFW)
  • Chevrolet Malibu 2012 + 3.0L (LFW)
  • Opel Antara 2011 + 3.0L (LF1)
  • Opel Antara 2012 + 3.0L (LF1, LFW)
Bardzo cieszy nas fakt że modyfikacje sterowników w nowoczesnych samochodach, jak i same samochody są tak mądrze zaprojektowane. Dzieki temu we wszystkich samochodach wymienionych wyżej można dokonywać bezpiecznych modyfikacji nie narażających użytkownika na ogromne koszty wiążące się z przeszacowaniem wytrzymałości podzespołów przy tuningu.Oczywiście jeśli chcielibyście dokonać tego typu modyfikacji serdecznie zapraszamy do naszego warsztatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona widzę zrobiona na bogato, po prostu kwintesencja Irlandii Masz jakieś doświadczenie z nimi?

Shamu by TT

Mechanicznie nic u nich nie robiłem, tylko się hamowałem (na bogato - hamownia jest ;)) Ale sam warsztat wyglądał bardzo przyzwoicie. Znajdziesz ich na też na FB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie nic u nich nie robiłem, tylko się hamowałem (na bogato - hamownia jest ;)) Ale sam warsztat wyglądał bardzo przyzwoicie. Znajdziesz ich na też na FB.

Poszukam i zadzwonię, pewnie zwariują jak usłyszą, że ktoś tu kupił benzynę

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.