Skocz do zawartości

Mazda CX-5 opinie


apb77

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam sobie autka i na papierze(w internecie) nowa Mazda CX-5 wygląda świetnie.

Pytanie jak użytkowaniem? W necie jest sporo negatywnych opinii o awaryjności i poziomie wykończenia.

 

Jeździł ktoś z Was czymś takim, albo podobnym modelem od Mazdy? Jak wrażenia? Faktycznie jest czego się bać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam sobie autka i na papierze(w internecie) nowa Mazda CX-5 wygląda świetnie.

Pytanie jak użytkowaniem? W necie jest sporo negatywnych opinii o awaryjności i poziomie wykończenia.

 

Jeździł ktoś z Was czymś takim, albo podobnym modelem od Mazdy? Jak wrażenia? Faktycznie jest czego się bać?

mazdy się nie psują, chyba że dizle  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Mazde 3 nową kupioną i by się z tobą kłocił ;)

 

Na gwarancji wymieniona sprężarka klimy, chłodnica, amortyzatory tył, oba siłowniki bagażnika, wyświetlacz nawigacji/radia, panel sterowania klimatyzacji  ;]

 

Auto ma teraz 3 lata i najechane 25 tysięcy. Silnik skrzynia śmiga -> ale przy takim przebiegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Mazde 3 nową kupioną i by się z tobą kłocił ;)

 

Na gwarancji wymieniona sprężarka klimy, chłodnica, amortyzatory tył, oba siłowniki bagażnika, wyświetlacz nawigacji/radia, panel sterowania klimatyzacji  ;]

 

Auto ma teraz 3 lata i najechane 25 tysięcy. Silnik skrzynia śmiga -> ale przy takim przebiegu...

 

No więc właśnie - historycznie to ja też znam opinię na temat Mazdy, że super i w ogóle, ale słyszałem, że w ostatnich latach coś się popsuło. Tak mówią Internety.

I jak widać nie jest to całkiem z palca wyssane.

Smutne to, bo Mazda wkroczyła chyba na tą samą drogę co wcześniej np. Mercedes.

Chyba odpuszczam nową Mazdę, za taki worek piniondza, to jednak poszukam czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Mazde 3 nową kupioną i by się z tobą kłocił ;)

 

Na gwarancji wymieniona sprężarka klimy, chłodnica, amortyzatory tył, oba siłowniki bagażnika, wyświetlacz nawigacji/radia, panel sterowania klimatyzacji  ;]

 

To akurat dobrze świadczy o Maździe :hmm: - przynajmniej da się coś na gwarancji naprawić, bez słuchania że usterka to "naturalne zjawisko" albo "skutek naturalnego zużycia".  ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie - historycznie to ja też znam opinię na temat Mazdy, że super i w ogóle, ale słyszałem, że w ostatnich latach coś się popsuło. Tak mówią Internety.

I jak widać nie jest to całkiem z palca wyssane.

Smutne to, bo Mazda wkroczyła chyba na tą samą drogę co wcześniej np. Mercedes.

Chyba odpuszczam nową Mazdę, za taki worek piniondza, to jednak poszukam czegoś innego.

 

Mazda GH 2,0 DISI, przez 3,5 roku nakręcone 100 kkm ... ZERO awarii ... Sprzedana, zastąpiona nowa 6 2,5 AT. Od lutego do dziś zrobione 10 kkm ... ZERO awarii  ;]

 

Generalnie POLECAM  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat dobrze świadczy o Maździe :hmm: - przynajmniej da się coś na gwarancji naprawić, bez słuchania że usterka to "naturalne zjawisko" albo "skutek naturalnego zużycia".  ;]

 

nie wiem czy to takie dziwne, ojciec wymieniał w Hyundaiu np. chłodnicę klimy czy kluczyk scyzoryk w ramach gwarancji i nikt nie robił problemów. Ja wymieniałem we Fiacie amortyzatory z przodu i tuleje tylnej belki na gwarancji i też nie było problemu. Raczej to jest normalne podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to takie dziwne, ojciec wymieniał w Hyundaiu np. chłodnicę klimy czy kluczyk scyzoryk w ramach gwarancji i nikt nie robił problemów. Ja wymieniałem we Fiacie amortyzatory z przodu i tuleje tylnej belki na gwarancji i też nie było problemu. Raczej to jest normalne podejście.

 

Przy próbie skorzystania z gwarancji w Nissanie gwarancję tę mi unieważniono. W przypadku gwarancji Hondy praktycznie każdy zgłoszony problem był następstwem "naturalnego zużycia", ewentualnie "cechą pojazdu", łącznie ze źle zespawanym wydechem, czy odklejającą się od podwozia gumową warstwą ochronną. Próba naprawienia na gwarancji uszkodzonego przełącznika podnośnika szyby w drzwiach kierowcy w mojej Toyocie skończyła się tak, że sam wolałem z gwarancji zrezygnować i trzymać się od ASO Toyoty z daleka - serwisuję samochód poza ASO. 

 

Jeśli ktoś coś skutecznie naprawia w ramach gwarancji i nie robi przy tym większych problemów, to dla mnie jest to zjawisko pozytywne, wykraczające poza powszechnie przyjęty standard.  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne to, bo Mazda wkroczyła chyba na tą samą drogę co wcześniej np. Mercedes.

 

Kolejnosc chyba inna ;) obnizke jakosci Merc wprowadzil lacznie z samoutylizacja nadwozia ;) a Mazda najpierw miala ta funkcje.

 

Przy próbie skorzystania z gwarancji w Nissanie gwarancję tę mi unieważniono.

 

Przy okazji parujących lamp?  8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji parujących lamp? 

 

 

Tak  ;] - gdy dowiedzieli się o pozwie, to przysłali pisemko,że w związku "niestosownymi działaniami" które podejmuję umowa przestaje obowiązywać. ;l  W sumie strata żadna, bo jeśli każdy problem rozwiązują tak jak ten z lampami, to wielkiej różnicy to nie robi. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


eśli ktoś coś skutecznie naprawia w ramach gwarancji i nie robi przy tym większych problemów, to dla mnie jest to zjawisko pozytywne, wykraczające poza powszechnie przyjęty standard. ;]

 

OK, Ty masz dużo większe doswiadczenie z autami na gwarancji niż ja, muszę chyba przyjąć że mam po prostu szczęście ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak  ;] - gdy dowiedzieli się o pozwie, to przysłali pisemko,że w związku "niestosownymi działaniami" które podejmuję umowa przestaje obowiązywać. ;l  W sumie strata żadna, bo jeśli każdy problem rozwiązują tak jak ten z lampami, to wielkiej różnicy to nie robi. 

 

8]

 

Chyba bym po czyms takim narobil dymu, skoro i tak juz prawnikow masz zaangazowanych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma takie szczescie do aut jak kolega gorex do elektroniki ;]

Czego sie nie dotknie to sie psuje ;)

 

Bez przesady  ;] - jedyna rzecz, która się "popsuła" w tym nieszczęsnym Nissanie to parujące lampy przednie, innych usterek do tej pory nie było. Inna sprawa, że gwarant prostą w sumie sprawę celowo sprowadził do absurdu - gdyby po prostu wymienili lampy na nowe, to nie byłoby o czym wspominać.

 

Podobnie np. w przypadku Toyoty - zgłosiłem jedną usterkę na gwarancji, nie moja wina że serwis najpierw usiłował mi wmówić, że nie umiem opuszczać i podnosić szyb :hehe:, potem w końcu zdecydowali się wymienić przełączniki w drzwiach kierowcy i popsuli przy tym boczek drzwi, a gdy w końcu wymienili uszkodzony boczek to porysowali same drzwi. :facepalm: To ASO na swojej stronie deklaruje, że ma 12 tysięcy zadowolonych klientów - ja jakoś byłem niezadowolony i z tego powodu serwisuję samochód w ASO Subaru w Dzierżoniowie (akurat chodzi o auto, które wystepuje i jako Toyota i jako Subaru).  

 

8]

 

Chyba bym po czyms takim narobil dymu, skoro i tak juz prawnikow masz zaangazowanych ;)

 

Firma, która mnie reprezentuje, dostała już ten list. Takie jednostronne wypowiedzenie bez podania przyczyny jest bezprawne, ale dopuki w sprawie nie ma rozstrzygnięcia, to gwarancja i tak nie działa. Pewnie w praktyce skończy się na jej wydłużeniu o ten okres, w którym była wyłączona.

 

Zastanawiałem się nad zakupem Pulsara teraz przed wakacjami, ale jakoś się rozmyśliłem po tych przepychankach ;] i raczej będę się musiał za czymś innym rozejrzeć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.