Skocz do zawartości

Focus 2 1.6 Duratec 115 KM/SX4 2WD 1,6 107 KM??


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

pojawiły się ciekawe ww. samochodów, znajomy szuka auta w tych cenach i założeniach

 

- do 30kpln

- min 2009r.

- benzyna

- generalnie auto jak najmniej wyjeżdżone od prywatnego właściciela

 

I tak:

- Focus 2

 

http://olx.pl/oferta/ford-focus-1-6-duratec-115-km-trend-salon-polska-CID5-IDfz0Br.html#21495e1e90;promoted

 

- SX4

 

https://sprzedajemy.pl/suzuki-sx4-2wd-1-6-107-km-benzyna-1-wl-salon-pl-przeb-50509-nr38242792

 

Ceny wyższe niż średnie rynkowe dla tych pojazdów, czy ktoś coś może powiedzieć o tych samochodach. Generalnie o Focusie 2/SX4? Ktoś użytkował/użytkuje? W Focusie 2 ktoś ostatnio jak pamietał zakładał temat o problemach z silnikiem, nie pamiętam czy na tym kąciku czy u Fordziarzy? Problem chyba z popychaczami i itp. Nie wiem jak temat się rozwiązał. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SX4 jest ciasne i ma mniej komfortowe zawieche. Plusy takie że sie nie psuje, można gazować.

 

Focus - nie wiem jak silnik. 2.0TDCI fajnie lata, dobrze się prowadzi, dobrze wybiera nierówności. Plastiki są też w miarę miękkie i nie trzeszczą nawet przy przebiego 290 tysięcy.

 

Jakbyś chciał coś więcej mogę podpytać kuzyna o to ile wytrzmuje zawiecha itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Plastiki są też w miarę miękkie i nie trzeszczą nawet przy przebiego 290 tysięcy.

 

Jakbyś chciał coś więcej mogę podpytać kuzyna o to ile wytrzmuje zawiecha itd :)

A ja wlasnie trzeszczenie bym wrzucil jako jedna z glownych wad focusa :)

Gorsze jest juz chyba tylko slabe wyciszenie

No i jakosc wnetrza nie powala, nawet w najwyszych wersja boczki drzwi wygladaja slabo

A zawieszenie, mimo prawie 290kkm jest oryginalne oprocz lacznikow stabilizatora z tylu, ktore byly wymieniane juz 500x :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciszenie zależy w Focusie od wersji/silnika? Miałem 1.6 tdci z 2006 roku w kombi i był o niebo lepiej wyciszony biz focus 1.6 duratec z 2008 roku

 

Mi się dobrze jeżdzi foką .Może ciut głosna w trasie ale co tam ..dobre fotele ,ładne wykończenie rekompensuje mi to,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się dobrze jeżdzi foką .Może ciut głosna w trasie ale co tam ..dobre fotele ,ładne wykończenie rekompensuje mi to,,

Zawieszenie i układ kierowniczy jest ok. Ma duży plus przestrzeń wewnątrz, w szczególności na szerokość i duży bagażnik. Fotele są takie sobie. Ma plus długość siedziska, ale oparcie jest słabe- u mnie brakuje podparcia lędźwiowego. Deska ok, ale wykończenie drzwi to jakieś nieporozumienie jakościowe. Na plus bardzo dobre światła. Słabe audio ford cd6000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz fokę - 1.6 moze demonem mocy nie jest, ale silnik trwały, bezproblemowy, pewnei w życiu nic poza eksploatacjąz nim robićnie będziesz, a patrząc na twoje auta to i z mocy zadowolony będziesz.

Zawieszenie, prowadzenie bardzo fajne. Wersja taka sobie, ale jak masz pewny egzemplarz to czemu nie - ja taką wersją jeździłem i nie narzekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz fokę - 1.6 moze demonem mocy nie jest, ale silnik trwały, bezproblemowy, pewnei w życiu nic poza eksploatacjąz nim robićnie będziesz, a patrząc na twoje auta to i z mocy zadowolony będziesz.

Zawieszenie, prowadzenie bardzo fajne. Wersja taka sobie, ale jak masz pewny egzemplarz to czemu nie - ja taką wersją jeździłem i nie narzekałem.

Tyle, że wersja 115 ma problematyczny rozrzad I kwestia luzów zawodowych. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że wersja 115 ma problematyczny rozrzad I kwestia luzów zawodowych. .

w czym ten rozrząd jest problematyczny? Luz kasowany szklankami - jak pewnie w połowie obecnie produkowanych benzyniaków - robi się to co stokilkadziesiąt kkm. IMHO bardzo bezproblemowy silnik jak na dzisiejsze standardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.