Skocz do zawartości

Zdalny zakup samochodu w Holandii


wodzu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zdalnie kupić samochód w Holandii. Samochód jest z lat 60. Sprzedający to komis.

 

Nie chce mi się jechać do Holandii. Uzgodniłem ze sprzedawcą, że nie ma problemu on załatwi formalności. Samochód przyjedzie na lawecie.

 

Z tego co poczytałem to żeby w Polsce zarejestrować samochód muszę mieć umowę/fakturę plus holenderski dowód, tranzytowy dowód chyba nie potrzebny.

 

Orientujecie się czy do holenderskiego urzędu trzeba mnie zgłosić jako nowego właściciela ? Sprzedawca twierdzi, że nie potrzebuje mnie zgłaszać. Zgłosi, że sam eksportuje samochód ja będę tylko na umowie/fakturze.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zdalnie kupić samochód w Holandii. Samochód jest z lat 60. Sprzedający to komis.

 

Nie chce mi się jechać do Holandii. Uzgodniłem ze sprzedawcą, że nie ma problemu on załatwi formalności. Samochód przyjedzie na lawecie.

 

Z tego co poczytałem to żeby w Polsce zarejestrować samochód muszę mieć umowę/fakturę plus holenderski dowód, tranzytowy dowód chyba nie potrzebny.

 

Orientujecie się czy do holenderskiego urzędu trzeba mnie zgłosić jako nowego właściciela ? Sprzedawca twierdzi, że nie potrzebuje mnie zgłaszać. Zgłosi, że sam eksportuje samochód ja będę tylko na umowie/fakturze.

 

Pzdr

 

Do lawetowania tafli nie potrzeba jak pisze koNik ale w ichniejszym dowodzie zawsze byłem. To co mówi komis ma jednak sens, bo u nich sprawa jest dość prosta, w 2011r kupiłem na ich giełdzie auto, gość wpisał mnie tylko w różową stronę DR i wykupiłem zjazdówki i zjechałem bezproblemowo do kraju, także to, kto widnieje w DR nie jest tak ważne, a jak faktycznie przyjedzie na lawecie to już całkiem, bo w polskim WK liczy się DR oryginalny i faktura zakupu, jeśli na fakturze jesteś właścicielem to pojazd bezproblemowo zarejestrujesz.

Zrób sobie umowę-fakturę dwujęzyczną, ok 50zł zostanie Ci na tłumaczeniu, bo zawsze to 1 dokument mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.