Skocz do zawartości

Naprawy blacharsko lakiernicze


Tomala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

CZĘŚĆ 1 :

 

Mam ja Ci rozgrzebane auto i wyszło że w profilach jest korozja, powierzchowna ale jest.

Niestety z dojściem tam jest słabo, mam co prawda jak włożyć szczotkę drucianą na wiertarę no ale to tylko do pewnej głębokości, no i szczotka wszystkiego nie doczyści.

 

No i teraz mam zagwozdkę czym ją usunąć ??  Może macie jakąś chemię ?? Tak myślałem o fosolu ale nie wiem czy to dobry pomysł :hmm:

 

No i jak już doczyszczę/usunę tę korozję to czym zabezpieczyć ?? Tlenkową czy podkładem epoxydowym ??

 

CZEŚĆ 2:

 

Oprócz pozbywania się korozji będą tam przeprowadzane małe naprawy blacharskie, no i po małym spawaniu będzie podobna sytuacja czyli czyszczenie + zabezpieczanie i tam gdzie widać będzie lakierowane dorabianym lakierem.

 

Pytanie brzmi czy tam gdzie będzie czyszczone dawać jakąś tlenkową czy wystarczy oczyścić, odtłuścić ( czym ??) i pomalować epoxydowym i na to lakier czy też inaczej ??

 

Lakiery używać jakiejś konkretnej firmy czy wsio ryba ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na zabezpieczenie to znam, chodzi o to czym potraktować rudą ?? dziur nie ma ale rdzawy nalot jest a szczotka nie podchodzi wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich profilach to chyba tylko właśnie wosk może zdać egzamin ewentualnie jakiś olej  np.http://www.rustcheckcorolon.pl

No ale nie będę przecież pryskał woskiem po korozji bo to nic nie da.

No a ten drugi środek może zdałby egzamin.

Muszę jeszcze zrobić próbę tym fosolem, bo korozję usuwa ale nie wiem na ile jest bezpieczny i jak potem będą reagować inne preparaty :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No ale nie będę przecież pryskał woskiem po korozji bo to nic nie da.

Coś tam da, w opisach niektórych podają, że posiadają w swoim składzie inhibitory korozji,

Co do fosolu czy jakiś innych agresywnych środków to obawiam się, że bardziej zaszkodzisz niż pomożesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam da, w opisach niektórych podają, że posiadają w swoim składzie inhibitory korozji,

Co do fosolu czy jakiś innych agresywnych środków to obawiam się, że bardziej zaszkodzisz niż pomożesz...

dokładnie tak, jak zaaplikujesz ten fosol w profile zamknięte? jak go potem się pozbędziesz? wodą? przecież wtedy gorzej będzie rdzewieć, dawaj tego  valvoline dobra cena  za 400ml preparatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dokładnie tak, jak zaaplikujesz ten fosol w profile zamknięte? jak go potem się pozbędziesz? wodą? przecież wtedy gorzej będzie rdzewieć, dawaj tego  valvoline dobra cena  za 400ml preparatu

 

Bo profil zamknięty miałem chwilowo otwarty :)

 

Więc tak, fosol daje radę :oki: neutralizujemy go wodą, wydmuchujemy sprężonym powietrzem a potem przemywamy benzyną i znów przedmuchujemy.

Jak już całość miałem suchą to zaaplikowałem zmywacz silikonu, podkład epoxydowy x2, podkład akryl x2, potem siakiś siuwakś i na koniec fluidol ML.

Tam gdzie lakierowałem poszła jeszcze baza x2 i bezbarwny x2

 

Z uwag od nośnie farb typu "minia", owszem może to i są dobre farby ale nie nadają się gdy chcemy dać na nie jakieś powłoki. Epoxyd, akryl i nawet baranek wszedł w reakcję i robią się pajączki tak więc odradzam jak ktoś nie chce sobie narobić roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.