Skocz do zawartości

RAVENOL - opinie


Shofer

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś używał olejów Ravenol to proszę o opinie. W szczególności chodzi mi o ATF, czy można go bezpiecznie stosować do skrzyni biegów. Cena tego produktu jest kusząca, a jak z jakością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś używał olejów Ravenol to proszę o opinie. W szczególności chodzi mi o ATF, czy można go bezpiecznie stosować do skrzyni biegów. Cena tego produktu jest kusząca, a jak z jakością?

Kup olej spełniający konkretne normy... Rozróżniaj też zalecanie przez producenta od faktycznej certyfikacji.

Do jakiej to skrzyni ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś używał olejów Ravenol to proszę o opinie. W szczególności chodzi mi o ATF, czy można go bezpiecznie stosować do skrzyni biegów. Cena tego produktu jest kusząca, a jak z jakością?

dosyć dużo sprzedaję Ravenola.Nigdy nie miałem negatywnych informacji od klientów.Trzeba tylko dobrze dobrać specyfikacje oleju do skrzyni i wsszystko będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś używał olejów Ravenol to proszę o opinie. W szczególności chodzi mi o ATF, czy można go bezpiecznie stosować do skrzyni biegów. Cena tego produktu jest kusząca, a jak z jakością?

ATFów jest dziesiątki. Sprawdź na stronie Ravenola, jaki konkretnie mają do twojej skrzyni biegów i taki kup. Ta firma jest głównie producentem olejów przekładniowych, silnikowe też mają w ofercie, ale przekładniowe robią dla wielu producentów na OE, np dla BMW. Ja u siebie w manualu wlewałem Ravenola i jest dobrze, ale litr oleju po mega zniżkach 55zł, z tym że ten sam olej z nalepką BMW stoi na półce w ASO za 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś używał olejów Ravenol to proszę o opinie. W szczególności chodzi mi o ATF, czy można go bezpiecznie stosować do skrzyni biegów. Cena tego produktu jest kusząca, a jak z jakością?

 

Skoro olej jest na półce i spełnia wymagania producenta Twojego auta, to można go bezpiecznie stosować. Nie ma znaczenia, czy będzie to Ravenol, Elf, Shell, Mobil, czy K2. Różnica w przebiegu do naprawy wyniesie (między najlepszym i najgorszym) tak mało, że tego nie jesteś w stanie zauważyć - właściwie na granicy błędu pomiaru - do tego tak naprawdę olej na zużycie automatu ma stosunkowo małe znaczenie - bo o wiele skuteczniej można automat zabić złą techniką użytkowania, niż prawidłowo dobranym (pod względem parametrów a nie marketingowego slangu) olejem. O wiele ważniejszy jest właściwy poziom i odpowiednia częstotliwość wymiany, niż logo producenta na butelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro olej jest na półce i spełnia wymagania producenta Twojego auta, to można go bezpiecznie stosować. Nie ma znaczenia, czy będzie to Ravenol, Elf, Shell, Mobil, czy K2. Różnica w przebiegu do naprawy wyniesie (między najlepszym i najgorszym) tak mało, że tego nie jesteś w stanie zauważyć - właściwie na granicy błędu pomiaru - do tego tak naprawdę olej na zużycie automatu ma stosunkowo małe znaczenie - bo o wiele skuteczniej można automat zabić złą techniką użytkowania, niż prawidłowo dobranym (pod względem parametrów a nie marketingowego slangu) olejem. O wiele ważniejszy jest właściwy poziom i odpowiednia częstotliwość wymiany, niż logo producenta na butelce.

Trzeba jednak zachować ostrożność.

Bo co z tego, że producent napisze że nadaje się jako zamiennik AW-1, skoro specyfikacji AW-1 Aisin nie ujawnił?

Można zgadywać po aplikacjach, że to to samo co JWS3324 czy ATF-WS, ale pewności mieć nie będziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup olej spełniający konkretne normy... Rozróżniaj też zalecanie przez producenta od faktycznej certyfikacji.

Do jakiej to skrzyni ma być?

Pacjent: lexus rx 300, zakupiony olej: ravenol atf t IV. Czyli z powyższych informacji wynika, że produkt bezpieczny;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Skoro olej jest na półce i spełnia wymagania producenta Twojego auta, to można go bezpiecznie stosować.

 

to nie jest takie proste jeżeli producent nie ma konkretnej, swojej, normy. Jeżeli jest tylko grupa typu 75W90 czy ATF III to już się sprawa komplikuje, bo oleje spełniające te normy mogą się od siebie mocno różnić parametrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest takie proste jeżeli producent nie ma konkretnej, swojej, normy. Jeżeli jest tylko grupa typu 75W90 czy ATF III to już się sprawa komplikuje, bo oleje spełniające te normy mogą się od siebie mocno różnić parametrami.

 

Dlatego napisałem, że jeżeli spełnia wymagania producenta. Jakieś wymagania muszą być - jeżeli producent dopuszcza tylko jakiś konkretny model - wtedy wiadomo, ale jeżeli określa parametry w specyfikacji a olej marki x, y i z spełniają je, to wygrywa zasada CCC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś używał olejów Ravenol to proszę o opinie. W szczególności chodzi mi o ATF, czy można go bezpiecznie stosować do skrzyni biegów. Cena tego produktu jest kusząca, a jak z jakością?

 

Revenol T-IV jest w bańkach Renault :) generalnie ten Revenol jest zalecany dla skrzyń Werner-Assin czyli połowa europejskich marek samochodów ma te skrzynie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revenol T-IV jest w bańkach Renault :) generalnie ten Revenol jest zalecany dla skrzyń Werner-Assin czyli połowa europejskich marek samochodów ma te skrzynie .

Jak już coś piszesz, to pisz z sensem i bez błędów...

a) Wiele europejskich samochodów ma skrzynie Getrag, Luk czy ZF.

b) Nie Werner-Assin, tylko Aisin AW... Zapewne chodziło Ci o skrzynie z rodziny TF-80SC?

c) Ravenol T-IV to olej JWS3309. Nie nadaje się jako zamiennik JWS3324 czy AW-1 (nie mówiąc już o jakiś wynalazkach typu Volvo BOT341), także stosowane w tych skrzyniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.