Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Akurat zakup lepszych opon z własnej kieszeni mogę sobie wyobrazić
 3. 30tys rocznie, co tak skoczyly przebiegi?
 4. Co nadal daje 30 zł za 100 km. W c5 spala mi gazu po mieście ok. 11l co daje ok 22zl na 100 km - a mam do dyspozycji komfort jazdy większym samochodem i z normalnym niewysilonym 2 litrowym silnikiem. W Yarisie 3 przejechanie 100 km kosztuje mnie 15 zł. Więc o połowę mniej niż w TSI. Robiąc 4000km na miesiąc (a tyle robię) oszczędzam na paliwie 600zl - dla niektórych to nic, nie dla mnie. Nawet jeśli doliczyć koszty dodatkowe to wychodzi taniej. Nie ma siły. Na LPG zawsze wyjdzie taniej.
 5. Today
 6. Zazwyczaj wycieram, ale będąc na wakacjach we Francji, auto stało zaparkowane przy trawniku na którym załączył się zraszacz. Ze 2 godziny na całą maskę woda pryskała a potem auto stało cały dzień w na słońcu w 35 stopniach Samochód miał 4 miesiące i na szczęście była ceramika nałożona, chyba dzięki temu zostało tylko kilka plam bo inaczej cała maska byłaby do polerki.
 7. bielaPL

  LR Defender

  Dlatego jeep jest fajny
 8. @Łukasz___F korzystam właśnie z cleanera. Nie mam foty dachu przed ale wszędzie jeden zaciek, którego żadna chemia podczas mycia nie ruszała. Może być też jak@maciekCC pisze, że bez korekty nie zlezie. Spróbuj tego Dodo juice lime prime- jest z dodatkiem środka lekko ściernego. Najwyżej na 4 dychy popłyniesz. Na przyszłość po myciu wycieraj do sucha ręcznikiem z mikrofiby.
 9. jeżeli są to świeże plamy to spróbowałbym bym tym: https://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa/aqua-apc-sour-1l.html Natomiast jeżeli mocno zaschnięte to bez korekty lakieru się nie obejdzie. Sam mam teraz ciekawy przypadek - na samochodzie ceramika, po myciu samochód nie został dosuszony i słońce zadziałało. Plamy poddał się dopiero po korekcie na średniej gąbce i paście polish.
 10. @maciekCC @r1sender Czym i jak usunąć plamy po twardej wodzie ?
 11. Trudno. Jutro o 5 rano wyjeżdżam, to na środę wrócę. Qrka wyszło, że wolniej od Freda. Jak wymagikujesz usunięcie obcierki boku to odszkodowanie Ci z OC oddam.
 12. korzystałem z warsztatu kumpla, micra jego klienta
 13. Jeżeli mogę się trochę pomądrzyć to jak planujesz korektę to szkoda Twojego czasu na cleaner. Samo działanie cleanera ma na celu wyjałowić lakier przed położeniem wosku ale to pewnie wiesz. Ja jak robię takie akcje to najpierw pianowanie, spłukanie, umycie rękawicą , spłukanie, wysuszenie . Później tar& glue , deironizer i dopiero glinka (ja używam ręcznika clay towel - dużo szybciej wtedy idzie).
 14. czas szybko leci. Dzisiaj mija rok od odebrania Astry. Byłem dziś na przeglądzie, przebieg 29 tys. km. Koszt przeglądu 660zł i jeździmy dalej.
 15. a w mikrze to progi wymieniasz? 😄 dobra robota z ave. Ja ma 2 auta, którym też by się przydała taka kuracja
 16. Nie podobała mi się powierzchnia po samym cleanerze
 17. @Łukasz___F @Łukasz___F ponad 20 godzin
 18. Jedno pytanie - cleaner przed glinką? co to miało na celu? Zamiast tego polecam deironizer oraz tar& glue. Pózniej glinka nie ma właściwie co robić - chyba że auto szczur.
 19. Kiedyś w USA miałem forda Bronco.... w instrukcji zalecali wymianę oleju co 5 tys mil a wymianę filtra oleju co 3 wymiany oleju... silnik benzynowy z tych małolitrazowych - 2,8 litra? a może 3,1 litra?
 20. Technologia i3 poszła do Mini i tu będą małe EV robić. A suvy i limo pos brandem BMW. Niedługo ix3 oraz i4 będą klepać.
 21. Pytanie czy to jest do szczescia potrzebne? Nowoczesne silniki pala 6l/100 vs lanos czy astra 10l/100.
 22. Mnie sie podoba taka robota. U siebie na czarnym dachu mam slady po myjni ale sam nic oprocz twardego wosku i porzadnego sprzatania nie robie a to i tak conajmniej 3h.
 23. Wtedy to były jeszcze ich własne konstrukcje. Od około dwóch lat to rebrandowane chinole.
 24. Jakos mi sie przyjemniejszy wydaje. Obecna generacja jest jak Suzuki Vitara w srodku a drosza.
 25. O! Następny wróżbita Maciej. Pamiętaj nie mierz wszystkich swoją miarą Mogłeś zachować twarz i nic nie pisać zamiast układać historyjki do swoich tez. Ja za to mam o tobie zgoła odmienne zdanie
 26. To gdzie i kiedy moge podstawic fure? A tak na serio, to szacun bo chyba pare ladnych godzin na taka robote schodzi
 27. Po drodze może wydarzyć się 1000 różnych rzeczy, np. szczęśliwy potencjalny posiadacz przyszłego samochodu może zostać zwolniony z roboty lub też samochód może zostać przekazany komuś innemu czy wręcz oddany firmie leasingowej. Zdecydowanie bardziej istotny jest sposób użytkowania samochodu podczas codziennej eksploatacji, nieprzeginanie z wysokimi obrotami na zimnym silniku, itd. Przy tym NIC nie kosztuje.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.