Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. nie do końca. Masz w przykładzie, jakie są potężne różnice pomiędzy autami podobnej kategorii, choćby Suvami. Wg mnie bardzo przydatny test, ale wyniki trzeba oceniać z rozumem, a nie ślepo na zasadzie: słabo, auto do niczego.
 3. Robili gdzieś porównania opon całorocznych z letnimi w wysokich temperaturach np. +30? Teraz zimy coraz łagodniejsze (w Wlkp. brak), ale za to okres letni robi się momentami nieznośny. Obserwując swoją wymianę sezonową opon to letnie robią coraz więcej przebiegu.
 4. Ja do Hondy brałem Euro DriveShafts, jeździłem na tym ponad 2 lata, wykonanie było dobre w mojej ocenie, aczkolwiek po roku musiałem zmienić opaskę na osłonie przegubu zewnętrznego. Poza tym bez problemów.
 5. Ale co szyby? Może automatyczne otwieranie/zamykanie bo chyba nic więcej? Miałem tak użytkowane autko 16 lat. Wiem jak jest.
 6. Today
 7. artipb

  Milion trzysta

  Dokładnie tak - po pierwsze przebiegi z ASO są póki co znane tylko ASO i nie za bardzo nawet kolejnemu potencjalnemu nabywcy chcą się pochwalić, jak jest. Jeśli kupując nowe nastawiasz się na giga przebiegi, to od początku kręcisz licznik przed każdą wizytą w ASO. Dwie stówki czy tam ile opłaci się nawet sześć razy wydać w ciągu trzech lat, jeśli masz zamiar "zaoszczędzić" parę kzł na odsprzedaży. Książka serwisowa może się "zgubić", można o niej zapomnieć przy odsprzedaży - wielu ludzi kupuje oczami i niestety nawet w CEPIK nie zagląda. Zresztą jak wskazałem wcześniej - wprowadzenie do CEPIKU stanu licznika przy badaniu technicznym plus ewentualne zmuszenie do tego właśnie ASO, to naprawdę wystarczający bat i dokładanie w tym zakresie roboty policji jest IMHO bez sensu. Z drugiej strony największe "kręciołki " to były, są i pewnie będą auta z zachodu, na które zarówno przebieg z badania, jak i kontrole policji nie mają ŻADNEGO WPŁYWU. Dlatego "sensacyjne" artykuły z gazety o wykrytych cofniętych licznikach można o kant .... potłuc. Nawet jeśli jechałbym autem cofniętym o milion, to zatrzymuje mnie policja, czepia się o licznik i co dalej? Panie władzo, a skąd mam wiedzieć, kto i kiedy ten licznik cofnął. Byłem w międzyczasie u wulkanizatora, na geometrii, u mechanika, zostawiałem auto z kluczykami na myjni to tu, to tam. Ja na licznik kilometrów nie patrzę, pamięci do tego nie mam, jak się psuje auto to naprawiam i tyle. Nie wiem, nie pamiętam, nie widziałem, ja nie cofałem,a w ogóle 5 minut temu wyświetlał co innego, to elektronika pewnie chińska panie, samo się przestawiło... Albo parę godzin temu przełożyłem cały licznik z używki, bo stary się nie podświetlał, to go wywaliłem do kosza, używka ze szrotu parę groszy. Właśnie dziś po południu jadę do stacji diagnostycznej zgłosić. W przypadku służbówki, o ile nie ma karty drogowej dochodzi jeszcze "panie, tym paru ludzi jeździło i jeździ, skąd wiadomo, kto i kiedy się bawił". Poza tym nakładamy karę za liczniki - a kto nałoży za szpachlę, za składaki z trzech, za oporniki w miejsce poduszek? Jeden system CEPIK, z odnotowaniem przebiegu, kolizji i wypadków do których wzywano policję wystarczyłby aż nadto...
 8. Nie wydoli z mocą i tyle. Będzie ograniczona mocą paneli. W drugą stronę można przewymiarować panele dowolnie. Moc będzie ograniczona mocą falownika. Zysk będzie w dni pochmurne. To nie kolektory, że musisz odbierać energię nawet kiedy jej nie chcesz.
 9. Witajcie, jakies 70tkm temu i pewnie ze 4 lata robilem skrzynie. Mialo byc wymienione 8 lozysk, wymienili 6 bo dwa byly dobre. Obecnei jakis tam szum podczas toczenia czy na biegu czy bez. Nie jest jakis wielki ale Czy ktos z Was mial przypadek ze wlasnie roznicowka szumiala a nie 5 i 6 bieg? Dodam, ze szum nie zmienia sie w zaleznosci od biegu, im szybciej to szum opon i wiatru zaglusza wszystko. Lewarek " nie pracuje" podczas przyspieszania i puszczania gazu. Auto rozpedza sie normalnie jak 7 lat temu. Dzieki P.S. Dodam, ze ow szum to juz ze 2 lata "slysze" bez jakichs zmian w czymkolwiek. No chyba, ze jestem mocno wrazliwy na szum.
 10. niechaj zrobia test po 20-30 tkm i np 3-4 latach
 11. w moim fiaciorze tylko jak zaczyna to jeden bąk potem nic nie widac. mam EURO5
 12. Zaplac i dziada nie rob. Mozesz olac, ale dostaniesz za miesiac z wichniej windykacji podwojna kare. No i jesli nei zaplacisz, to jakikolwiek wjazd do hansa moze skonczyc sie duzymi problemami . zawiniles, zaplac, nie wal glupa !
 13. we fiacie jeszcze szyby trzeba programowac. Dobry aku w garazu wytrzyma.
 14. Ja przez 5 lat używałem swoje a3 1996 1.9 raz na 3-4 miesiące - na zimę aku do domu a latem tylko klemy zdejmowalem. Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka
 15. Skoro jechałeś nie swoim autem to czemu ty dostałeś list?
 16. Jechales za szybko to zaplac i tyle.
 17. BRW ma trochę lepiej wykonane meble. Zobacz kolekcje - styl tradycyjny: Kent, Bawaria, Natalia, klasyczny: ....
 18. Jak masz rdze, to zamiast brunoxa daj rstop. A na to podklad 2k epoksydowy. Jesli rdzy nie ma to wystarczy epoksydowy, czy nawet reaktywny.
 19. Od dobrych kilku lat montuje się sondy szerokopasmowe i silnik chodzi na zamkniętej pętli w całym zakresie obciążeń. Najprościej sprawdzić: jeśli do danego silnika jest dostępny na rynku tunig-box to chodzi w zamkniętej.
 20. Yesterday
 21. W Sportage nie dość, że układ kierowniczy jest średni, to do tego esp działa fatalnie.
 22. bez wahania wybrałbym Audi do korzystania na codzień. test łosia zasadniczo psuje motoryzację. wszystkie auta próbują się dostosować i zawias robi się betonowy, kosztem komfortu... wygrywają albo mega sportowe auta z oponami szerokości pralki, albo ultralekkie auta - bida wersje. a potem ludzie na tej podstawie decyzje podejmują... pomijam już fakt jak łątwo zmanipulować taki test. i coś mi tu trąci myszką...
 23. Witam w grudniu zrobiono mi zdjęcie na autostradzie w Niemczech i wczoraj dostałem list ale tylko do skrzynki i jest to pismo informacyjne bo jechałem nie swoim autem. Moje pytanie jest czy mandat przyjdzie mi po wysłaniu potwierdzenia że to ja kierowałem listem poleconym czy muszę się sugerować tym pismem które dostałem? Jest na nim informacja o wysokości ale jest to tylko informacja ile przewiduje paragraf a nie jest to nic potwierdzonego. Jeśli przyjdzie mandat to w jakim czasie?
 24. Każda instrukcja obsługi informuje o odłączeniu akumulatora. Z kilku ostatnich aut. Nic się nie działo. Odłączyć naładować i używać.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.