Skocz do zawartości

Regulamin

Zasady którymi się kierujemy są proste: zdrowy rozsądek i poszanowanie obyczajów. Dla lubiących czytać, poniżej przedstawiamy wypunktowane wytyczne:

Regulamin korzystania z serwisu AutoKącik.PL

 1. Serwis AutoKącik.PL jest serwisem niekomercyjnym
 2. Forum wchodzące w skład serwisu służy do prowadzenia dyskusji tematycznych i wymiany poglądów, w obrębie udostępnionych kącików tematycznych
 3. Korzystanie z forum możliwe jest wyłącznie za pośrednictwem przeglądarki internetowej, aplikacji Tapatalk, lub przy pomocy poczty elektronicznej.
 4. Warunkiem korzystania z forum jest wcześniejsza rejestracja przez użytkownika z podaniem w formularzu adresu e-mail oraz nazwy konta. Zaleca się także podanie miasta i przedstawienie się z imienia i nazwiska.
  • Nowo zarejestrowany użytkownik ma dostęp ograniczony do niektórych kącików lub funkcji forum. Dostęp pełny uzyskuje na zasadach określonych niżej w części "przepisy dodatkowe".
  • Jedna osoba może mieć tylko jedno konto.
  • Podanie nieprawdziwych informacji w formularzu rejestracyjnym może przyczynić się do skasowania konta, w przypadku gdy użytkownik założy więcej niż jedno konto lub swoje konto udostępnia innym osobom, wszystkie jego konta mogą zostać zablokowane i/lub skasowane bez ostrzeżenia i odwołania.
  • Każdy użytkownik jest obowiązany do wpisania w profilu adresu e-mail widocznego dla wszystkich i/lub uaktywnienia możliwości otrzymywania wiadomości prywatnych. Brak jednej z tych dwu opcji może spowodować zablokowanie i/lub usunięcie konta.
 5. Każdy z użytkowników jest zobowiązany do szanowania innych użytkowników tego forum.
 6. Wiadomości umieszczane przez użytkowników w kącikach dotyczą tylko i wyłącznie tematów związanych z danym kącikiem tematycznym. Zalecane jest:
  • zapoznanie się z opisem tematów poruszanych w danym kąciku tematycznym przed wysłaniem swojej wiadomości (nie umieszczaj w kąciku wiadomości , które nie są związane tematycznie z jego treścią)
  • trzymanie się tematu, zarówno ogólnego dla określonego kącika tematycznego, jak i w stosunku do konkretnego wątku
  • nadawanie odpowiedniego tytułu nowym wiadomościom na forum, związanego z treścią wiadomości.
  • cytujemy tylko fragmenty wypowiedzi do których będziemy się odnosić. Nie cytujemy mediów (fotki, filmy itp)
  • wiadomości zawierające treści nie nadające się do publicznego oglądania (nagość, sceny przemocy itd.) należy oznaczać prefiksem „+18”. Prefiks należy stosować tylko w uzasadnionych przypadkach.
  Nieprzestrzeganie ww. zasad może spowodować przeniesienie wiadomości do właściwego kącika, usunięcie lub modyfikację przez moderatora, a w niektórych przypadkach zablokowanie lub usunięcie konta bez ostrzeżenia.
 7. Porządek na poszczególnych forach jest pilnowany przez wyznaczonych do tego moderatorów. Jeśli temat, w którym uczestniczysz zostanie zablokowany bądź otrzymasz od moderatora ostrzeżenie, lub w ostateczności zostaniesz zbanowany, sprawę wyjaśnij z daną osobą na priv (np.email). W szczególnych przypadkach możesz zgłosić się w kolejności:
  1) do innego moderatora kącika
  2) do Admina forum.
 8. Czas trwania bana oraz jego powód ustala moderator, który nałożył bana.
 9. Kąciki mogą być wykorzystywane tylko zgodnie z obowiązującym prawem i ogólnie przyjętymi zasadami etyki oraz kultury osobistej.
 10. Niedopuszczalne jest wykorzystywanie kącików do celów powszechnie uznanych za szkodliwe, niewłaściwe, nielegalne lub niemoralne, w tym:
  1. przesyłania wiadomości zawierających wyrażenia, treści, załączniki lub odnośniki do stron, powszechnie uznane za obraźliwe, wulgarne, niezgodne z dobrymi obyczajami, mające niepożądane działanie lub negatywny wpływ na funkcjonalność forum lub całości systemu komputerowego po stronie użytkownika forum.
  2. wyrażania i przekazywania na forum prywatnych niecenzuralnych opinii pod adresem innych osób,
  3. rozpowszechniania prywatnej korespondencji w kącikach bez zezwolenia jej autora,
  4. publikowania wiadomości pozbawionych treści merytorycznych, mających wyłącznie cel prowokacyjny, obraźliwy, obliczonych na wywołanie kłótni i wzajemnej wrogości wśród uczestników forum
  5. Zabronione jest wykorzystywanie danych o użytkownikach forum (także wykorzystywanie funkcjonalności samego forum) do wysyłania jakichkolwiek treści noszących znamiona korespondencji niechcianej lub wymienionej w niniejszym regulaminie jako szkodliwa (niemoralna, obraźliwa itd), dotyczy to wszystkich części składowych wiadomości (np. również zawartość sygnatury/avatara itp.) użytkownika.
  Naruszenie warunków zawartych w pkt. 10 może spowodować natychmiastowe usunięcie przesłanej wiadomości przez administratora lub moderatora danego kącika tematycznego. Dopuszcza się także skasowanie konta użytkownika, który był nadawcą tej wiadomości.
 11. Moderator/moderatorzy każdego z kącików mogą ustalić indywidualne dla tego kącika warunki dodatkowe dla tego regulaminu, które będą się znajdowały w jednym z podwieszonych wątków. Warunki dodatkowe nie mogą być sprzeczne z niniejszym regulaminem.
 12. Administrator kącików może usunąć konto użytkownika bez ostrzeżenia, jeśli:
  1. na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy użytkownik nie korzystał z forum,
  2. nazwa konta użytkownika jest wyrażeniem powszechnie uznanym za obraźliwe lub niezgodne z dobrymi obyczajami,
  3. użytkownik będzie wykorzystywał kąciki do celów komercyjnych, a w szczególności do przesyłania reklam,
  4. użytkownik nie będzie przestrzegał zasad określonych w Regulaminie.
 13. Administrator kącików nie ponosi odpowiedzialności za:
  1. treść przesyłanych do kącików wiadomości,
  2. przerwy w funkcjonowaniu kącików,
  3. utratę danych zawartych w kącikach.
 14. Administrator kącików zastrzega sobie prawo do całkowitego zaprzestania udostępniania usługi bez podania przyczyn oraz do zmiany charakteru forum lub jego modyfikacji.
 15. Administrator kącików zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu w dowolnym czasie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania w kąciku.
 16. Użytkownik łamiący Regulamin powinien liczyć się z zablokowaniem dostępu do forum bądź usunięciem konta.
 17. Wszelkie uwagi, komentarze oraz pytania, dotyczące działania kącików należy kierować na adres: forum@autokacik.pl, uprzednio zapoznawszy się z FAQ.
 18. Korzystanie z forum nie jest przymusowe, tylko dobrowolne. Logując się do serwisu Autokącik.PL każdy użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania tego regulaminu i wyraża zgodę na ustanowione w nim reguły.
 19. Jeżeli nie odpowiada Ci styl i zasady panujące na forum, to poszukaj sobie innego miejsca w sieci, gdzie będziesz mógł wyrażać swoje opinie w sposób, który Ci pasuje.
 20. Życzymy miłej zabawy - Administratorzy i Moderatorzy serwisu AutoKącik.PL


Przepisy dodatkowe:

 1. Włączenie dostępu do wszystkich kącików i funkcji forum dla nowego użytkownika następuje automatycznie po upływie jednego miesiąca i opublikowaniu przez użytkownika co najmniej 20 postów na kącikach tematycznych. W wyjątkowych przypadkach może to nastąpić wcześniej (na wniosek moderatora lub administratora forum).
 2. Dostęp do wszystkich funkcji i kącików forum może zostać wyłączony w przypadku uporczywego naruszania zasad naszego forum.
 3. Indywidualny kolorek lub tytuł może być nadany w uznaniu zasług dla forum/kącika lub szczególnej pozytywnej i aktywnej postawy na forum. Wyróżnienie to może zostać również cofnięte w przypadku naruszania regulaminu
 4. Ograniczenia dotyczące profilu użytkownika
  1. Podpis ("sig") użytkownika jest ograniczony do: 5 linijek tekstu wliczając w to znaki formatujące i linie puste i nie może liczyć więcej niż 210znaków.
  2. Warunkowo dajemy możliwość dodania do podpisu antipixla. Jego rozmiar ograniczony jest do 80x15px, nie może być animowany, oraz nie powinien przekraczać objętości 5kB. Przykładowy generator antypixelków można znaleźć tutaj Użyty antipixel sprawia, że do podpisu możemy dodać jedynie 2 linie dodatkowego tekstu.
  3. Liczba prywatnych wiadomości w skrzynce usera jest ograniczona do 10000
 5. Obrazki wysłane na serwer autokącikowy, jak również te linkowane z zewnętrznych serwerów i wklejane do postów na forum nie mogą przekraczać 5MB.
 6. W przypadku wykrycia nadużywania systemu reputacji (ocenianie wypowiedzi przyciskiem "Lubię to") użytkownik może mieć ograniczony dzienny limit ocen. Przez nadużywanie rozumie się np. masowe ocenianie postów jednej osoby, wzajemne wymienianie się ocenami przez grupę osób, zakładanie wątków, których głównym celem jest zbieranie ocen itp.
 7. Za zawartość stron serwisów klubowych w domenie autokacik.pl odpowiadają ich twórcy. Naruszenie prawa, dobrych obyczajów, praw autorskich, netykiety, związanych z wymienionymi serwisami klubowymi proszę zgłaszać wpierw na adres twórcy serwisu, a dopiero potem na adres forum@autokacik.pl
 8. Administrator zastrzega sobie możliwość usunięcia bez powiadomienia treści nie spełniających powyższych wymogów dodatkowych i/lub zbanowanie konta.

 

Zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych użytkowników wynikające z Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO)

 1. Użytkownik dobrowolnie podaje swoje dane osobowe w celu umożliwienia mu dostępu do forum dyskusyjnego Autokacik.pl, tj. jego rejestracji na forum, udziału w prowadzonych na forum dyskusjach oraz wymiany korespondencji z użytkownikami forum. Minimalna wymagana ilość podawanych danych to nazwa użytkownika i jego adres e-mail.
 2. Dane osobowe użytkownika są przetwarzane przez okres od jego rejestracji na forum do usunięcia konta, które może nastąpić na wniosek użytkownika lub w wyniku czynności administracyjnych.
 3. Użytkownik ma prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych, żądania od administratora dostępu do jego danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
 4. W sprawach związanych z administrowaniem danymi użytkowników forum należy kontaktować się przez formularz: https://forum.autokacik.pl/index.php?/contact/ albo pisać na adres: forum@autokacik.pl.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.