Jump to content

Raku

użytkownik
 • Content Count

  4147
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2
 • Time Online

  4d 12h 16m 50s

2 Followers

About Raku

 • Rank
  mistrz kierownicy
 • Birthday 03/06/1972

Profile Information

 • Name
  Marek
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Zainteresowania
  coś
 • Car
  Volvo S80 @195 KM Polestar
 • Motorcycle
  brak

Recent Profile Visitors

1422 profile views
 1. Mi tak kiedyś świeciło jak przez pomyłkę założyłem żarówki 24 V do instalacji 12 V Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.
 2. Który to ma taki system ? Gdzie go kupię ? Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.
 3. TU ma przywrócić auto do stanu sprzed stłuczki. Ale w przypadku gdy auto nie nadaje się do jazdy na okres naprawy przysługuje zastępczy., Generalnie nie jest to wina kierowcy uszkodzonego auta, ze procedury się przedłużają i nie można rozpocząć naprawy, auto można wynająć. Przy ostatniej naprawie wypożyczalnia sama się do mnie zgłaszała z papierami do podpisania, że auto jest mi niezbędne.
 4. a może va banque - prosisz jeszcze raz o wyceną (mail, pismo, list) z informacją, że w przypadku braku realnej wyceny wstawiasz auto do ASO na rozliczenie bezgotówkowe + bierzesz auto z wypożyczalni na ich koszt, bo auto jest ci niezbędne do życia, wykonywania pracy a dalszym kroku zacznij to realizować
 5. Wycenę auta masz, można użyć tej przy zawieraniu OC. W takim wypadku to po ich stronie leży obalenie tej wyceny. Podstawy masz, wystarczy poczytać i co wklejać do odwołania. Przy naprawianiu z czyjegoś OC szkoda całkowita jest do wartości auta. jeżeli naprawa przekroczy 6500 (zakładamy jednak utratę wartości od momentu ubezpieczenia) to po przekroczeniu tej kwoty jest całka. Oczywiście dostaniesz mniej kasy, bo wycenią "wrak" i będą chcieli cię ubrać w jego sprzedaż - a wypłacą jedynie różnicę wartości.
 6. Jeżeli to jest naprawa z OC, to do tej wartości mają obowiązek naprawiać. https://auto.dziennik.pl/prawo-na-drodze/artykuly/387087,wycena-szkody-w-oparciu-o-ceny-oryginalnych-czesci.html Wysokość odszkodowania za rozbite auto nie może być ustalona w oparciu o cenyzamienników części, które są tańsze niż oryginalne podzespoły. Ubezpieczyciel nie może też swobodnie zaniżać odszkodowania o koszty amortyzacji pojazdu i zasłaniać się tym, że uszkodzone części nie były nowe. Taki wniosek płynie z uchwały Sądu Najwyższego (SN) z 12 kwietnia 2012 roku. poczytaj to https://rf.gov.pl/pdf/raport_praktyka_likwidacyjna_orzecznictwo_sn_cz_II.pdf Powszechnie obowiązujące prawo nie definiuje pojęcia „szkody całkowitej”. Termin ten wykształcił się w praktyce likwidacji szkód zarówno z ubezpieczenia OC p.p.m., jak i ubezpieczenia autocasco, a następnie został przyjęty przez orzecznictwo. Podstawowy podział szkód komunikacyjnych to podział na szkody całkowite i częściowe. Rozróżnienie to trafnie zobrazowano w wyroku Sądu Apelacyjnego w Katowicach z dnia 12 lutego 1992 r.3 , w którym wskazano, iż szkoda częściowa ma miejsce wówczas, gdy uszkodzony pojazd nadaje się do naprawy, a koszt naprawy nie przekracza wartości pojazdu w dniu ustalenia przez zakład ubezpieczeń tego odszkodowania. Natomiast szkoda całkowita występuje wówczas, gdy pojazd uległ zniszczeniu w takim stopniu, że nie nadaje się do naprawy, albo gdy koszty naprawy przekroczyły wartość pojazdu w dniu likwidacji szkody. Podstawą prawną kompensacji szkody całkowitej jest przepis art. 363 § 1 k.c. Stanowi on, iż zasadniczo naprawienie szkody powinno nastąpić według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej. Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, w której przywrócenie pojazdu do stanu poprzedniego było niemożliwe albo gdyby pociągało za sobą dla zobowiązanego nadmierne trudności lub koszty – wówczas roszczenie poszkodowanego ogranicza się do świadczenia w pieniądzu. W opinii Rzecznika, utrwalony zatem jest pogląd, iż w ramach likwidacji szkody z tytułu ubezpieczenia OC p.p.m. za nadmierne – czyli kwalifikujące daną szkodę jako tzw. szkodę całkowitą – należy uznawać te koszty naprawy, które przekraczają 100% wartości rynkowej pojazdu sprzed powstania szkody. i może jeszcze to https://www.rf.gov.pl/orzecznictwo/art-361-szkoda-zwiazek-przyczynowy/Zasada_pelnego_odszkodowania_jakie_koszty_zobowiazany_jest_zwrocic_poszkodowanemu_ubezpieczyciel___545
 7. Jaka jest wartość auta ? Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.
 8. Faktycznie - przecież nawet w nowym aucie, po 6 000 km mogą się i przydarzają się różne rzeczy. Tu przykład z NOWYM autem i gwarancją: https://bezprawnik.pl/serwis-samochodowy-nie-chce-uznac-gwarancji/
 9. Wyobrażasz sobie dustera jako 10-cio latka.? Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.
 10. Czyli w lecie jest dylemat, klima albo otwarte okno, nie wróć, otwarte okno to też opory zwiększone. Czyli dojeżdżasz do celu mokry jak p po basenie, ale szczęśliwy, bo bez dodatkowego ładowania? Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.
 11. Jacy świadkowie ? Masz papier z kwotą i zeznania świadków, co ma większą wagę jako dowód ? Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.
 12. Z tą FV to się sam podkładasz na całego, zgodziłeś się na wał, to go masz. Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.
 13. Dzisiaj miałem okazję jechać z Krakowa do Katowic w potwornej ulewie. Wiadra wody z nieba się lały. Opony na deszczu sprawdziły się super, żadnych niespodzianek, pływania. Nie miałem może awaryjnego hamowania do zera, ale kilka razy zdarzyło się gwałtownie nacisnąć hamulec i brak niespodzianek. Tak więc podsumowując zakup - bardzo udany.
 14. I wyciągną twoje dane i od tego czasu nie opędzisz się od ofert. Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.
 15. a teraz patrzcie, ile odpadów jest z elektrowni atomowej .... z 45 lat i porównajcie to z Bełchatowem Czyli teraz widać, w która stronę idzie nasz władza.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.