Jump to content

Polarny

użytkownik
 • Content Count

  4708
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Polarny

 1. A które lepiej jeździ? Które ma więcej miejsca?
 2. Ciekawe - takie otomoto trochę, ale chyba pewniejsze te auta. Wygenerowałem raport odnośnie jednego z nich - jak rozumiem, wszelkie kolizje/naprawy powinny być uwzględnione?
 3. Naprawdę wnętrze ma dyskwalifikować całkiem tani, przestronny i dobry samochód?
 4. Jak kiedyś pisałem o doświadczeniach spalania z O3 wtedy jeszcze 1.4 tsi 140 KM, to ogół uznał to za kłamstwo, bo ideologia (benzyna nie może tak mało palić) nie pasowała do rzeczywistości.
 5. To jest autohold, który wykorzystuje światła stopu. W niektórych markach/modelach autohold zaświeca stopy, w innych nie. Sam ręczny raczej nie.
 6. Bo ręczny nie ma nic wspólnego ze światłami stopu.
 7. W najśmielszych scenariuszach bym nie przypuszczał, że STOP świeci się gdy de facto jest zaciągnięty ręczny.
 8. Chyba znany filmik - oto "zaleta" elektryka: Trochę offtopowo - od ok. 30 sekundy - że też chce im się tyle czasu nogę na hamulcu trzymać ...
 9. Idealnie - jeden pisze o lepszym silniku w złym świetle, a drugi o gorszym w superlatywach. @deszczowyRoman - jeszcze jedna uwaga - ten 0.9 tCe ma opcję "eko", która powoduje efekty, o których piszesz. A wcale ten silnik wtedy bardziej "eko" nie jest. Może trzeba to wyłączyć.
 10. Otóż to. 09 tCe też jechałem i jedzie się nim po prostu normalnie. Ten 1.2 75 KM zwyczajnie nie jedzie. A jakiś oszczędny wcale nie jest.
 11. Ostatnio miałem nieprzyjemność jazdy ok. tysiąca km clio z tym silnikiem. Dobrze, że go nie montują.
 12. Się zastanawiam, czy tego falownika nie można czasami ominąć. W końcu elektryk lubi był doładowywany DC.
 13. Jeżeli instalację masz tak czy owak, to kwestia tylko dodatkowych paneli, które już tak imprezy nie podrażają.
 14. Szybciej się zwróci, jeżeli dogadasz się z policją, żeby buspasów pilnowali i będziesz jeździł w kółko tymi buspasami.
 15. Ale koszty za km będzie miał podobne, niezależnie od trasy.
 16. Ja bym tu nie tyle winił dwusprzęgłówki, co obecne czasy i planowane starzenie. Bo hidrokinetyki nadal są tak samo bezawaryjne?
 17. https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjL5aTr1M_rAhVkposKHYpvDBgQ3ywwAHoECAkQAg&url=https%3A%2F%2Fwww.dailymotion.com%2Fvideo%2Fx1l17h&usg=AOvVaw3ezfMMtzDtdOa9Xh9YSAMe
 18. Są silniki, gdzie ten maksymalny zakres zaczyna się od ponad 4000 rpm. Czyli mam jechać 100 km/h na III biegu?
 19. Absolutnie nie przesadzili. Po prostu najwyższy bieg nie służy do tego, by jechać na nim pod górkę czy 80-90. Od tego są niższe biegi - a jest ich nadal sporo, tymczasem dzięki długiemu ostatniemu biegowi nie trzeba się męczyć na autostradzie.
 20. I taki dowcip mi się podoba.
 21. Kiedyś a artykule sponsorowanym przedstawili wyliczenia, że najem jest tańszy - ale tendencyjnie jako alternatywę dali cenę opon jakiś kosmos, dodali złodziejski kredyt, ubezpieczenie z dupy i wyszło im 10 tys. na korzyść wynajmu. Jak policzyłem po swojemu, to wyszło ponad 20 tys. na korzyść leasingu. Ale może coś się zmieniło, bo tego typu usługi powinny tanieć w miarę ich powszednienia.
 22. Nie, nie wystarczy. Do limitu jeszcze sporo brakowało. Trzeba doczytać, że dostawca usług może pobierać prowizję niezależnie od Revoluta. Jak spotkam specjalistę od kart (teraz w wyniku pracy zdalnej niewielu ludzi przychodzi do biura) - ale takiego, który zna podstawowe technikalia działania kart, to go jeszcze dopytam.
 23. Wracając do tematu wątku - fragment odpowiedzi z banku: "nie ma takiej możliwości, aby usługodawca, na rzecz którego zablokowana została pewna kwota na Pana karcie kredytowej, po czasie ponownie pobrał środki bez Pana wiedzy i zgody"
 24. W Pradze (czeskiej) nie zadziałał w zwykłej restauracji. Inna karta - bez problemu. Z Revolutem warto też uważać przy wypłatach z bankomatu. Pobiera prowizję nawet 4 EUR, podczas gdy inne karty nie pobierają. A w innych miejscach bywa na odwrót - to Revolut jest bezprowizyjny przy bankomacie ...
 25. Ale nie mówimy o kwestii, czy jakieś karty oznaczają szczególnie lepsze traktowanie, lecz o kwestii, że jakieś karty powodują szczególnie gorsze traktowanie. Zwłaszcza chodzi o wymóg drugiej karty na widok "dziwnej" karty. To może mieć jedno z drugim coś wspólnego... Jesteś w większości. Teraz lepiej?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.