Jump to content

pietiaK

użytkownik
 • Posts

  427
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by pietiaK

 1. https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290187 Tu ktoś sam rozebrał i naprawił.
 2. Mój Focus tez z 2008 r. fabrycznie ma lampy H1/H7. Jak dla mnie są bardzo przyzwoite i zupełnie mi wystarczają. Przy wymianie na halogenowe chyba musisz doliczyć przeróbki w instalacji, chyba że sam to ogarniasz, ja bym regenerował xsenony. Poszukaj tu https://forum.fordclubpolska.org/ podpowiedzi, pewnie ktoś przerabiał temat.
 3. Znajomi maja kłopot z naprawą Volvo V50, może coś doradzicie: Mam problem z utrzymaniem ciśnienia oleju w volvo v50 1,6diesel, co wiąże się z zacieraniem turbiny!!! Już drugi raz po przejechaniu tylko 5 tys. km. turbina nadawała się regeneracji. Obecnie jest wyjęta siatka z przewodu olejowego zasilającego turbinę. Również wymieniony jest smok przy pompie olejowej oraz przepatrzone są wszystkie przewody olejowe (nie są pozapychane). Pojawił się problem z utrzymaniem ciśnienia oleju. Jest za wysokie na zimnym silniku: dochodzi do 5ciu atmosfer, a w serwisie Volvo Panowie podają, że powinno być ok. 3.3 atm. Na ciepłym silniku wg. informacji z serwisu Volvo powinno być 2.2 atmosfery, a jest powyżej. Co może być przyczyną takiej różnicy ciśnień oleju pomimo przeprowadzonych napraw?
 4. > EVOLUTION SXR 5W40 / EVOLUTION 900 SXR 5W40 dzięki
 5. > moim zdaniem powinieneś wrócić do dedykowanego oleju do tego silnika To auto kolegi nie moje. Jaki olej jest dedykowany dla tego silnika?
 6. Renault Scenic II 2008 1.5dci (106KM) auto sprowadzone z Włoch. Wlany było olej Elf Competition 10w40 półsyntetyk, czy dla naszych warunków zimowych mozna go zamienić na syntetyczny Elf Evolution Sxr 5W40.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.