Jump to content

biniu

użytkownik
 • Content Count

  1966
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  1d 7h 37m 31s

1 Follower

About biniu

 • Rank
  mistrz kierownicy
 • Birthday 05/04/1976

Profile Information

 • Lokalizacja
  PL Kłomnice
 • Zainteresowania
  karety z silnikiem, rowerki, góry

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To zależy. Do tej pory miałem wolnossące benzyny z lewarkiem na masce i jak to mawia mój szwagier "jak by wszystkim się tak auta psuły to bym z głodu zdechł". Szwagier ma sklep z częściami. 🙂 Były to (jeden jeszcze jest) auta bezawaryjne. Ale żona ma 1,2 Tce w Scenicu i obawiał się, że jednak ten lewarek może zobowiązywać.
 2. jak chodzi o mnie to mam 1,2 tce z 2014 roku.
 3. mój 1,2 Tce jako, że jeździ w koło komina ma wymianę zawsze raz do roku czyli co jakieś 9000km. Jeszcze jeździ - 56000km przebiegu. Wczoraj wymieniłem świece. Stare były dość mocno nadpalone na elektrodzie zewnętrznej. Duża różnica w przerwie w stosunku do nowej. Komplet świec NGK po upuście u szwagra 135 zł.
 4. Pozostaje jeszcze syfiasta benzyna (rozpuszczalnik) ale dolewam na różnych stacjach. A w obu pompach ten sam problem.
 5. Problem z pompą wrócił po roku. Roczna pompa BOSCH-a powiedziała dziękuję , nie pompuję. A, że musiałem zrobić auto na szybko, to rozebrałem starą i okazało się, że wydmuchany był oring na połączeniu wkładu pompy do plastikowej obudowy. Zrobiłem uszczelkę z węża paliwowego gumowego, zbrojonego o średnicy wewnętrznej 8mm i zewnętrznej bodajże 15mm. Taki pasterek 5mm grubości. Na zawór zwrotny oring 8mm x 2mm i pompa smiga. Do tej rocznej dobrałem oringi na spokojnie za całe 1,20 zł. I też raczej jest naprawiona. Niestety w aucie z LPG te oringi ciśnienie niszczy a do tego widzę że się rozpuszczają lekko.
 6. biniu

  1.6 czy 1.4tce?

  Miałem f4r i 6 biegów w grand Scenicu i to było super zestawienie.
 7. biniu

  1.6 czy 1.4tce?

  Z tymi obrotami to tak jest. Miałem Lagunę I z tym silnikiem w wersji 106 KM bez zmiennych faz. Skrzynia 5 biegowa i obroty względem prędkości były takie same na 5 biegu jak w megane III 1,6 110 KM na 6 biegu. Akurat jak laguna kończyła pobyt u mnie to teściowie wzięli na firmę Megane, którym teraz jeżdżę. Tak, że miałem porównanie. Po prostu jest więcej machania lewarkiem i tyle korzyści z 6 biegów.
 8. biniu

  1.6 czy 1.4tce?

  Fakt, że pisałeś o Scenicu. Może tak być.
 9. biniu

  1.6 czy 1.4tce?

  Spokojnie 2-3 litry mniej można spalić załadowanym kombi. Pełnym autem z nad morza jadąc 150-160 autostradą nie przekroczyłem 12 litrów. Może kwestia instalacji.
 10. biniu

  1.6 czy 1.4tce?

  Mam 1,6 110KM w kombi i jest to silnik na miasto i trasę do pracy, bo rzeczywiście największą wadą jest ryk powyżej 120km/h. Ale da się przeżyć. Spalanie do 10 litrów LPG (średnio 9) i za to go lubię. Teraz moja jazda do pracy to wleczenie się za ciężarówkami po DK91. Spokojnie mi wystarcza. Kolega właśnie oddał za grosze 1,4 TCE z pęknięciem między cylindrami. Przebieg około 130kkm. Jeżdżony spokojnie. Może miał pecha, a może dlatego słupek 1,4 tyle kosztuje. Ale jeździ to zdecydowanie lepiej.
 11. Do tej pory do wszystkich moich Renault zakładałem komplety Textara i byłem zawsze zadowolony. Scenic III mojej żony ma oryginalnie założone klocki Ferodo - ostatnio robiąc sobie przegląd na własnym kanale poczyściłem wszystko. Autko ma 5 lat i 54000 km przebiegu. Strasznie dużo rdzy było na hamulcach, szczególnie z tyłu. A co do cen w ASO, to rozumiem że muszą zarobić, ale materiały do przeglądu zgodnie z planem Renault kosztowały mnie niecałe 400 zł (olej, filtry wszystkie, świece) a ASO powiedziało 1300 zł. Akurat kończyła się gwarancja to nie miałem zamiaru przepłacać.
 12. Hej. Zrobiłeś coś z tym szarpaniem. Bo też tak mam w Scenicu. Nie zawsze ale jest.
 13. W czym to masz/chcesz mieć? Moja żona ma w scenicu z 2014 roku. W koło komina pije jak smok. Poza tym jeździ :-)
 14. Pewnie pisze o QQ I, a atm rzeczywiście 1,6 wolnossący ze skrzynią piątką był tragedią. Teść to miał.
 15. biniu

  Corsa D czy Clio 3

  Może i tak. Mnie się nie chce o tym pamiętać :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.