Jump to content

9442

użytkownik
 • Posts

  821
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About 9442

 • Birthday 04/10/2004

Retained

 • pirat

Profile Information

 • Lokalizacja
  piękny Kraków
 • Zainteresowania
  Motoryzacja

9442's Achievements

młodociany kierowca

młodociany kierowca (11/19)

0

Reputation

 1. Zerknij na Junaka 711, to samo co B-max tylko w nowszej budzie. Natomiast niezależnie co kupisz, to silnik taki sam, moc około 8 - 9 koni, prędkość max około 80 - 90 km/h. Wersje gaźnikowe można było przerobić na 150 ccm, przy wtrysku już nie tak łatwo. Spalanie około 2,5 - 3 litry na 100 km OC około 160 zł/rok przy pełnych znizkach.
 2. > Mam cały dół (salon, kuchnia, witryny itp) z pilota ale na ścianach mam zwykłe włączniki dzwonkowe > + w rozdzielni przekaźniki bistabilne. Pilot obsługuje 12 punktów. Bardzo wygodna sprawa Jakie masz bistabilne, zwykłe czy beznapięciowe? Jeśli zwykłe, to ile prądu pobierają w stanie czuwania i pracy?
 3. 9442

  Szambo

  > Przecież to nie ma sensu . Mając 10m3 można wołać szambelana przy stanie 8m3 - na jedno wyjdzie To ma sens, tylko jeszcze nie pojąłeś tego.
 4. > Wiesz jak widze, to w Polsce od razu na zielonym trzeba hamować Z policjantem nie wygrasz, czy > będzie żółte czy czerwone jak sie uprze to i tak ci wlepi manadt. Materiał rejestrowany za pomocą kamer, dowód jest i można iść do sądu.
 5. > Quote: > 2) sygnał żółty - zakaz wjazdu za sygnalizator Chyba całe zdanie jest zbyt skomplikowane dla Ciebie, skoro ograniczasz się tylko do sześciu pierwszych słów a resztę pomijasz. Z mojej strony tyle.
 6. > ooo przepisy zmienili ?? Przepisy masz w pierwszym poście a najważniejsze jest pogrubione. Poczytaj sobie. > Podejrzewam że jesteś pewnie jednym z tych co jeżdżą na "wczesnym pomarańczowym" Źle podejrzewasz
 7. > Przepis mówi: > Quote: > 2. Sygnał zielony nie zezwala na wjazd za sygnalizator, jeżeli: > 1) ruch pojazdu utrudniłby opuszczenie jezdni pieszym lub rowerzystom, > 2) ze względu na warunki ruchu na skrzyżowaniu lub za nim opuszczenie skrzyżowania nie byłoby > możliwe przed zakończeniem nadawania sygnału zielonego. > Wjechać możesz na skrzyżowanie, jeżeli opuścisz je jeszcze na zielonym, nie czerwonym Nie można wjechać jeśli nie ma możliwości kontynuowania jazdy na lub za skrzyżowaniem.
 8. > Żółte świeci się odpowiednio długo, by móc bezpiecznie wyhamować, jadąc z dopuszczalną prędkością w > danym miejscu, tak to się programuje. Przepisy zamieściłem w pierwszym poście. Jak widać dopuszcza się wjazd za sygnalizator na żółtym, pozostaje kwestia co oznacza "gwałtowne hamowanie". Nie da się tego precyzyjnie określić ani zmierzyć, więc wjazd na skrzyżowanie na żółtym nie powinien być karany (na czerwonym jak najbardziej).
 9. > po pierwsze nie ma takiego światła na sygnalizatorze jak pomarańczowe > po drugie oddaj PJ w wydziale komunikacji Dzięki za radę
 10. > Na żółtym wg przepisów również nie wolno no chyba, że zatrzymanie wymagałoby gwałtownego hamowania > zagrażającego bezpieczeństwu... i tu robi się trochę "śliska" sprawa... > Ciężko się tłumaczyć bo dostaniesz argumenty, że jadąc z przepisową prędkością dodatkowo > uwzględniając warunki itp. itd. masz mieć możliwość zatrzymania auta gdy widzisz żółte... I chodzi o to nieprecyzyjne określenie w przepisach. Powinno być interpretowane na korzyść kierowcy.
 11. > Z tego co wiem to przed czerwonym jest pomarańczowe, na którym też nie można wjeżdżać na > skrzyżowanie. Akurat na pomarańczowym można, czerwone zabrania wjazdu. Inaczej jest przy ruszaniu, gdy pomarańczowe świeci się jednocześnie z czerwonym.
 12. Jeśli oglądacie teraz to co o tym myślicie? Łapią i karają kierowców którzy w momencie zapalenia się czerwonego byli już za linią zatrzymania przy sygnalizatorach. Aż się we mnie gotuje A może ja nie mam racji? Dla przypomnienia: Sygnały świetlne nadawane przez urządzenia umieszczone na drodze Sygnały świetlne dla kierujących i pieszych § 95.1. Sygnały świetlne nadawane przez sygnalizator S-1 oznaczają: 1) sygnał zielony - zezwolenie na wjazd za sygnalizator, 2) sygnał żółty - zakaz wjazdu za sygnalizator, chyba że w chwili zapalenia tego sygnału pojazd znajduje się tak blisko sygnalizatora, że nie może być zatrzymany przed nim bez gwałtownego hamowania; sygnał ten oznacza jednocześnie, że za chwilę zapali się sygnał czerwony, 3) sygnał czerwony - zakaz wjazdu za sygnalizator, 4) sygnały czerwony i żółty, nadawane jednocześnie - zakaz wjazdu za sygnalizator; sygnały te oznaczają także, że za chwilę zapali się sygnał zielony. 2. Sygnał zielony nie zezwala na wjazd za sygnalizator, jeżeli: 1) ruch pojazdu utrudniłby opuszczenie jezdni pieszym lub rowerzystom, 2) ze względu na warunki ruchu na skrzyżowaniu lub za nim opuszczenie skrzyżowania nie byłoby możliwe przed zakończeniem nadawania sygnału zielonego.
 13. > mam w bojlerze wymiennik podpięty po CO > przy obecnych temperatuch zew. nie mam potrzeby trzymania na piecu wiecej niz 42-46stC > w w związku z tym CWU jest tylko letniej temperatury ~40stC > kończy sie tak ze zakręcam wymiennik i włączam grzałkę na 230V > pomyslalem zeby podlaczyc na wyjsciu z bojlera przeplywowy podrzewacz np: taki > http://allegro.pl/przeplywowy-ogrzewacz-wody-podgrzewacz-dafi-5-5kw-i4822553524.html > pytanie jak on sie zachowa jak na wejciu bedzie miec 40stC? i czy cisnienie bedzie "normalne" Ten ogrzewacz jest najprawdopodobniej zero-jedynkowy, a temp. można regulować szybkością przepływu wody. Lepszym rozwiaząniem byłby ogrzewacz elektroniczny ze sterowaniem tyrystorowym. Np. taki Kospel
 14. 9442

  Hak do Matiza

  > Archeologiem chyba jesteś z wykształcenia > Problem z jakimkolwiek hakiem w Matizie jest taki, że sam fakt jego zainstalowania powoduje, że > auto jest niezgodne z homologacją - bez względu na to, jak jest używany. No i idąc dalej - > żeby móc mieć legalnie hak w samochodzie trzeba go "wbić do DR" - czego nie da się zrobić, bo > homologacja (i konstrukcja) samochodu na to nie pozwala. Teraz dalej - montujesz hak, jedziesz > na wycieczkę z rowerami na haku. Zwykła kontrola drogowa, może nawet spodowana tym, że ładunek > wystaje (będzie wystawał przecież - Matiz jest wąziutki, rowery jednak dłuższe, niż szerokość > samochodu), szybkie zerknięcie do DR i dalej pasażerowie kontynuują podróż na rowerach a auto > w wariancie pesymistycznym na lawecie (policjant zatrzyma DR i nie pozwoli dalej poruszać się > samochodem w jego aktualnym stanie). Homologacja zabrania montażu haka, czy ciągnięcia przyczepy? Bo wydaje mi się, że samo posiadanie haka nie jest niezgodne z przepisami. Badanie techniczne przejdzie, najwyżej z drobnymi odstępstwami. Pozdrawiam Piotr
 15. > Czesc! > Myjka staneła.. > Rozleciało się łozysko napędzające pompe wody. > Jak na zdjęciu. > Połowa łożyska wrazz kulkami wyleciała po otwarciu, została ta dolna bieżnia jak na zdjęciu. > Jak sie do tego dostać? Zdejmij szalkę palcami, nie musisz zdemontować całości do wymiany łożyska. Ewentualnie podważ szalkę czymś ostrym bo mogła przyssać się na smarze. Łożysko nietypowe do kupienia w serwisie Karchera.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.