Jump to content

KRON

użytkownik
 • Posts

  4686
 • Joined

 • Last visited

About KRON

 • Birthday 04/05/1900

Profile Information

 • Lokalizacja
  Czarna Dziura
 • Zainteresowania
  Zjadanie trujących grzybów.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

KRON's Achievements

starszy kierowca

starszy kierowca (13/19)

11

Reputation

 1. > W Poznaniu pięknie słychać Rzeszów,Dębice...pytania o drogę na Jarosław. Nieźle.
 2. Multiheniek ma rację. SMA na warunki zewnętrzne to jakieś nieporozumienie.
 3. > czystość odbioru. W tej klasie radia powiedzmy, że do zaakceptowania, ale to nie jest jeszcze wysokich lotów odbiornik. Czystość odbioru to jest w Presidencie Herbert MK I. Jak posłucha ktoś tego Herberta MK I wtedy pozna co to jest czystość odbioru jakiej nie ma prawie żadne obecnie produkowane CB. Wszystkie obecnie produkowane chińczyki to mają wielkie góóóó a nie odbiornik. Raz miałem okazję posłuchać President Johnson II i on miał też dość dobrej jakości odbiór, ale to CB kosztuje nieźle.
 4. > ot i merytoryczna wypowiedz... > miales, znasz, uzywasz? Jakie pytanie taka odpowiedź. Mam, znam, używam bardzo sporadycznie. Co to są te buzery?
 5. > wyglada ciekawie, ma kilka buzerow, nadawanie i odbior tez fajne tylko spore jak do moibila... > co to warte? Co to sa buzery? Warte tyle ile kosztuje na allegro zazwyczaj.
 6. > Niestety sam znam kilka przypadków gdzie środowisko krótkofalowców wyraźnie izolowało tych którzy > wcześniej zaczynali na 11m. W każdej grupie znajdą się zawsze jakieś czarne owce.
 7. Dobrze, że zostawiłeś te 10% dla mnie bo nigdy nie miałem akurat CB z SSB i jakoś bardzo nie żałuję. Poza tym 10m to pasmo amatorskie, nikt tam nie będzie chciał z cbistami gadać, no chyba że ktoś sobie z kosmosu znak wymyśli i będzie udawał krótkofalowca, ale to i tak ma krótkie nogi albo dwóch cbistów wejdzie na pasmo 10m i będą pracować nielegalnie. Możliwości są różne. Na szczęście cały śmietnik głównie siedzi poniżej 10m i nie zakłóca tego pasma. Czasami odpalam jeszcze mojego Alana 48+ Multi i czasami nawet z kimś tam zagadam na podstawie.
 8. > No, bardziej niż jojczenie starych dewot. Równie dobrze mogłoby nie być żadnych zasad i bandplanu i wtedy byłoby dopiero ciekawie
 9. > Jak już tak jesteście ciekawscy to służy mi wyłącznie do nasłuchiwania innych pasm To wszystko jest bardzo interesujące. Naprawdę.
 10. > sprawę zgłoszę do delegatury UKE w Zielonej Górze jako właściwej dla woj. lubuskiego. UKE coś robi w ogóle w takich sprawach? W sumie to mój kolega CBsta z osiedla miał parę lat temu kontrolę z UKE bo coś tam chyba zakłócał sąsiadowi i sąsiad zadzwonił i przyjechali sprawdzić koledze sprzęt, ale on miał dobrze zrobioną instalację poza tym nie pracował poza 26.960-27.400. Rozmawiał głównie z kierowcami albo z innymi kolegami z trójmiasta. UKE ma chyba mocno wywalone na nielegalne łączności poza podstawą. Niestety. Zresztą inne kraje też niewiele z tym robią dlatego jest na tych pasmach straszny bałagan. Gwizdy, świsty i inne badziewie. Puszczanie muzyki, zakłócanie innym itd. To są te extra dxy.
 11. > Panowie dajmy już spoko tej niepotrzebnej kłótni. Zamiast sobie pomagać to się żremy nie > potrzebnie. Pozdrawiam Dalej nie wiemy do czego ci służy TS. Naprawdę nie wiem do czego może być potrzebny komuś kto nie ma pozwolenia radiowego w służbie amatorskiej. Chyba że masz, ale wątpię.
 12. > przyzwoici i żałośni pseudo krótkofalowcy Nie wiem kto to jest pseudokrótkofalowiec. Nie wiem co cię upoważnia w ogóle do takich osądów natomiast niektórzy ludzie może powinni sobie przemyśleć nielegalne pseudo dxy w niedozwolonych częstotliwościach. Chciałbym się po prostu dowiedzieć po co pasjonatowi CB taki sprzęt chyba nie do pracy na 27.555? Przestępca to chyba zbyt wielkie słowo poza tym wchodząc w pewne środowisko i chwaląc się takim sprzętem należy się spodziewać pewnych pytań, domysłów itd. Nic się nie dzieje bez przyczyny.
 13. Używasz TS-2000 do łączności na CB? Bez komentarza. Ciekawe czy zarejestrowałeś się tu, żeby tylko jakąś giełdę reklamować. Oby nie.
 14. Do tego nie da sie go tak latwo zestroic co nie znaczy, ze niemozliwe.
 15. > ale czy ja gdzieś piszę że tak nie będzie ? napisałem po prostu że działa To życzę miłego użytkowania radia i kikuta.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.