Jump to content

przemek

użytkownik
 • Content Count

  523
 • Joined

 • Last visited

8 Followers

About przemek

 • Rank
  weteran

Profile Information

 • Lokalizacja
  Warsiawa
 • Zainteresowania
  Zawód

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ubezpieczenia trza mi, zerkam sobie w tak reklamowane rankomaty i inne, i rozziew cen jest porażający - od 1600 pln do przeszło 10.000 pln za pakiet. Jestem w tej niefortunnej sytuacji, że wszystkie moje zniżki sprzed lat trafił szlag, wykorzystam więc zapewne formę współwłasności i zakupię auto na spółkę z ojcem - tylko po to, by skorzystać z jego zniżek (60%) i zbierać na swoje konto. Powiedzmy, że cena schodzi na drugi plan. Pytanie - jakie towarzystwo wybrać? Czytam rankingi, to opinie są takie same. "Ch..., skur..., oszuści, wyłudzacze, nieroby, lenie", etc. I to się tyczy każdego TU, bez wyjątku. Jak żyć? Pomożecie?
 2. Na innych rolkach wyszło 272 KM, 355 Nm.
 3. Udałem się niegdyś na przedłubanie silnika w skodziawie mej i - według zapewnień Kreatora Mocy - silnik ów powinien się spokojnie dokręcić do 300 KM, ponieważ azaliż jakkolwiek jest to ponoć ten sam silnik, który wstawili w bebechy VW CC. No i jak by tak rzucić okiem na wykresy http://www.kreatormocy.pl/katalog/skoda/chip-tuning-skoda-superb-ii-3-6-v6-260-km, to faktycznie +/- 300 kucy tam widnieje. Jednakowoż, przy pierwszym hamowaniu byłem mocno rozczarowany wynikiem (w załączeniu). Silnik, który seryjnie powinien wydmuchać z siebie ca. 260 KM, wydmuchał ich znacznie mniej, ok. 214. Granda i skandal. Silnik został przedłubany, oprogramowanie skrzyni DSG również. Po kolejnym hamowaniu wynik wyszedł znacznie bardziej zadowalający, 278 KM, ale to wciąż daleko do obiecywanych 300. Tak spektakularne przyrosty mocy to domena raczej silników turbodoładowanych, a to jest wolnossące v6 3.6, więc pytanie - do Wiedzących - skąd wynika tak słaby wynik przy pierwszym hamowaniu? Samochód nabyłem z drugiej... trzeciej w sumie (auto odkupione przez salon od poprzedniego właściciela) ręki, więc nie mam pojęcia, czy coś tam było dłubane. Radio ktoś przedłubał, to pewne, więc... silnik również? Ale po co - by ograniczyć moc? (bes sęsu) Modyfikacja dotyczyła wyłącznie elektroniki - komputer i skrzynia biegów, według recepty z Kreatora Mocy, http://www.kreatormocy.pl/portfolioentry/projekt-podniesienie-mocy-w-skoda-superb-3-6-fsi-v6-260-km-dsg-4x4 i tak nieoczekiwany wzrost mocy i momentu...? No jakże to? No i w końcu... Czemu nie obiecane 300 KM? Pomożecie?
 4. > a jakie masz auto Superb 3.6 > i jaką klimę? W mordeczkę... No nie wiem, jak odpowiedzieć. Fabryczną mam klimę. Climatronic jakiś dwustrefowy, się nie wyznaję. > Jak wsiadasz do rozgrzanego auta wiadomo, że zanim będzie zimne powietrze z nawiewów to muszą się > schlodzić kanały wentylacyjne itp - to chwile zajmuje. Ja rozumiem, ale żeby 10 minut?! Nastawiłem na najniższą temperaturę, wentylator pracuje na najwyższych obrotach, ja tracę litry potu, a klima mnie raczy świeżym powietrzem z Sahary.
 5. Jak to jest - jak to ustrojstwo działa? W poprzednim aucie klima działała na żądanie - włączam, owiewa mnie chłodny zefirek. Wyłączam - przestaje. W mojej obecnej skodziawie ma jakąś manierę, że działa z opóźnieniem. Zwykle potrzebuje paru minut, zanim zacznie wdmuchiwać do wnętrza schłodzone powietrze, co w sumie jest absurdalne, bo nie działa, gdy jest najbardziej potrzebna = gdy wsiadam do nagrzanego wnętrza samochodu. Dzisiaj zaczęła chłodzić po 10 (!) minutach od włączenia silnika, co uważam za wynik absurdalny. Czy klima potrzebuje jakiejś "rozgrzewki", zanim zacznie działać, czy coś się spierdziusiało? Klima dopiero co przeszła przegląd, uzupełnienie czynnika i wymianę filtra kabinowego. Pomożecie?
 6. > Oby w tym czasie dziury cichaczem nie zalatali, bo miejsca "przestepstwa" nie da sie ustalic Załatali, ale foty zrobiłem tuż po zdarzeniu.
 7. > W sumie to dokładnie ubezpieczyciela a nie Zarząd Dróg > Z drugiej strony jak by urzędnicy ponosili jakąś odpowiedzialność za swoje czyny to może by się > nauczyli Dzisiaj pan zadzwonił do mnie, by umówić się na... oglądanie dziury. - Oglądanie dziury? To po co ja mam tam jechać? - Bo on nie zna lokalizacj... - Podałem bardzo dokładnie, vis-a-vis konkretnego bloku o konkretnym numerze. - A bo tam dużo dziur (*karwasz... skoro oni o tym wiedzą, co one tam jeszcze robią ?) - Są konkretnie trzy, wpadłem w tę pierwszą - Foty musi porobić. - To do czego ja tam jestem potrzebny? - Bo musi obejrzeć uszkodzenia. - Samochodu? Te widoczne zostały opisane w protokole policyjnym. Koło wymieniłem, bo na uszkodzonej oponie jeździł nie będę. Poza tym, jeśli chce obejrzeć auto, niech przyjedzie do mnie, po co ja mam tam jeździć? - Żeby obejrzeć dziurę. Dobra, pojadę, daleko nie mam, przez telefon argumentacja odbija się jak od twardej powierzchni. Ja tę dziurę obejrzałem sobie nadto dobrze.
 8. > Kosztowało > ich to trochę ponad 8kPLN razem z 52 dniami wypożyczenia samochodu a mogło się zamknąć w > okolicach 1kPLN Żeby być zupełnie poprawnym, to nie ICH kosztowała cała sprawa 8 kpln, lecz prostych podatników - zjadaczy chleba.
 9. > Bez problemu znajdziesz, nawet jak udasz się do niewłaściwego to zaraz Cię skieruje w dobrą stronę. > A z wyciąganiem kosztów to standardowa procedura, mają ubezpieczenie, może też być zastosowana > franczyza redukcyjna do pewnej kwoty. Szkodę najprawdopodobniej będzie likwidował > ubezpieczyciel zarządcy w oparciu o wycenę rzeczoznawcy samochodowego, więc spodziewaj się > ogólnie przyjętych zagrywek w postaci zaniżonych kosztorysów, optymizmu co do stanu reszty > zawieszenia itp Ja zamierzam się udać do ASO, by sobie obejrzeli i zrobili wycenę, w końcu to serwis ustala ceny, a nie rzeczoznawca.
 10. > Hmm może udac sie do Zdm chyba powinni miec spis kogo co i jak. Wydział Inwestycji Urzędu Dzielnicy Bemowo, już się dowiedziałem. Muszę teraz oszacować koszty - na pewno należy się za oponę, ale nie wiem, czy nie oberwała felga, zawieszenie i geometria.
 11. Pytanie do tych, co stoczyli taką walkę. Przytrafiło się mi wjechać w taki otworek, konkretnie na wysokości bloku nr. 43 przy ul. Kaliskiego w Warszawie. Opona koła lewego przedniego zakończyła swój żywot (nówka sztuka, karwasz... ) i tyle widać na pierwszy rzut oka. Nie wiem, czy nie oberwała felga - doznała zarysowania, ale nie wiem, czy nie trzeba będzie jej prostować. Pewnie z geometrią mogę się pożegnać i obawiam się o stan zawieszenia po takim yeb... khm... uderzeniu. Jak temat ugryźć? Zrobiłem foty, mam nawet filmik, na którym jak w ryj strzelił widać brak odpowiedniego oznakowania ostrzegającego o nierównościach na drodze. Policję wezwałem, wydmuchałem dla zasady w "balonik", panowie - bardzo mili zresztą - sporządzili notatkę, podali namiary na siebie (nazwisko, stopień, numer służbowy) i życzyli powodzenia w bojach. Jak ustalić zarządcę drogi i wyciągnąć od niego zwrot kosztów? Ktoś przerabiał temat? Thank you from the mountain.
 12. Temat przeniesiony z HP. > A o co chcesz zapytać? Mam RNS510 i coś tam czytałem na ten temat. Parę razy wymieniłem sobie też > FW. > A najlepiej to sprawdź, czy Twój problem nie został opisany na vwnavi.com. > mar00ha Na ten przykład... - Gdy columbus "sprzęga się" z telefonem przez BT, wydaje zawaliście głośny dźwięk. Jak to guano ściszyć? - Kwestia aktualizacji map, lelum polelum i takie tam... - Sprzęt ma niby opcję wyboru języka systemowego. Wybieram angielski, sprzęt twierdzi, że wczytuje nowy język, a i tak pozostaje przy polskim, co mnie deczko irytuje. Jest wprawdzie teoria, że można ustawić opcję "automatic", co oznacza, że radio dostosowuje się do języka ustawionego w wyświetlaczu "maxi DOT". Chociaż ten "gada" po angielsku, columbus upiera się przy polskim. Czy da się to zmienić?
 13. > Jeśli masz na myśli funkcję "Objazd" to w wersji na Androida jej nie ma. > Ma być Tę właśnie funkcję mam na myśli i szkoda, że jej nie ma... Dzięki za odpowiedź.
 14. Miało to-to niegdyś opcję wyznaczania objazdów. W wersji na Androida nigdzie tego nie widzę. Ślepy jestem, czy autorzy postanowili użytkowników tego systemu uraczyć wersją okrojoną?
 15. > A skąd masz ultradźwiękowy czujnik grubości lakieru? > Z warsztatu naprawy samolotów pożyczyłeś? Nie mam. Wydawało mi się, że grubość, to grubość, nie wyznaję się na miernikach. Swoją drogą, jaki jest wart polecenia?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.