Jump to content

GoldFinger

użytkownik
 • Content Count

  1645
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  2d 8h 50m 36s

About GoldFinger

 • Rank
  weteran
 • Birthday 06/08/1978

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Rzeszów

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zwiedzanie tam należy traktować jako przerywnik od wytapiania tłuszczu i wówczas można zaglądnąć do takich miejsc jak Sozopol, Nessebar, Kaliakra, Bałczik czy Warna.
 2. Na podstawie przykładowych danych wskazanych we wcześniejszym poście: - jeśli pytasz się o dzień pracujący to w godz. 8 - 16 to cyrkulacja jest wyłączona kompletnie, - jeśli pytasz się o czas pomiędzy 16 a 23 to tak - cyrkulacja ma prawo pracować. I przykładowo przy ustawionych 3 cyklach na godzinę, pompka włączana jest co 20 minut i pracuje przez 3 minuty w ramach każdej godziny pomiędzy 16 a 23. Doświadczalnie trzeba sobie dobrać ile minimalnie cyklów jest potrzebnych aby zachować komfort otrzymania ciepłej wody był wystarczający. A sterownik do kotła to FW 100.
 3. Regulator pogodowy w ramach kotła Junkers. Konfiguruje się harmonogram w jakich godzinach ma "pracować" (np.: od 6 do 8, od 16 do 23) a następnie jak często ma się włączać w ramach "pracy" (od 1 do 6 cyklów na godzinę; po 3 minuty w ramach każdego cyklu).
 4. GoldFinger

  Gaz ziemny

  Z tego co mi wiadomo to tak nie działa. Na koniec danego roku umownego sprawdzana jest wielkość zużytego gazu. Jeśli jest za mała/za duża to wówczas w nowym roku rozliczeniowym następuje przejście do nowej taryfy.
 5. GoldFinger

  Gaz ziemny

  To ja będę przykładem, że kilka dni temu gazowania wraz z zakończeniem roku umownego sama przerzuciła z W-3.6 na W-2.1 ze względu na zbyt niskie zużycie gazu. Dzięki temu zaoszczędzę w ciągu roku na opłatach (abonament + sieciowa stała) ok. 350 zł.
 6. A widzisz, przeczytałem jeszcze raz i teraz zauważyłem, że pisałeś w czasie przyszłym ("przepalimy") - mój błąd .
 7. GoldFinger

  Gaz ziemny

  W załączniku jest zestawienie cen PGNiG okręgu tarnowskiego. Jak widać, jest spora różnica w opłatach stałych miesięcznych pomiędzy taryfami W-2.* a W-3.*.
 8. Odczytaj jeszcze raz stan licznika bo chyba przecinek zgubiłeś (a to i tak za dużo chyba że w tango poszedłeś na nieco dłużej niż 2 tygodnie) . U mnie średniodobowe zużycie to 9-10 kWh.
 9. Nie znam się więc się wypowiem: http://www.instsani.pl/524/dobor-falownikow Jeśli to dobrze rozumiem to dla falownika ważne jest napięcie minimalne przy którym jest w stanie rozpocząć pracę (produkcję). Jeśli porównamy dwa różne falowniki, gdzie jeden będzie startował przykładowo (liczby z czapy) od 100V (i max. mocy 3kWp ) a drugi od 150V (i max. mocy 5kWp) to może się okazać przy tych samych panelach, że pierwszy się włączy wcześniej i wyłączy później czyli będzie działać dłużej. Oczywiście drugą sprawą jest max. napięcie jakie jest w stanie obsłużyć jeden i drugi falownik.
 10. Jest dziura w Twoim procesie. Jeśli automat zeskanuje samochód, który tak naprawdę nie parkuje (powiedzmy, że zatrzymał się by kogoś wysadzić ) to dostanie mandat. Dlatego pewnie jest wykonywany drugi przejazd by potwierdzić, że pojazd dalej znajduje się (mam nadzieję, że w tym samym miejscu).
 11. Nabyłem drogą zakupu aerometr samochodowy do pomiaru płynu chłodniczego i wskazał około -37 stopni. Dla porównania sprawdziłem czystą wodę - około zera oraz mieszaninę wody z płynem z instalacji i wówczas temperatura skoczyła do ok. -23 stopni. Podsumowując: czy wynika z tego, że płyn w instalacji jest zbyt gęsty i należy go rozcieńczyć?
 12. Mój Junkers (z okolic 2011 roku) działa tak, że za pomocą czujnika zewnętrznego dobiera temperaturę zasilania (na podstawie krzywej grzewczej) a czujnik wewnętrzny delikatnie koryguje temperaturę zasilania. Dopiero przekroczenie rzeczywistej temperatury w pomieszczeniu o 1 stopień względem zadanej na sterowniku powoduje przerwania procesu grzania (wyliczona temperatura zasilania = 0). Przykładowo: 1. temperatura zadana w pomieszczeniu: 20 stopni, temperatura rzeczywista 20 stopni -> temperatura zasilania 40 stopni 2. temperatura zadana w pomieszczeniu: 20 stopni, temperatura rzeczywista 20,5 stopnia -> temperatura zasilania 38 stopni 3. temperatura zadana w pomieszczeniu: 20 stopni, temperatura rzeczywista 21 stopni -> temperatura zasilania 0 stopni
 13. Sterownik kotła podaje temperaturę zasilania (żądaną i rzeczywistą) w okolicach 40 stopni. Natomiast temperatura pompki cyrkulacyjnej wydaje mi się, że jest zdecydowanie wyższa, po ok. 1-2 sekundach trzymania ręki na niej zaczyna parzyć.
 14. Cześć Poprzedni właściciel domu napełnił instalację centralnego ogrzewania glikolem (czy też pewnie dokładnej płynem na baze glikolu o nieznanym stężeniu) mniej więcej 8 lat temu. Dom jest zamieszkały przez cały rok i normalnie ogrzewany kotłem gazowym kondensacyjnym. W kocioł wbudowana jest pompka obiegowa, która pierwotnie ustawiona był na drugi bieg (z trzech, ok. 60 Wat). Zaobserwowałem wówczas sytuację, że po ok. 30-40 sekundach kocioł kończył grzanie ze względu na osiągnięcie zadanej temperatury płynu w obiegu (np.: 38 stopni). Po przestawieniu pompki na pełną moc (80 Wat) czas pracy kotła nieco się wydłużył. Zauważyłem jednocześnie, że temperatura obudowy pompy jest dosyć wysoka w stosunku do temperatury płynu (postaram się podać jaka mniej więcej jest ta temperatura). I teraz zastanawiam się na ile ten glikol jest w takiej instalacji potrzebny a na ile niepotrzebnie generuje zwiększone opory przepływu ze względu na większość gęstość w porównaniu do wody i jednocześnie zwiększa zużycie energii elektrycznej. I co z tym robić? a) nie dotykać bo działa b) mogę sobie rozcieńczyć, jeśli ma mi być lepiej na sercu c) czym prędzej rozcieńczyć lub usunąć glikol z instalacji na rzecz wody.
 15. Swego czasu (tj. 10-11 lat temu) zdejmowali u mnie oryginalne gniazdko i zakładali w to miejsce swoje (natynkowe) zawierające splitter 3xF (TV, RADIO i DATA).
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.