Jump to content

GoldFinger

użytkownik
 • Content Count

  1759
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

345 Przezacny kompan

About GoldFinger

 • Rank
  weteran
 • Birthday 06/08/1978

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Rzeszów

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie śmiej się, takie czasy nadejdą. Zapłacisz abonament to odblokują Ci auto. Zwróć uwagę, że takie coś już funkcjonuje w przypadku oprogramowania typu MS Office, Adobe Photoshop/Lightroom. Mimo, że masz zainstalowane aplikacje na dysku to możesz je używać pod warunkiem wykupienia abonamentu miesięcznego/rocznego.
 2. Właśnie to potwierdzasz - tutaj AK codziennie jeździ po torach szukając zgubionych dziesiątych sekund a nie jeździ cywilnie codziennie do roboty, odwozi dzieci do żłobków, przedszkoli, szkół, nie wyjeżdża do sklepu po chleb czy kiełbachę, nie mówiąc już o marketowym złocistym napoju .
 3. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Zabrałem się za pierwsze rozwiązanie i na razie umyłem myjką sztachety. Teraz niech sobie schną a w międzyczasie będę czyścić konstrukcję z częściowo łuszczącej się farby.
 4. Cześć Mam do odnowienia płot (konstrukcja stalowa i szczebelki). I głupie pytanie bo nie mogę się zdecydować jak się do tego zabrać . Czy: 1. Oczyścić myjką zamontowane (bez zdejmowania) szczebelki, przelecieć drucianką konstrukcję, odtłuścić i pomalować konstrukcję i szczebelki a może 2. Zdemontować szczebelki (300 sztuk), oczyścić myjką szczebelki, przelecieć drucianką konstrukcję, odtłuścić, pomalować konstrukcję i szczebelki. Najlepiej byłoby wybrać drugie rozwiązanie. Tylko to strasznie pracochłonne i czasochłonne się wydaje. Odkręcenie szczebli zejd
 5. Może to problem z przyłączeniami (luźny kabel) lub też w przypadku instalacji ze wzmacniaczem słaby/uszkodzony zasilacz. Faktycznie, w przypadku zmiany warunków atmosferycznych skoki nie powinny być aż tak drastyczne od 100 do 0.
 6. Czy wiesz na jaki nadajnik masz skierowaną antenę? Wyszukaj w necie nazwę nadajnika (miejscowości) i znajdziesz rozpiskę kanałów/mocy/muxów i czego tam jeszcze potrzeba i będziesz wiedzieć na jakim kanale szukać brakujących programów.
 7. Burze przeszły w niedzielę, wczoraj burzowa chmura przeszła obok. Wczoraj rano mgła, dzisiaj rano sporo rosy. Obecne wartości (zachmurzyło się): wewn. 24,7 stopni / 59% zewn. 26,1 / 54%.
 8. Pamiętaj przy porównywaniu by korzystać z tego samego urządzania - inaczej nie będziesz mieć pewności czy pokazują te same wartości. I oczywiście mam nadzieję, że porównujemy miejsca nieklimatyzowane. U mnie w tej chwili: Temperatura/wilgotność wewnątrz: 23,9 stopnia / 67% Temperatura/wilgotność na zewnątrz: 25,5 stopnia / 72% Czyli co bym nie robił to nie zbiję wilgotności: mocno wietrząc wpuszczę cieplejsze i bardziej wilgotne powietrze, które po delikatnym ochłodzeniu jeszcze bardziej podbije wilgotność.
 9. W lecie sporo (65%)? Na podstawie moich obserwacji powiedziałbym, że w normie. Zakładam oczywiście, że temperatura na zewnątrz jest wyższa niż w domu. W okresie upałów i częstych burz wilgotność potrafi być w okolicach 70% i nieco powyżej.
 10. Cześć Zastanawiam się nad zamontowaniem podświetlenia do schodów zewnętrznych. Tylko jak się za to zabrać? Czy wykorzystać taśmy ledowe wodoodporne (IP68) i "przykleić" je od dołu stopnia (tuż za pionową płytką patrząc od środka) czy też może wykorzystać jakieś gotowe oprawy LED (maksymalna wysokość ok 5 cm) i zamocować przy jednej z belek podtrzymujących? Podrzućcie, proszę jakieś pomysły :).
 11. Tak jak napisał poprzednik - zbieraj faktury. Będziesz miał pełną historię wraz z wykonanymi pracami/częściami. Do każdej faktury dopisz przebieg i po sprawie. Wg mojego bardzo skromnego doświadczenia w książce serwisowej nic nie ma ciekawego oprócz daty, przebiegu i pieczątki. A co było wykonane w ramach serwisu to dopiero byłem w stanie znaleźć w fakturach.
 12. Jak to po co? U mnie w prasie lokalnej zdarzały się przez ostatnie lata artykuły, że ludziom na obleganym parkingu niszczono opony/lakier - ale tak tylko przypadkowo tylko w tych samochodach, które miały obce rejestracje .
 13. Nie mówię, że się nie da, ale jak się masz zamiar przecisnąć z urządzeniem podcinającym pomiędzy ogrodzeniem a krzakiem przy obecnej odległości pomiędzy nimi 50 cm?
 14. I to chyba w wersji przedliftowej. Mam wrażenie, że czytałem że potem zmienili gumę na bardziej miękką. W każdym razie mam polifta i nie zauważyłem problemów ;).
 15. Piszesz o tym ostatnim miesiącu co samochód stał parkingu a ty chorowałeś podejrzewając koronowirusa i nie chciałeś umawiać się na przegląd by nie zarazić wszystkich u dealera? Przecież jakbyś rozniósł chorobę u dealera to wówczas serwis by musieli zamknąć - straty dla nich byłyby niepowetowane .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.