Jump to content

GoldFinger

użytkownik
 • Content Count

  1160
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  1d 14h 14m 34s

About GoldFinger

 • Rank
  weteran
 • Birthday 06/08/1978

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Rzeszów

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hej Mam zamontowane przez poprzedniego właściciela syfony butelkowe w umywalkach jak poniżej: W jaki sposób można sprawdzić i wyczyścić wnętrze tego syfonu. Od spodu jest nacięcie, ale nie byłem w stanie go odkręcić (zaczynając od pięciozłotówki a kończąc na rękojeści noża stołowego ;)). Czy mam mimo wszystko na siłę próbować odkręcić (i ewentualnie jakim narzędziem) czy też jest na to inny sposób?
 2. U mnie w sterowniku jest opcja chłodzenia nocnego na taką sytuację (jeśli o północy temp. wody w zasobniku jest wyższa niż 65 stopni to wówczas włączana jest pompa by wypchać ciepło do panelu tak aby zbić temperaturę do 40 stopni w zbiorniku). Konfiguracja dotyczy temperatur (początkowa, końcowa) jak i godzin schładzania. Coś mi się jeszcze chodzi po głowie "Tryb urlopowy" ale akurat tego nie jestem pewien.
 3. Chyba pomyliłeś z szeregówką
 4. Naśladując tatę kupiłem tego typu skrzynkę https://allegro.pl/oferta/szafka-metalowa-z-60-szufladkami-p60-tanio-wawa-6031629282. Na niewielkie ilości różnorakich pierdułek w sam raz. Edycja: poprawiony link.
 5. W tym momencie dałeś przykład: zakup, inwestycja (w postaci włożonej własnej pracy, materiałów), sprzedaż (z zyskiem). Daj przykład, gdzie wystarczy zakup i sprzedaż - to jest porównywalna do fotowoltaiki inwestycja.
 6. Pracodawca kieruje mnie na takie badania (z 15 lat temu podpisałem papier na korzystanie z samochodu prywatnego) choć tak na prawdę nie jeżdżę praktycznie wcale służbowo. Traktuję te badania jako dobrą okazję do sprawdzenia siebie w jakim stanie jestem. Wożę przecież rodzinę na wakacje, urlopy, często po nocach by w spokoju dzieciaki przespały podróż. Moje odczucia mogę wówczas skonfrontować z wynikami badań (o ile są zrobione rzetelnie).
 7. Cześć Czy ktoś ma doświadczenie z opryskami przeciwko kleszczom do zastosowania w ogrodzie/działce (ok. 8 arów)? Czy są to skuteczne środki chemiczne? Tak na szybko przeglądając allegro widziałem pełno preparatów, ale nie wiem czy można im wierzyć, że zwalczają mnóstwo szkodników, w tym kleszcze?
 8. Co ma ograniczenie wspomagania do ograniczenia prędkości na drodze?
 9. Dzięki za namiary na Parkanex. Kratka zamówiona, dzwoniłem do sklepu producenta aby się upewnić, że wskazane wymiary są wymiarami montażowymi i że wymiary zewnętrzne ramki zakryją cały otwór. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
 10. Cześć Odziedziczyłem po poprzednim właścicielu kominek i jak się okazuje z nietypowym rozmiarem kratki kominkowej. Kilka razy mierzyłem zarówno otwór jak i samą kratkę i nie chce być inaczej: - otwór: 17 x 46 cm - kratka: 19,5 x 48 cm W związku z powyższym: czy występują w przyrodzie takie kratki a w szczególności w ciemnej kolorystyce (obecnie kominek jest ciemnoszary? Stare zdjęcie kominka załączam do posta, nowe postaram się dołączyć wieczorem.
 11. 10 km to wg mnie to zbyt krótki odcinek do przeprowadzenia testu. Na odcinku 100 km będziesz mieć więcej przyspieszeń, hamowań, jazdy pod/z górki, z wiatrem czy też pod wiatr co powinno bardziej urealnić pomiar.
 12. Cześć Jak oceniacie żywotność pralek ładowanych od góry w porównaniu do pralek ładowanych od przodu? Ma to jakieś większe znaczenie przy zakupie? Cechy związane w gabarytami, wygodą jednych czy drugich znam. Zastanawia mnie natomiast trwałość tych dwóch rozwiązań. Od dziesięciu lat jestem właścicielem pralki ładowanej od góry (Electrolux) i jest ona "nudna" - działa poprawnie (no dobra, kilku dni temu padła elektronika ale elektroda pomogła - zimny lut, 30 minut pracy przywróciła ją do życia). Rodzice mają także pralkę ładowaną od góry (Whirpool) od pewne 20 lat i poza wymianą grzałki też kompletne nie narzekają. Czy przy pięcioosobowej rodzinie i bardzo częstym praniu jest sens zmieniać sprawdzone rozwiązanie (ładowanie od góry) na rzecz ładowania od przodu? Będą to trwalsze urządzenia?
 13. Do moich opraw dołączone były przyssawki, które przykleja się do żarówki i dopiero wówczas obraca - bardzo dobrze się sprawdzają. Przykładowe przyssawki poniżej:
 14. I tak i nie. Wystarczy, że jadąc drogą z pierwszeństwem zostaniesz delikatnie muśnięty przez seicento lub też nie do końca udomowioną dziką świnią, które zmieni Twój tor jazdy i wówczas przy odrobinie "szczęścia" trafisz na rosnące w pasie drogowym drzewo (wybierz sobie czy czołowo czy po małym obrocie drzwiami) lub rów z betonowym przepustem.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.