Jump to content

kravitz

użytkownik
 • Posts

  26673
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Everything posted by kravitz

 1. Z moich obserwacji wynika ze różnica w hałasie jest odczuwalna na tylnej kanapie. Z przodu to chyba trzeba mieć serio dobry słuch żeby przejść ślepy test
 2. W drugi próg tez nie wpada.
 3. Wbrew pozorom to nie takie odległe. Za 2-3 lata takie stacje będą i u nas.
 4. Sprowadza się to do wspierania postaw patologicznych. My z żona na etatach tez policzyliśmy ładne kwoty w plecy. A nasz znajomy kolega informatyk na etacie będzie o dziwo do przodu. A to dlatego ze jego żona nie pracuje i siedzi w domu. Tak mocno jest zajęta synem jedynakiem. Rozliczą się razem i są właśnie tymi którzy na Nowym Ladzie nie tracą. Jest to mało śmieszne bo w Polsce stosunkowo mało ludzi pracuje którzy są w wieku produkcyjnym, a ten Ład jeszcze propaguje takie postawy.
 5. Ale gotować na indukcji czy piec w piekarniku będziesz. Ludzie by nerwów dostali.
 6. Co do bloków to odpowiem na okrętkę. Ladowarka 230V do mojego golfa bierze 2.3kW A w blokach bywają awarie ogrzewania i wtedy ludzie wyciągają różne olejaki i farelki biorące podobne ilości prądu. Jakos sieć w blokach do tej pory dawała radę.
 7. Po lekturze tego wątku rozumiem ze to nadal będzie możliwe, tylko auto musisz kisić 6 lat a nie 6 miesięcy A to duża utrata wartości auta. Tak licząc pobieżnie, to Nowy Ład dla takiego żuczka szaraczka z jdg to kilkadziesiąt tys w plecy na rok. Ale Sky is the limit
 8. Ale możesz kalkulować utratę wartości jako całość ceny. A utrata wartości to tez pochodna awaryjności.
 9. Czasami wymiana części pomaga, a czasami nie moze pomoc, bo producent zaprojektował ją w złym miejscu i np woda tam chlapie albo jest przykręcona na zbyt mało śrub i się majta. Moze być za blisko czegoś i się przegrzewa. No tysiąc możliwości i części nawet najlepsze, nie pomogą. Mozna pozostać fanbojem, a można zwyczajnie przyznać się do swojej porażki.
 10. Dobry argument. Jezeli masz dwa auta i w jednym tarcze wymieniasz po 80kkm a w drugim nigdy (bo przy 200kkm je sprzedałes) to moim zdaniem masz prawo sadzić, ze to w którym wymieniałeś po 80kkm miało badziewne tarcze, złe dobrane tarcze do samochodu lub inna wadę projektu hamulców. Ale jak to dotyczy Alfy, to na pewno właściciel auto upalal, a to drugie oszczędzał.
 11. O, to to. I używana i ja miałem właśnie tą najbardziej zajechaną. A części zamienne kupowałem najtańsze i podrabiane, dlatego tez się zaraz psuły. Przepraszam ze o tym zapomniałem.
 12. To wyglada jak jaka nowa forma Home Office. 5 lat Service Office. Tak, miałem Alfę. Tak, na pewno miałem tą jedną jedyną zepsuta. Tak, nie umiem jezdzic.
 13. No idzie, ale sam rozumiesz ze to moze nie być wcale problemem
 14. Jak nie masz udokumentowanego dochodu wcale to musisz kombinować z wynajmem na słupy. Tutaj są inne przypadki. Dochodu jest od pyty, ale znaczna jego cześć na czarno. I ta gotówka moze leżeć w szafie lub można sobie coś kupić, prywatnie.
 15. Troche to dziwne przyznam. Moim zdaniem to normalne postępowanie. Np w x-KOM jakiś czas temu kupiłem drona na fakturę, ale koniec końców jej nie księgowalem bo uznałem ze us do drona moze się jednak przyczepić. X-KOM w swoim jpk na pewno tą fakturę wysłał a ja nie. I co to niby ma oznaczać? Nie zaksięgowałam kosztu który poniosłem i tyle.
 16. Nip nic nie zmienia Mozesz ta fakturę księgować bądź nie
 17. Kazdy Chinczyk z Wolki Kosowskiej jeździ bardzo drogim autem Jeszcze nie wiedza co oznacza po polsku „paragon” Wujek mojej żony, prowadzący sieć cukierni ten sam plan chyba realizuje
 18. Moim zdaniem będzie odwrotnie Na używane clio dla dziecka kredyt, a na droższe luksusowe właściciel sklepiku wyciąga gotówkę, bo ma jej nadmiar z powodu „awarii kasy fiskalnej”
 19. Przeciez Niemcy nie maja dwudziestoletnich phev i ev na placu u Turka. A Niemcy to mądry naród. Trzeba brać z nich przykład.
 20. No właśnie trochę lipa, bo to moze być nawet 1/6 wartości auta. Trzeba by policzyć czy moze w takim wypadku jednak wpisać do est i amortyzować. Nie liczyłem tego w excelu. Komuś moze by się chciało?
 21. Hmm teoretycznie faktycznie to 24 miesiące, bo chyba taki leasing nie moze być krótszy niż 40% okresu amortyzacji, a ta dla nowych aut to chyba 5 lat. Pamiec mnie zawodzi, byłbym pewny ze to było kiedyś 35mies dla leasingu operacyjnego.
 22. Pytam się o długość leasingow, bo coś mi się kołacze po głowie ze tego typu leasing nie jest leasingiem jeśli jest krótszy niż 35 miesięcy. US moze się przypieprzyć ze to był jakiś kredyt a nie leasing i auto powinno być w ST. Pewny nie jestem tego wcale Vw bank czy inny bank oczywiście moze dopuszczać skrócenie czasu, ale ich mogą dotyczyć inne przepisy niż Ciebie jako „kupującego”
 23. One były na 35 miesięcy?
 24. Nie chce grać znawcy energetyki w UK, ale moim zdaniem to moze być u nich problem z prądem na poziomie lokalnym a nie krajowym. Te ich starsze miasteczka do tej pory nie miały dużego zapotrzebowania na prąd. Nie było dużej developerki w okolicach, wiec lokalne trafo mogą zwyczajnie nie wytrzymywać obciążenia kilkoma dodatkowymi samochodami na prąd. Temat znany np na mojej wiosce pod Wawą, a wystąpił jak się zaczęły budować kolejne domki jednorodzinne. Powstalo jednak kilka sporych osiedli szeregowców i stacje trafo zmienili. To podobny problem jak ze światłowodami swego czasu. U nas był skansen na początku lat 90tych w porównaniu do Europy. Ale z racji tego ze przespaliśmy pewien etap technologiczny, to jak już ruszyło to z nową technologią to nagle u nas było szybciej niż na zachodzie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.