Jump to content

AstraC

moderator
 • Content Count

  8361
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  2d 22h 28m 40s

About AstraC

 • Rank
  Dziecko Opla
 • Birthday 09/07/1984

Profile Information

 • Name
  Grzegorz
 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  WN <----> KR
 • Zainteresowania
  motoryzacja
 • Car
  Grand C-MAX 1.5T

Recent Profile Visitors

1530 profile views
 1. Zgadzam się. Weź postaw w upał tyłem do słońca, nagrzej i wypchin od spodu ręka, przy odrobinie szczęścia jak przepolerujesz to tylko lekko zarysowany lakier będzie widać.
 2. Usuwa, jest to tylko kwestia jak bardzo się postarasz. Może być czasochłonne ale da radę.
 3. Spowolnic możesz. Druciak na wiertarkę i do czystej stali, na to APP R-stop i epoksyd. I masz powierzchnię przygotowaną pod preparaty izolujace, cudów się nie spodziewałeś, Ale kilka lat da radę.
 4. AstraC

  Corsa 1.4

  Z18XE brał jakieś do 0.5l na 15kkm Z16LET wziął mi około 0.3-0.4l na 47kkm X25XE brał koło 1.5l na 15kkm, Ale też ciekł więc nie miarodajne. Z14XEP bierze nie mierzalne ilości na 10kk X16SZR nie brał nic Drugi X25XE nie brał nic trochę ciekł. To tyle.
 5. Nie umiem powiedzieć na pewno, ale wydaje mi się że to wywodzi się z dawnych lat. C-MAX jest w produkcji od 2010 razem z Focusem. Wtedy najtańsze wersje kompaktów nie miały tempomatow, zresztą w RM 2017 w Trendach też nie było, jest dopiero od RM 2018 bodajże. Stąd wszędzie piszą że ma. Dodatkowo w Focusie były jeszcze biednijsze wersje nie dostępne w C-MAX.
 6. Oś w turbo pękła? Nie dmucha, a silnik zaciąga?
 7. @pij kiedyś słyszałem o badaniu, że dano studentom okulary z soczewkami odwracajacymi obraz do góry nogami. Mózg ogarnął wszystko po 3 dniach, podobnie po zdjęciu ich, zaadaptowal się w 3 dni. Więc spróbuj może? Poszukaj sobie info o tym eksperymencie.
 8. Do tego jest jeszcze jedna istotna rzecz. Już kiedyś w podobnym temacie pisałem, serwisowac w ASO nikt nie chce, ale pierwsze pytanie przy 3-5 latki to czy był serwisowany w ASO, to jak to jest?
 9. AstraC

  VW czy Ford?

  Powiem tak, żeby utrudnić. Ford nie jest najlepszy na świecie, ma swoje wady. Ale należy też pamiętać o jego zaletach, a i tych nie brakuje. Co prawda mam Grand C-MAX'a, ale technicznie to to samo. I to co mi się podoba to wyciszenie, prowadzenie i silnik, który mimo pewnych wad (no nie pracuje aksamitnie) jest godny polecenia. Wnętrze, cóż jak go kupowałem to nie byłem przekonany po przejechaniu tym samochodem 32kkm, stwierdzam że jest ok, zegary są całkiem, podobnie deska. Jak to Ford, trochę brakło pomysłu na wyświetlacz w zegarach, choć już trochę fajnych danych pokazuje, lepiej niż w Mondeo MK4 i pochodne. Czy bym polecił? Samochód ten wg. mnie zyskuje dużo na trasach, w mieście jeździ się ok, zawieszenie fajnie pracuje i komfortowo nawet na dziurach. Niestety gdzieś jakaś gumka skrzypi od używanych drzwi, czy wykonanie klapy schowka w bagażniku jest słabe, ale to takie typowy Ford. Jakby co to pytaj, przyjedź się i sam sprawdź, bo co Ci po tym że ktoś napisze, że zły czy dobry, ładne czy brzydkie wnętrze jak masz inny gust?
 10. Ogólnie masz 100% racji, Astra super - ale VANowość jest bardzo przydatna przy dzieciach, stąd moja propozycja.
 11. 4400, silnik słaby, ale jako jedyny rodzinny.
 12. Ponegocjować i brać to: https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-sportsvan-trendline-1-0-tsi-85-km-manual-ID6BYiVK.html#72e4830892
 13. Próbował bym negocjować: https://www.otomoto.pl/oferta/ford-c-max-c-max-1-0-ecoboost-125-km-m6-trend-compact-ID6BK9aF.html
 14. Ojcu tak w Thalie wiechali, też czerwoną tylko 2005, naprawili w ASO ładnie, ale jak pamiętam faktura na 13kpln, tylko z 10 lat temu.
 15. Wiesz, pierwsze założenie było, że samochód będzie 8-10 lat. A życie potoczyło się jak się potoczyło, przy czym zastąpiła ona 11 letnią Omegę B 2.5 V6. Mimo, że nie była to najgorsza używka, najlepsza też nie i już potrafiła zaskoczyć, choć nie stanęła nigdy w związku z zużyciem. A Astra po prostu jeździła, wygodnie, cicho, sprawnie, baardzo lubiłem ten samochód. Teraz też zaczynam trzaskać przebiegi i dlatego znów kupiłem nówkę, tym razem myślę, że do 8 lat dobiję swobodnie, już ma 32kkm, a ma 14 miesięcy. Czy to dużo czy mało? Jak na samochód, który w tygodniu dużo nie jeździ, a głównie w trasy i jest samochodem prywatnym to bym powiedział, że nie mało.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.