Jump to content

ArekMiz

użytkownik
 • Posts

  5666
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About ArekMiz

 • Birthday 11/20/1973

Contact Methods

 • WWW
  http://arekmiz.pl

Profile Information

 • Name
  Arkadiusz
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Gdzieś koło Warszawy
 • Zainteresowania
  Transport, fotografia, kolejnictwo
 • Car
  Ford Edge

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

ArekMiz's Achievements

mistrz kierownicy

mistrz kierownicy (14/19)

1.8k

Reputation

 1. Jest filmik - Taterka po odbudowie. Zayebista.
 2. Daje objawy w postaci przeciągania przełączania biegów, poszarpywania przy zmianie w górę i redukcji (szczególnie 1-2 i 2-3) a na końcu wypadnięciem z użycia biegów parzystych lub nieparzystych i komunikatem o awarii skrzyni. Głównym powodem jest wadliwa konstrukcja tzw. tłumika drgań sprzęgła - są tam plastikowe przekładki i metalowe sprężynki. Jak to się rozpadnie to opiłki razem z olejem krążą po skrzyni i zapychają zawory sterowania skrzynią.
 3. Zgadza się. Może coś tam pękać (nie wiem czy kolektor) przy turbinie oraz PowerShift - jeśli się wymienia olej co 60 kkm (jak każe instrukcja) to pada zespół sprzęgieł i czujnik prędkości wałka wejściowego. Wtedy skrzynia do regeneracji - 7-8 kpln, w Wawie polecanym warsztatem jest Maktrans. U mnie od 140 kkm do 200 kkm turbina nie padła, natomiast PS regenerowałem przy 180 kkm. Gdyby wymieniać olej w PS co 40 kkm to wtedy (podobno) ma szansę nie paść. No ale o częstszej wymianie oleju pierwszy właściciel nie wie. Ja byłem przygotowany na pad PS (czytałem wcześniej fora internetowe), ale ja kupiłem S-maxa za 52 tys pln, gdy cena podobnych była na poziomie 70 tys pln (kupowałem z firmy w której pracuję, służbowe auto dyrektora). Ci którzy nie są przygotowani to potem plują na PS w internecie albo wymieniają na manuala (co jest bez sensu, bo można od razu kupić manuala)...
 4. Ja wolę jednak umyć i wysuszyć, zanim koła wrzucę w foliowe worki i schowam w garażu.
 5. Ja też. W Scenicu, S-maxie i teraz w Edge mam 2 komplety alu - na zimę o cal mniejsze i nie ma żadnych problemów. Oczywiście przy każdej zmianie kół (ostatnio robię to sam na podwórku) zdejmowane koła dokładnie myję z syfu, preparatami dedykowanymi do alufelg.
 6. Też nie, ale nie wpuszczam sąsiada do środka.
 7. Ponieważ chciałem kiedyś: 1) poczuć smak amerykańskiej motoryzacji, 2) mieć V6 pod maską i słuchać jego brzmienia, 3) mieć SUV-a, to wobec tego co się dzieje w EU postanowiłem kupić właśnie takiż "przystanek". I padło na Edka, bo przy okazji: 4) jest duży i dużo mieści, 5) ma napęd AWD, 6) łyka LPG jak pelikan. Sąsiad nie zna jego "przystankowej przeszłości", której zresztą nie widać na zewnątrz. A ja sobie parę lat pojeżdżę "smrodząc" dwutlenkiem węgla i patrząc jak to wszytko zmierza w niezbyt dobrym kierunku.
 8. Ja mam jako wiertarkę sieciowego Boscha GSB 21-2 RE a jako wkrętarkę akumulatorową Boscha GSR 180-LI 18V. Obie używane dość często (w domu, w garażu, etc.) i z obu jestem bardzo zadowolony. Kupiłem je w 2018 roku odpowiednio za 650 zł i 550 zł. Dziś widzę ceny: 1300 zł i 570 zł. Ciekawe, że wiertarka zdrożała dwukrotnie...
 9. O właśnie. Jak pijany motorniczy spowoduje wypadek, to konfiskują tramwaj? Ale jak był to skład 3x105N (nie wiem czy takie jeszcze gdzieś jeżdżą?) to konfiskują wszystkie 3 wagony, czy tylko pierwszy?
 10. Bzdura. Co jest winna wypożyczalnia, że wypożyczający se wypił? Kowal zawinił, cygana powiesili...
 11. Ale oni chyba szukali jakiegoś oznaczenia tej drogi i takowego nie znaleźli...
 12. BTW. Ostatnio w jakimś programie (chyba Drogówka na TV4) była kolizja. Pani jechała sobie jakąś drogą, po prawej stały samochody oraz z prawej strony były wyjazdy z podziemnych garaży. Z jednego z takich wyjazdów wyjechał pan i się stuknęli. Policja orzekła winę pani, gdyż pana miała z prawej. Czy aby na pewno wyjazd z garażu podziemnego jest normalną drogą?
 13. Czyli jak za nieustąpienie pierwszeństwa temu, który jechał obszarem wyłączonym z ruchu (zakreskowanym)... Przypomina mi się casus wjazdu na most toruński z Wisłostrady, przed remontem. Nagminnie tam się tak wpieeprzali, dopiero chamstwo zostało nauczone porządku przez postawienie betonowych barier...
 14. Za co? Za nieustąpienie rowerzyście jadącemu po chodniku, czyli łamiącego przepisy?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.