Jump to content

ArekMiz

użytkownik
 • Posts

  5782
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About ArekMiz

 • Birthday 11/20/1973

Contact Methods

 • WWW
  http://arekmiz.pl

Profile Information

 • Name
  Arkadiusz
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Gdzieś koło Warszawy
 • Zainteresowania
  Transport, fotografia, kolejnictwo
 • Car
  Ford Edge

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

ArekMiz's Achievements

mistrz kierownicy

mistrz kierownicy (14/20)

2k

Reputation

 1. Racja. Samochodziarski przemysł zlikwidowano z sukcesem, teraz kolej na likwidację PZPN i polskiej ligi.
 2. No właśnie - kręgowce. Czyli co z żabami, traszkami, nietoperzami, wróblami, etc.? Jeśli prawo ma działać, to nie może być wyjątków. I ja naprawdę poważnie pytam.
 3. Z wątku z 2019 roku: link Zawartość IPA w wodzie (objętościowo) -> temp. zamarzania: 10% -> -4°C 20% -> -7°C 30% -> -15°C 40% -> -18°C 50% -> -21°C 60% -> -23°C 70% -> -29°C 80% -> -37°C 90% -> -57°C 100% -> -90°C.
 4. Per analogiam: Kupujesz bilet 20 minutowy ZTM. Na rozkładzie jazdy widnieje, że w ciągu 20 minut autobus przejedzie 10 przystanków i Ty chcesz właśnie tam dojechać. Kasujesz bilet, ale po paru minutach autobus utyka w korku, pomiędzy przystankami 2 i 3. Wysiąść nie możesz, bo regulamin nie pozwala. Po 21 minutach objawia się kanar i prosi Cię o bilet. Jak kończą się takie lub podobne sprawy (np. autobus ruszył, ale w ciągu tych 20 minut przejechał 5 a nie 10 przystanków)?
 5. A to nie chodzi o płatny most na Dunaju ?
 6. Ja kiedyś Xsarą Picasso wróciłem spod Ostródy do Wawy, jak mi pękła linka sprzęgła. Z tym, że ja ruszałem z jedynki rozrusznikiem a biegi zmieniałem przy powoli opadających obrotach.
 7. Jak padł wysprzęglik to jak to się objawiło i jakie były skutki?
 8. Jest filmik - Taterka po odbudowie. Zayebista.
 9. Daje objawy w postaci przeciągania przełączania biegów, poszarpywania przy zmianie w górę i redukcji (szczególnie 1-2 i 2-3) a na końcu wypadnięciem z użycia biegów parzystych lub nieparzystych i komunikatem o awarii skrzyni. Głównym powodem jest wadliwa konstrukcja tzw. tłumika drgań sprzęgła - są tam plastikowe przekładki i metalowe sprężynki. Jak to się rozpadnie to opiłki razem z olejem krążą po skrzyni i zapychają zawory sterowania skrzynią.
 10. Zgadza się. Może coś tam pękać (nie wiem czy kolektor) przy turbinie oraz PowerShift - jeśli się wymienia olej co 60 kkm (jak każe instrukcja) to pada zespół sprzęgieł i czujnik prędkości wałka wejściowego. Wtedy skrzynia do regeneracji - 7-8 kpln, w Wawie polecanym warsztatem jest Maktrans. U mnie od 140 kkm do 200 kkm turbina nie padła, natomiast PS regenerowałem przy 180 kkm. Gdyby wymieniać olej w PS co 40 kkm to wtedy (podobno) ma szansę nie paść. No ale o częstszej wymianie oleju pierwszy właściciel nie wie. Ja byłem przygotowany na pad PS (czytałem wcześniej fora internetowe), ale ja kupiłem S-maxa za 52 tys pln, gdy cena podobnych była na poziomie 70 tys pln (kupowałem z firmy w której pracuję, służbowe auto dyrektora). Ci którzy nie są przygotowani to potem plują na PS w internecie albo wymieniają na manuala (co jest bez sensu, bo można od razu kupić manuala)...
 11. Ja wolę jednak umyć i wysuszyć, zanim koła wrzucę w foliowe worki i schowam w garażu.
 12. Ja też. W Scenicu, S-maxie i teraz w Edge mam 2 komplety alu - na zimę o cal mniejsze i nie ma żadnych problemów. Oczywiście przy każdej zmianie kół (ostatnio robię to sam na podwórku) zdejmowane koła dokładnie myję z syfu, preparatami dedykowanymi do alufelg.
 13. Też nie, ale nie wpuszczam sąsiada do środka.
 14. Ponieważ chciałem kiedyś: 1) poczuć smak amerykańskiej motoryzacji, 2) mieć V6 pod maską i słuchać jego brzmienia, 3) mieć SUV-a, to wobec tego co się dzieje w EU postanowiłem kupić właśnie takiż "przystanek". I padło na Edka, bo przy okazji: 4) jest duży i dużo mieści, 5) ma napęd AWD, 6) łyka LPG jak pelikan. Sąsiad nie zna jego "przystankowej przeszłości", której zresztą nie widać na zewnątrz. A ja sobie parę lat pojeżdżę "smrodząc" dwutlenkiem węgla i patrząc jak to wszytko zmierza w niezbyt dobrym kierunku.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.