Jump to content

Marko33

użytkownik
 • Content Count

  1800
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  6h 33m 20s

2 Followers

About Marko33

 • Rank
  kierowca
 • Birthday 10/15/1978

Profile Information

 • Lokalizacja
  Warszawa Marki
 • Zainteresowania
  Samochody muzyka film

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Marko33

  Mandat z Włoch - papierologia

  Przerabiałem temat dokładnie taki jak opisany przez Ciebie. Najpier na karcie kredytowej zobaczyłem koszt chyba 30 euro. Skontaktowałem się z wypożyczalnią telefonicznie ( Budget na lotnisku w Bergamo ) i wyjaśnili mi że to za mandat. Byłem przekonany że to kwota mandatu i na tym temat się zakończy. Po jakimś czasie przyszedł z Włoch zwykły list z tabela o której piszesz. Pomyślałem że skoro zwykły list to przecież mi nie udowodnią że odebrałem i dalsze Januszowe rozkminy - werdykt: nie płacę Po chyba ok 3 miesiącach przyszło kolejne pismo ( teraz już chyba poleconym ) z informacją że nie zapłaciłem coś ponad 100 euro we wskazanym czasie to teraz mam do zapłaty 250 i jak nie zapłacę to przekażą moją sprawę do kancelari wyndykacyjnej której koszty dodatkowe są nie do oszacowania na tą chwilę. Pomyślałem że jak wciągną mnie na taka czarną listę to prawo Murphiego zadziała i wychaczą mnie przy najmniej odpowiedniej dla mnie sytuacji ( lotnisko czy rutynowa kontrola policji jak kolejny raz będę we Włoszech ) Żeby mieć święty spokój - zapłaciłem. Zapłaciłem 250 euro zamiast trochę ponad 100 - tak zakończyło się Januszowanie. Na plus jest to że procedura płacenia jest bardzo cywylizowana - na mandacie ( u Ciebie zapewne też ) miałem dane do logowania na stronę miasta Bergamo i mogłem na stronie zapłacić kartą - na koniec otzrymałem kominikat "Grazie per la collaborazione" Także moja rada: jeżlei nie minął czas kiedy obowiązuje niższa kwota mandatu, chlapnij coś na odwagę, zapłać i zapomnij
 2. Marko33

  4 litry płynu do spryskiwaczy w kanapie

  Nie przyjmowałbym jako pewnik tego co ludzie wypisują w tytułach aukcji na allegro. Można tam przykładowo zakupić odzież firmy Keep away from fire https://allegro.pl/listing?string=keep away from fire&order=m&bmatch=baseline-var-wcl-1-1-1116
 3. Marko33

  Platforma na hak na 4 rowery

  Wjazd do garażu dość szeroki. Może jakoś z ukosa trzeba ?
 4. Marko33

  Platforma na hak na 4 rowery

  W prywatnym samochodzie mam hak i wieszak na tym haku montowany. To działa na zasadzie nożyc zasiskających się na kuli haka i potem rozkłada się ramiona na których wiesza się rowery. Z trzema sztukami nie było żadnych problemów przy wyjeździe - nie jest dość stromy. Zdaję sobie sprawę że platforma będzie niżej niż powieszone rowery.
 5. Marko33

  Platforma na hak na 4 rowery

  Bagażnik dachowy ma jeszcze jedną wadę nie poruszaną w tej dyskusji. Parkuję samochód w garażu podziemnym. Żeby pojechać gdzieś z rowerami, muszę wystawić je przed garaż, wyjechać samochodem, załadować na dach ( wożę puki co 3 szt - żeby wstawić środkowy rower - muszę stawać na progu i zamku tylnych drzwi ). Wracając z wyjazdu operacja oczywiście odwrotna - zwłaszcza przyjemna kiedy leje deszcz. Z platformą wjadę jak panisko pod dach i tam rozładuję rowery.
 6. Marko33

  Platforma na hak na 4 rowery

  Czy ktoś używa takiej platformy ? Najdalej od haka puki co nie byłoby wożone nic, za rok pewnie 12 cali aż z czasem do pełnego rozmiaru ( chyba sensowne od razu kupić platformę na 4 szt ) Jak wygląda przechowywanie takiej platformy ( da się to powiesić np na ścianie piwnicy ? )
 7. Marko33

  Samochód z figurką skrzydlatego konia na masce

  Raczej koń. Z tych z wcześniejszego posta to najbardziej chyba MG Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 8. Marko33

  Samochód z figurką skrzydlatego konia na masce

  Raczej chyba coś brytyjskiego Premiera UK wozili by francuskim autem ? Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 9. Widziałem w filmie o Churchillu. Ciekawy jestem jaka to marka. Samodzielnie jakoś znaleźć nie mogę. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 10. Marko33

  Spryskanke szyby a dopiero potem wycieraczki

  Pytanie ilu userów Astry H wie o tym :-)
 11. Marko33

  Spryskanke szyby a dopiero potem wycieraczki

  W Astrze H przez przypadek się dowiedziałem ( przecież facet instrukcji nie czyta ) jak ustawiać długość trybu przerywanego wycieraczek. Ty wiesz ? :-)
 12. Marko33

  Kładziona przednia szyba - po co ?

  A UAZy, Defendery ? Z rozpędu za Willisem czy też były wożone piętrowo ?
 13. Marko33

  Nowa Fabia bez diesla pod maska

  Jakieś półtora roku temu kupowałem 2 szt Fabii i różnica pomiędzy 1,2 tsi a najtańszym dieslem była ztcp 11 tys ? To trochę wynikało też z tego że jak diesel to koniecznie wyższy poziom wyposażenia - itd. Nie dało się inaczej skonfigurować auta. Wg mnie też celowy ruch - fabia / citygo mają być do miasta, do flot rapid/octavia.
 14. Marko33

  Kładziona przednia szyba - po co ?

  Nosze to widziałem w MASH'u jak wozili na masce :-)
 15. Marko33

  Kładziona przednia szyba - po co ?

  Gdzieś wyczytałem że Willisy były przewożone w ładowniach samolotów czy statków i zależało aby były jak najniższe ale z drugiej strony piętrowo przecież ich nie układali ( chyba że w skrzyniach ) Tak czy inaczej temat ciekawy - chętnie poznam ostateczną prawdę :-)
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.