Jump to content

format

sysadm
 • Posts

  48473
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  134

format last won the day on January 16

format had the most liked content!

About format

 • Birthday October 29

Retained

 • trailer park supervisor

Profile Information

 • Name
  Mr. Lahey
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Sunnyvale
 • Zainteresowania
  spłacanie kredytów
 • Car
  Astra K 1.6 Mazda MX-5‎‏‏‎ Škoda Citigo-E IV
 • UTO
  vsett 10+

Recent Profile Visitors

8322 profile views

format's Achievements

człowiek rakieta

człowiek rakieta (18/19)

 • Drunk Rare
 • Nerd Rare

Recent Badges

23.7k

Reputation

5

Community Answers

 1. format

  Tesla Model 3

  Ja mam umówioną próbną na wtorek. Pewnie będę jechał tym samym TM3P co Ty.
 2. Moje 15kW przyłącza się też już pół roku, do punktu przyłączeniowego który mam uzbrojony we wszystkie kable na działce. Nic nie trzeba robić.
 3. Fajna sprawa, bo na tym samym MOPie jest też Greenway z 50kW DC. Można sobie wybrać czy tanio i szybko czy drogo i bardzo szybko (180kW w Ionity sprawia że w większości aut ładowanie nie będzie trwać dłużej niż 10-15 minut). Tak to powinno wyglądać
 4. Leci na łeb moment, szczególnie z dołu. Normalnie, gdybym niczego nie ciągnął to bym tak zrobił (zresztą, byłem w tym roku we Włoszech i przeleciałem dobre 2500km na PB95), ale z ciężką przyczepą to już jednak problem. 1.6SHT strasznie stuka i na 95 ECU konkretnie cofa zapłon.
 5. Co ciekawe, ładowarka w Kielcach ma tak słabe przyłącze, że jak ktoś się podepnie do AC to ładowanie DC leci do 17kW Dlatego też kolesiowi raczej się skończyła cierpliwość. Dla mnie 17kW to nie dramat, lekko godzinka 20-80%. EDIT: Generalnie Kielce i okolice to trójkąt bermudzki jeśli chodzi o elektromobilność. W całym mieście jedna ładowarka DC, trzy ogólnodostępne AC i nic wokół.
 6. Piszę o tym że w 2019 roku można samochodem zasilanym PB98 właściwie stanąć na drodze. W środku Europy.
 7. Wycieczka dla sportu, wyłącznie po to żeby w temacie długodystansowego podróżowania miejskim BEV mógłbym się wypowiadać na podstawie własnych doświadczeń, a nie bzdetów z internetu.
 8. Wystarczy jeździć Teslą, masz właściwie gwarancję że podróż będzie trwała tyle ile komputer na początku założy.
 9. Tak? Ja 2 lata temu o maleńki włos nie stanąłem w trasie jadąc do Francji. Ciągnąłem przyczepę autem zasilanym PB98. Z tym że PB98 w Włoszech przez które przejeżdżałem właściwie nie ma, a zasięg na baku ciągnąć dużą przyczepę miałem na poziomie 250km. Przejechałem wtedy ~20 kilometrów (z przyczepą!) kiedy już komputer mówił że mam zasięg zero. Także da się stanąć benzyniakiem, w sercu najbardziej rozwiniętego cywilizacyjnie kontynentu.
 10. Ja nomen omen w ostatnią niedzielę, najpierw trafiłem w Kielcach na ładowarkę DC w której e-tron ładował się DC do pełna, a za nim stał Enyaq który próbował coś działać na AC i przeskoczył na DC gdy tylko e-tron odjechał. A że to jedyna ładowarka DC w promieniu 50km to poszedłem sobie zjeść drugie śniadanie. Po godzinie było pusto, więc wróciłem i... okazało się że nie jestem w stanie wystartować ładowania Szybki telefon do Greenwaya, parę restartów i okazało się że to znany problem, mianowicie Citigo-E i e-UP nie dogadują się z tą konkretną ładowarką (swoją drogą, @wyrozumialy1 i @sherif - może Wam się to też przydać) startując sesję ładowania (tam są ponoć jakieś dwa handshake i tego drugiego auto nie przechodzi). Greenway przekazał mi workaround, muszę uruchomić ładowanie na włączonym zapłonie. Ruszyło. No ale 1.5h w piach Ale ja wybierając Citigo-E na wycieczkę do WAW i z powrotem wiedziałem na co się piszę, wiedziałem że droga via Kielce (pozdro @Liwek) jest większym wyzwaniem BTW. W drodze powrotnej doświadczyłem jazdy z 110 na tempomacie i temperaturą 0 stopni. W zakresie 20-80% miałem mniej więcej 100km zasięgu, więc też było zabawnie.
 11. ... i swoją drogą Plugshare mówi że w ciągu ostatnich dwóch lat z ładowarką nie miał problem nikt, nikt oprócz... "Miśka i Samochody"
 12. To da się zrobić, nie dalej jak w ostatnią niedzielę przejechałem Citigo 700km (też nie bez przygód ), da się, ale trzeba albo nie być szukającym sensacji żenującym jutjuberem, albo nie mieć ilorazu inteligencji na poziomie taboretu.
 13. Nie sądzę, wygląda bowiem na to że pan Misiek jest upośledzony, Ty nie wyglądasz. Wytłumaczę od razu, w Grudziądzu jest też ładowarka AC w której po 20 minutach by się chłop naładował na tyle żeby dojechać do jednej z pięciu ładowarek DC które ulokowane są w promieniu 20km od "feralnego greenwaya w Grudziądzu". Tym samym, nie po pięciu godzinach, a po 1.5h chłop jechałby w pełni naładowanym samochodem dalej. No ale, co jest chyba najbardziej istotnym tu wątkiem, rozwiązując od razu swój problem nie miałby takiej oglądalności na YT.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.