Jump to content

format

sysadm
 • Posts

  49012
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  143

Everything posted by format

 1. format

  TM3P

  Meeeh, ostatecznie poniżej 7-ki kupiłem zimówki.
 2. Pewno luty-marzec. Duża szansa że to będzie jeden z pierwszych wypustów z Berlina.
 3. To następnym razem włoży w oponę nóż
 4. Niestety bardzo mała frakcja jest w tym dobra.
 5. format

  KIA EV6

  Co zrobisz? To VMAX tych bateryjnych wydumek
 6. format

  KIA EV6

  Wiadomo, rozładowują się wtedy w moment i muszą czekać około 48 godzin by znów wyjechać w trasę. BTW. Niestety próba ładowania 230V5A od zera zakończyła się porażką, samochód zamiast raportować ETA ~70h mówi jedynie że ładowanie potrwa ponad 24h co, jak sam rozumiesz, jest zdecydowanie niemedialne
 7. format

  KIA EV6

  Fake. Elektryki nie nadają się do jazdy w trasie.
 8. format

  KIA EV6

  Możesz rozwinąć ten wątek?
 9. To przede wszystkim wina miększej ścianki opony aniżeli kilku milimetrów jej większej wysokości.
 10. format

  Panele na Teslę

  Oczywiście, Ej
 11. format

  Panele na Teslę

  Przy 20% sentry mode się wyłącza.
 12. format

  Panele na Teslę

  W garażu też super ładuje się samochód z paneli fotowoltaicznych na jego dachu.
 13. format

  Panele na Teslę

  Ja nie wyłączam nigdy, szczególnie od czasu kiedy można sobie oglądać z telefonu świat wokół auta.
 14. format

  Panele na Teslę

  Tyle to ja wiem, ale po to jest sentry mode żeby z niego korzystać.
 15. format

  Panele na Teslę

  Wątpię by jeden panel wielkości 1m² był w stanie pokryć zapotrzebowanie elektryczne Tesli kiedy ta stoi w trybie czuwania. Tam całą dobę kręci się pecet na atomie który bez przerwy mieli analitykę obrazu z kamer, choćby na potrzeby usługi "wartownik". W ciągu doby sam wartownik zjada około 6-7% baterii. To jakieś 4kWh, więc w na godzinę taki atom żre 170Wh. W warunkach okołorównikowych gdzie słońce świeci pionowo bez żadnej chmurki przez 12h taki panel musiałby produkować 340kWp z 1m². To jest do zrobienia, ale żadnego ekstra zasięgu ci nie da, zabezpieczy jedynie autokonsumpcję. Nie mniej cały czas mówimy o równiku, gdzie i tak przecież słońce wschodzi i zachodzi, więc przez większość dnia nie będziesz miał produkcji 100%. U nas słońce nie pada na ziemię pod kątem prostym, latem świeci dłużej, zimą krócej. Także wynik spokojnie do podzielenia przez 2 albo i 3. Ostatecznie, w realnych warunkach, prądu z dachu raczej nie wystarczy nawet na autokonsumpcję.
 16. Mam w Astrze, działają lepiej, acz zdarza im się oślepić. Mam w Tesli, działają gorzej, widać że to nie jest priorytet u nich w R&D.
 17. Podpowiem tylko że lekka 17-tka z lekką oponą mogą ważyć mniej od ciężkiej 15-tki z ciężką gumą. I w zależności od konkretnych warunków może się okazać że jest zupełnie odwrotnie niż mówisz. Ale oczywiście w ramach jakiegoś ogółu przypadków masz rację, w samochodach ze słabymi silnikami zmulenie dużą masą nieresorowaną jest bardzo odczuwalne.
 18. Około 10000 kilometrów!
 19. Jako że odkopałem w TeslaMate sesję ładowania SOC 10%-90% na superchargerze 250kW wydaje się że warto się podzielić tworząc temat dla żółtodziobów i hejterów. W największym skrócie, w dużej części współczesnych aut szybkie ładowanie działa naprawdę w niewielkim oknie czasowym. W przypadku Tesli Model 3 na akumulatorach Panasonica ładowanie 250kW kończy się już przy 17%-18% naładowania. Poniżej 100kW spadamy na poziomie 51% naładowania baterii. Poniżej 50kW spadamy od około 80%. 90% to już 33kW i moc leci na pysk. Ostatecznie, od 10 do 90%, średnia moc ładowania to tylko 87 kW. Podsumowując, warto jeździć na oparach, ładować się od 5 do 50% i lecieć dalej, bo wtedy na kablu spędzamy najmniej czasu. PS. Tak, wiem, u @mrBEAN wygląda to znacznie lepiej
 20. Wiem, też między innymi z tego powodu się zdecydowałem
 21. Ty, ja nie dostałem do auta żadnej homologacji
 22. Co ty opowiadasz? 1000km na jednym ładowaniu to o dobre 10x za mało. To że ty nie jeździsz na wakacje do Bangkoku samochodem nie znaczy że inni nie jeżdżo!
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.