Jump to content

format

sysadm
 • Posts

  48157
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  134

Everything posted by format

 1. A ja zimą w trasie Katowice - Szczyrk - Katowice ostatnio zrobiłem Aurisem trójkę z przodu. Problem taki że jechałem zgodnie z przepisami.
 2. Zgadzam się i jednocześnie się nie zgadzam. Hybryda w trasie pomaga oszczędzać paliwo w warunkach polskich, wyjątkowo niepłynnego ruchu, czy to na autostradach czy typowych krajówkach.
 3. format

  Yanosik na AA

  Kurde, a ja zapisałem się do bety Yanosika żeby w końcu dostać tą binarkę i dupa. Drugi dzień czekam i ni ma.
 4. Dlaczego w kosmos? Już teraz różnica w taryfach jest taka że nikt regularnie nie ładuje samochodów w ciągu dnia. Wystarczy wrócić do taryfy G12as, zmodyfikować, stworzyć kolejną, podobną. Marchewkę generalnie.
 5. A o trzeciej nad ranem rośnie pod sam sufit!
 6. To jest bardzo proste do zorganizowania bez wprowadzania zamordyzmu. Po prostu ładowanie EV w szczycie musi się nie opłacać, bardzo nie opłacać.
 7. Zdarzy się dokładnie to samo co dzieje się codziennie o 7 rano gdy połowa osiedla włącza czajniki 2kW celem zagotowania wody na herbatę. Nic.
 8. Kolejna łamiąca wiadomość z rynku: https://wysokienapiecie.pl/40826-astronomiczne-ceny-pradu-w-europie-nawet-9300-zl-mwh/ "Giełdowa cena energii wieczorem w Wielkiej Brytanii przekraczała równowartość 9300 zł/MWh. Stawki na dziś w Niemczech są najwyższe od 15 lat, a w Polsce cena w tym miesiącu pobije kolejny rekord wszechczasów. Braki gazu w magazynach, drogi węgiel, przeciągające się odstawienia elektrowni atomowych i słaba wietrzność to tylko kilka z powodów. W efekcie Hiszpania zamraża ceny dla odbiorców końcowych i… opodatkowuje nadzwyczajne zyski spółek energetycznych."
 9. To dobry pomysł. Dla Tesli Model 3 powinno się porównywać cenę zakupu oraz zużycie energii z Audi RS4, dla Tesli Model S odpowiednikiem będzie Porsche Panamera Turbo S (wersja bazowa jakieś 960kPLN)
 10. Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. Kurę ładuję raz w tygodniu, w sumie jakieś 10h wieczorem na jednofazowej ładowarce 3kW. Pompa ciepła zimą żre i 7kW, tylko nie przez 10h, a przez kilka tygodni. A włączanie 40 czajników na raz, czyli generowanie obciążenia jakichś 80kW, wybije ci zabezpieczenia w budynku. Abstrahując od zwyczajnego "po co coś takiego robić", to to że o tym nie wiesz trochę cię jednak ośmiesza. Równie dobrze w dyskusji o zużyciu energii przez BEV mógłbyś mi zaproponować włożenie nożyczek do kontaktu albo wrzucenie żelazka do wanny pełnej wody.
 11. Czyli co? ***** pompy ciepła i klimatyzacje!
 12. No może się nie orientuję, ale wydawało mi się że nie rozmawiamy w tym wątku o ubezpieczeniach. Wyprowadź mnie pls z błędu jeśli w nim jestem.
 13. To jest tryb większości społeczeństwa. I ta większość z BEV nie musi tracić czasu bez sensu jeżdżąc na stacje benzynowe. No spoko, ale może jednak zajmijmy się wątkiem o którym tu mówimy. No chyba że nie, wówczas muszę przyznać, że uważam że EV zupełnie nie nadaje się do lotów w kosmos.
 14. Ale czekaj, mówimy o koszcie paliwa. Jaką różnicę w zużyciu paliwa robi 1 samochód kręcący w rodzinie 20kkm rocznie od 4 samochodów robiących w sumie 20kkm rocznie? Bo według mnie koszty zużycia paliwa większe będą przy 1 samochodzie. Dla takich warunków trzeba kupić duży samochód którym będzie się dało pojechać do Chorwacji na wakacje i tym samym dużym autem przez całą resztę roku jeździć do biedronki oddalonej o 500m od domu. Przy większej liczbie aut misje krótkodystansowe przejmuje najmniejszy w rodzinie, segment A czy B, który pali tyle co nic.
 15. No to trzeba być konsekwentnym i porównywać do 10-15l kopalin na 100km
 16. Nie każdy jeździ elektrycznym segmentem D czy innym suvem żeby mieć takie zużycia.
 17. Domy przejdą na zasilanie węglem brunatnym!
 18. No i super sprawa. Polacy i tak jeżdżą 10lat+ śmietnikami po Niemcach. Zatem jak za zachodnią granicą przejdą już tylko na EV to do Wolski trend dotrze dopiero po 10 latach. Czyli w okolicach 2050 roku. Duża część autokącika będzie w tym czasie już wąchać od spodu kwiatki.
 19. Rozumiem że taki niepotrzebny wątek z reala w którym realnie circa 15% użytkowników EV regularnie ładuje się na publicznych ładowarkach, a cała reszta po prostu podpina auto do gniazdka zostawiając po pracy samochód pod domem* jako element niepasujący do teorii zwyczajnie olewamy? *) Co swoją drogą zajebiście wypłaszcza sinusoidę zużycia energii dzień / noc
 20. format

  Yanosik na AA

  Od Androida 10 (czyli od 2 lat) Android Auto jest wbudowane w system.
 21. Ale gdzie to miało miejsce? Bo tu rozmawialiśmy parę razy na ten temat i jakoś nie kojarzę by to wyglądało jak piszesz.
 22. To już koniec elektromobilności!
 23. Wiem. Matrycowe światła (do których się bardzo przyzwyczaiłem w Oplu) też.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.