Jump to content

Lucyfer

użytkownik
 • Content Count

  9526
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  49
 • Time Online

  10d 18h 35m 16s

About Lucyfer

 • Rank
  Weteran
 • Birthday 11/15/1959

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  "Berlin Zachodni"
 • Zainteresowania
  Pieski

Recent Profile Visitors

2478 profile views
 1. Gorzej, jeżeli to jest błoto z solanką, to po namoczeniu dopiero zacznie chrupać.
 2. i po francuku też lubieją na pewno... a przynajmniej koniak i szampana...

  1. Lucyfer

   Lucyfer

   Czego to a propos? ;]

  2. delco

   delco

   komisji smoleńskiej do badania przyczyny spalenia sie...

 3. Żeby miało sens i skuteczność, to pod matami powinna być solidna izolacja termiczna. Jeżeli nie ma, będziesz bez sensu grzał strop.
 4. Bo te dwie rzeczy się ze sobą kłócą. Do tego pytanie, jak dalece unormujesz te warunki. Bo weź dwa identyczne domy, tylko jeden w gęsto zabudowanej osłoniętej przed wiatrem okolicy, a drugi na pustym wietrznym polu i od razu wyniki będą inne.
 5. Tylko że ludzie przeprowadzający się z mieszkania do pierwszego domu zwyczajnie nie będą w stanie Ci takich informacji udzielić. Do tego z wiekiem ludzi potrafi się zmieniać zapotrzebowanie na ciepło. Tak, że możesz to wszystko wyliczać dla pewnych przyjętych założeń, które nie muszą wcale się pokryć z rzeczywistością. Natomiast dla celów porównawczych jakieś muszą być przyjmowane.
 6. Hmm, jest jeszcze coś takiego, jak przyzwyczajenia i tryb życia mieszkańców. Dlatego nawet bym się nie próbował w jakimkolwiek zakresie zużycia mediów porównywać z nawet identycznym domem, ale zamieszkałym przez rodzinę, która codziennie jeździ do pracy. Bo to jest nieporównywalne.
 7. Gdy słyszę "biegły" to generalnie mi się kojarzy z pytaniem "jak szybko biega" Pamiętam, jak gdzieś w 1991 roku zeznawałem przed sądem w sprawie wypadku i pan biegły "na podstawie literatury" się wypowiadał o działaniu ABS. Zapytałem sąd, czy żeby ukrócić te niedorzeczności byłby skłonny na chwilę opuścić salę i wsiąść ze mną do samochodu z ABS, żeby stwierdzić praktycznie, że teorie pana biegłego są bardzo odległe od rzeczywistości (a jeździł ładą i miał wtedy przejeżdżone ze 30 tkm )
 8. No to bywa problemem przy przeprowadzce do domu. Mnie przed błędami i rozczarowaniami uchroniły dwie rzeczy. Mieszkałem wcześniej kawałek życia w domu. Przed decyzją o projekcie objechałem dużo znajomych wtedy mających domy od kilku do kilkudziesięciu lat i zapytałem, co w nich zrobili, czego teraz za nic by nie zrobili.
 9. Czekaj, ale to znaczy, że system pracuje w warunkach na które nie był liczony. Jeżeli masz niektóre pomieszczenia bez ogrzewania, to oczywiście masz do nich straty przez małoizolacyjne ścianki działowe i to jak licho, więc piec musi grzać znacznie więcej, żeby w sąsiednich utrzymać owe 20 stopni.
 10. Chyba, e mu poda maksymalne dobowe przy ciągłej pracy pieca
 11. Czekaj. Ja dostałem od projektanta dokładny "schemat ideowy" instalacji, w tym sensie, że oczywiście nie specyfikował liczb kształtek, ale podawał dokładny układ przestrzenny instalacji, przekroje poszczególnych odcinków rur, moce i typy grzejników, piec itd. I to tam miałem wszystkie obliczenia. Na podstawie tego wykonawca sporządził kosztorys przedwykonawczy, obejmujący już owe "kształtki" i inne detale. Oczywiście w trakcie wykonania były drobne zmiany wymuszone realiami, ale były konsultowane z projektantem. Po robocie był kosztorys powykonawczy (bo na przykład sobie zażyczyłem zaworów odcinających przed i za każdą pompą, żeby ją móc zmienić bez zwalania zładu, dodatkowych zaworów odcinających sekcje ZW i CWU. Nie było nic "na dziko".
 12. Hmm, ale zakładam, że ktoś Ci robił projekt tej instalacji, a nie robiliście jej "jak leci"? Mnie robiła projekt osoba niezależna od wykonawcy. Gdy ten miał jakieś uwagi, konsultował się z projektantem.
 13. A czy przed rozruchem instalacji chałupa Ci się nie wychłodziła? Ja CO uruchamiałem przy kilkunastostopniowym mrozie i piec wtedy przez ileś dni chodził na maksa praktycznie się nie wyłączając.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.