Jump to content

Lucyfer

użytkownik
 • Content Count

  78162
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  63
 • Time Online

  22d 12h 26m 34s

Lucyfer last won the day on May 25

Lucyfer had the most liked content!

Community Reputation

16669 Człowiek - do rany przyłóż

About Lucyfer

 • Rank
  Weteran
 • Birthday 11/15/1959

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  "Berlin Zachodni"
 • Zainteresowania
  Pieski

Recent Profile Visitors

3152 profile views
 1. Mam dużego Boscha, który "zwieszony" rękoma zawsze ustawia sam tarczę idealnie w pionie. Takie jej ustawieni przy staniu z boku jest bardzo trudne. Miałem lżejszego no-name, który się dawał bez problemu "pionizować" przy ustawieniu bocznym.
 2. Duże szlifierki są tak wyważone, że "układają" się tylko jeżeli je trzymasz "na wprost".
 3. I nie szlifować tarczą do cięcia. Nie kleszczyć tarczy w materiale, bo oprócz ryzyka jej rozerwania, katuje to i może wykończyć szlifierkę, wtedy najczęściej pali się/rozpada komutator wirnika.
 4. Ale tak to się co cztery wymiany oleju robi, a w międzyczasie co?
 5. Dlatego sugerowałem sprężone powietrze, bo tam i tak może być nawet bez płukania.
 6. Proponowałbym jeszcze po tym wprowadzić wąż ze sprężonym powietrzem i go nie żałować, bo wilgoć będzie siedziała w rdzy w różnych zakamarkach.
 7. To akurat jest względnie niewielki problem, jeżeli nie mówisz o metrach różnicy wysokości (a i liczy się też odległość od kalenicy), bo kanały wentylacyjne w kominach się zawsze przedłużało "rurami" wystawianymi ponad nie.
 8. Jeszcze zależy ile lat ma fuga, bo producenci okresowo zmieniają odcienie "w ramach ulepszania formuły" i mimo pozornej identyczności z poprzednimi (nawet na wzornikach nie widać różnicy), po położeniu i wyschnięciu ją widać, bo zmieniła się faktura masy ze względu na jakieś nowe dodatki.
 9. Po około 20 latach stwierdzam, że traktor działa dalej, natomiast gdy już się zaczęła korozja obudowy agregatu, to jest ciągła walka.
 10. To mniej kwestia sposobu przygotowania betonu, a bardziej łatanego podłoża. Czyli oczyszczenia lub nawet podkucia 'metodą dentystyczną", żeby beton się w dziurach zakleszczył, a nie odskoczył przy pierwszych skokach temperatury i mrozach.
 11. A nie masz przełącznika Tig/Mag/Mig? U mnie przy którymś z położeń w ogóle maska się nie rozjaśnia, mimo regulacji potencjometrami od końca do końca, a przy innym działa bez problemu. A wlutowane baterie dzięki Twoim radom zmieniłem, poprzednie wytrzymały ładnych kilka lat.
 12. Zamykasz przy tym wyrzut trawy, czy mimo otwartego nic nim nie leci? I czy oglądałeś, czy jednak wewnątrz obudowy agregatu koszącego nie robi się "dywan" z mokrej trawy?
 13. Traktorek mi i mokrą ziemią rzygnie na kilka metrów.
 14. Ewentualnie kretowisk. Nie musisz ich "kosić", ale nawet jeżeli są w trawie, to kosiarka zassie piasek i się nim pięknie piaskuje.
 15. Decybelowo może. Natomiast permanentne bzyczenie i zgrzytanie na obrzeżach klombów jest mocno wrwiające, chyba że ktoś jest już przygłuchy
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.