Jump to content

Cezh

użytkownik
 • Content Count

  1595
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  1d 14h 46m 13s

About Cezh

 • Rank
  weteran
 • Birthday 04/08/1975

Contact Methods

 • Hangouts / GT
  .
 • iMessage
  .

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Smalandia w Szwecji
 • Zainteresowania
  wma, nba, asr, psl, abs, wnba, pkp, wnp, zms, ios
 • Car
  Passat GTE, Countryman plug-in

Recent Profile Visitors

808 profile views
 1. [...] BMW oficjalnie mówi, że chce się skupić na elektryfikacji innych, bardziej popularnych modeli. Do 2023 roku do sprzedaży ma trafić aż 13 różnych elektryków niemieckiego producenta [...] https://elektrowoz.pl/auta/bmw-i3-jednak-bez-przyszlosci-ale-beda-bmw-ix3-i4-inext-to-juz-wiemy-oraz-bmw-i5-bmw-ix5-i-bmw-i7/
 2. Cezh

  Wtyczki, złączki itp

  Najkrócej. Wyłączając Teslę. Na https://ev-database.org/ są dane większości elektryków (łącznie z gniazdkami ładowania). Właściwie wszystkie nowe elektryki (poza Zoe i Leaf) mają gniazdko CCS to że znaczy akceptują prąd DC (przez CCS) i AC (przez kabel type2, którego gniazdko jest częścią CCS). Zoe ma tylko type2, Leaf ma chademo. Duże (i szybkie) ładowarki mają przeważnie możliwość ladowania type2, CCS i chademo. Małe (i wolne) ładowarki to przeważnie słupki parkingowe, są one wyposażone w Type2 albo zwykle schuko, czyli gniazdko domowe. Każdy znany mi samochód elektryczny można ładować z gniazdka domowego i type2. Leaf z odpowiednim kablem. Wszystkie wchodzące aktualnie na rynek elektryki mają złącze CCS. Szybko rozwijająca się sieć ładowarek Ionity ma tylko złącza CCS. Ogólnie to temat dość rozległy. Pan Fasola na pewno to rozwinie.
 3. Cezh

  eCitigo

  Żeby ten węgiel jeszcze był z Bełchatowa... Ściąganie węgla z Mozambiku kwalifikuje się na Nobla z dziedziny ochrony środowiska.
 4. Cezh

  Zamowilem sobie EV

  O właśnie! Przypomniało mi się. Dziś podjechałem do KIA spytać się, jak tam moje zamówienie. Sprzedawca (i zarazem współwłaściciel salonu) poinformował mnie, że aktualna data odbioru to tydzień 11. Ponad to powiedział mi ze smutkiem , że KIA opóźnia elektryki celowo, bo bilans co2 na 2019 ma ok i teraz pracuje na 2020. (Czytałem o tym również gdzieś w necie). Na koniec zaoferował się, że jak będę chciał znów pożyczyć jakieś auto od niego, to nie ma problemu. Dobrze się składa, bo za tydzień jadę do Geteborga. Więc wezmę eNiro albo eSoula.Zawsze trochę koron zostanie w kieszeni i będzie trochę frajdy z jazdy. Jadąc do domu wpadłem do Volvo spytać się, ile się czeka na v60 t6 i v60 t8. Obydwa w przypadku zamówienia teraz byłyby dostarczone w marcu, więc czas czekania mniej więcej taki sam. Wiem, że rywalizacja eNiro vs v60 jest dziwna, ale tak to u mnie wygląda.
 5. Cezh

  eCitigo

  Wg mnie, żaden samochód nie robi z kierowcy debila. Najbliżej jest BMW X6, gdzie bogactwo "wychodzi uszami". Mam kilku kolegów posiadających plug-in hybrydy albo elektryki, żaden nie wspomina o ekologii, każdy o przyjemności z prowadzenia, kilku o ekonomii.
 6. Mam to samo. Dźwięk silnika spalinowego mnie drażni (szczególnie na postoju i małych predkościach) i jeszcze rwane przyspieszanie i "zastawianie" się automatu przy ruszaniu.
 7. Cezh

  eCitigo

  500e to "compliance car" zrobiony tylko dlatego, bo trzeba było. Ma żałosny zasięg a ponad to na pewno Fiat się nie przejmował prowadzeniem.
 8. Kurs euro 1 lipca 2011 3,96 Kurs euro 14 września 2019 4,34 Wzrost 9,6%
 9. https://images.app.goo.gl/UJo1FVCjrPHLz9PdA Honda
 10. Cezh

  eCitigo

  50000 to bardzo tanio. W takim wypadku PiS będzie musiał jeszcze raz przemyśleć swoje obietnice dopłat, bo ludzie się rzuca, jak łysi na grzebienie i budżet się zawali kompletnie.
 11. Cezh

  eCitigo

  Nie wiem co w Takim malm miejskim wozidełku można doposażyć. "Automat" jest, klima pewnie też, nawigacja w telefonie, ewentualnie czujniki cofania z tyłu.
 12. Cezh

  eCitigo

  Na 99% będzie bliżej 80k niż 120k.
 13. Byton to jest inny segment i inna cena. Coś jak Golf vs X5. Poza tym można je będzie porównywać jak będą już dostępne na rynku.
 14. przestrzen w srodku podobna do passata. w cenie 30000 EUR za 300 km realnego zasiegu rozniesie kokurencje.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.