Jump to content

HelixSv

użytkownik
 • Posts

  3991
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by HelixSv

 1. Śmiechy śmiechami, ale trzeba uczciwie przyznać, że płatne ładowarki w Chorwacji to guźdź do trumny tej całej elektromobilmości w Polsce i na świecie.
 2. Można chyba też zamontować wallboxa każdorazowo aktywowanego przez własne rfid.
 3. RICH No nie wiem. Jak ktoś nazywa jedną ze swoich ofert w taki wyszukany i elegancki sposób, to chyba nie jest poważna sprawa. Ciekawe, czy jest abonament "Słoma in shoes".
 4. Tesla w Szwecji jest najdroższa w EU. Zawsze była. Pół roku po zakupie każdego nowego EV dostaje się 70000 sek dotacji.
 5. A za miedzą jest dość duża różnica... Najtańszy Pasek vs najtańsza Tesla. Wyposażenie oczywiście inne, tak samo jak zasięg, komfort dla pasażerów z tyłu i praktyczność bagażnika. Z resztą, porównywanie ev i spalinowych nie ma większego sensu.
 6. Nie mam Tesli, ale coś tam wiem. Najczęstsze niedomagania czy usterki Tesli to problemy z lakierem, uszczelkami, kiepskie spasowanie różnych elementów, problemy z klamkami w S, problemy z drzwiami w X, zaparowane lampy. Kiedyś było więcej niedoróbek, teraz jest mniej. Generalnie pierdoły (co nie znaczy, że tylko). Ale nawet Tesla z ponadprzeciętną ilością wad daje dużo większa radość z jazdy niż jakikolwiek samochód z mijającej epoki. Dlatego Tesla jest tak wysoko w rankingach satysfakcji.
 7. Masz coś na potwierdzenie tej tezy?
 8. HelixSv

  KIA EV6

  Możliwe. Zależy od temperatury baterii przy zakończeniu jazdy i temp przy rozpoczęciu. Możliwe też, że część straconego zasięgu będzie odzyskana po nagrzaniu baterii.
 9. HelixSv

  KIA EV6

  Kwestia przedłużacza.
 10. HelixSv

  KIA EV6

  Ogrzewanie w EV potrzebne jest, jak sala balowa w wachadłowcu kosmicznym. A na plus problemów z ładowaniem trzeba zaliczyć możliwość spotkania ciekawaych osób.
 11. Zanim wejdzie, to spalinowce wymro
 12. Mogą być nawet różowe, kwestia woli EU i ustalenia.
 13. Dopreciule Wkurza mnie to udowadnianie, że się nie jest wielbłądem. Przed wyjazdem do Londynu, też musiałem składać wniosek online. A Warszawie raczej chyba też nie mogę jeździć buspasami... Powinna być europejska baza samochodów EV, albo lepiej, żeby rejestracja każdego elektryka w Europie zaczynała się od jakieś litery, albo symbolu. Może nie dwie iskierki ale jakaś grecka alfa czy omega. Albo taki na cześć Bełchatowa.
 14. Dobrze rozumiem, że EV Ci nie pasują? No i? Nikt Cię nie zmusza, a już na pewno nikt stąd.
 15. O właśnie. Wszystko zależy, dokąd się jedzie i za ile ma się prąd. W promieniu 150 km od domu to raczej nikt mi nie podskoczy i w 95% to ja jestem Sprite. W sumie jedynym ograniczeniem jest ograniczenie prędkości plus VAT, bo nie chce drugi raz stracić prawka. Prąd mam u siebie na wsi za darmo, więc szybka i darmowa jazda to przyjemna kumulacja. Ale jak jest jakaś dłuższa trasa, to trzeba pomyśleć. Ile km do ładowarki, jakiej, za ile kWh, jaki jest plan B w razie W. Przeważnie kończy się na tym, że zapinam 110-120 i się wlokę. Dłuższe trasy są u mnie od święta, może raz na miesiąc. Jakby było częściej, to drugi samochód byłby pewnie phevem lub dieslem.
 16. HelixSv

  TM3LR

  Miałem takie cudo w Pasku, znaczy takiego pheva, chyba jeszcze z mniejszą baterią i z normalną obsługą infotainmentu a nie taką pokukizowaną... Najważniejsza sprawa, to pamiętać o hamowaniu hamulcem, tak co jakiś czas, bo nieużywane rdzewieją i tarcze po roku do wymiany. Generalnie fajne auto, ma odejście i jest namiastką elektryka.
 17. Prezent od Ionity. Na razie w prezencie gwazdkowym zapowiedź, a oddanie do użytku za jakieś hohoho... Znaczy pewnie na gwiazdkę 2022. Lokalizacja świetna.
 18. To ja też życzę Wam 50 superchargerów i przebijam o następne 50.
 19. HelixSv

  TM3P

  Po pierwsze to biegi się może naucz zmieniać. A po drugie, to zabierz Teslę na ćwierć mili, albo ewentualnie na tor Daytona. To jest samochód dla mistrzów prostej a nie na normalny tor.
 20. Szcunek, za sprawność nawigowania w tej biurokracji. To ja napiszę, jak to wygląda u mnie. 1. Kupuje się samochód. 2. W ciagu tygodnia dostaje się formularz, trzeba go wypełnić i odesłać. 3. Po pół roku dostaje się na konto 70 000 sek.
 21. Podobno ten konstruktor pracuje nad dalszym udoskonaleniem projektu. Ma wywalić silnik i zamontować dyszel.
 22. HelixSv

  TM3LR

  No i trzeba będzie powiększyć Bełchatów aż po Łódź.
 23. HelixSv

  TM3LR

  Dwa auta na prąd w gospodarstwie domowym. Elitarny klub robi się mniej elitarny.
 24. HelixSv

  TM3LR

  Jak te golfy mają ten nowy vw-infotainment, to bardzo dobrze, że odpuściłeś.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.