Jump to content

HelixSv

użytkownik
 • Posts

  3930
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by HelixSv

 1. Tak, zachowuje się, jak zwykła benzyna w automacie. Ponadto przeważnie przy każdym odpuszczeniu gazu gasi silnik spalinowy. W każdym razie, w płynnej trasie będzie więcej strat na wiezieniu kilogramów niż zysków z rekuperacji.
 2. Hybryda ma sens, gdy się hamuje. Jak w trasie ciągle przyspieszasz, wyprzedzasz, hamujesz, to możesz brać. Jeśli na autostradę lub ekspresówkę z zapiętym tempomatem to sensu żadnego nie ma. Będziesz tylko woził ze 100 kg balastu.
 3. Albo jak na święta wszędzie działają piekarniki i płyty ceramiczne/indukcyjne.
 4. Tak, to jest problem. Jak zwykle, problem z ładowaniem EV mają użytkownicy aut spalinowych. Całe szczęście, że mam EV, więc problem z ładowaniem mnie nie dotyczy. Gdybym miał benzyniaka, to bym się martwił.
 5. 20 kWh to nawet ID4 nie chleje. Ktoś tu specjalnie zniechęca.
 6. Drwiny nie mają znaczenia. Wątek jest o tym, że nawet brytyjska sieć energetyczna nie wyrabia, więc elektryki nie mają sensu NIGDZIE, bo zwyczajnie prądu zabraknie. A jak jakimś cudem nie zabraknie, to w takiej Polsce prąd jest brudny. A jak już będzie czystszy, to jest mało ładowarek. A jak będzie dużo ładowarek, to prąd w nich droższy od benzyny. A jak będzie tańszy, to elektryki są za drogie. A jak elektryki będą tańsze, to produkcja baterii jest szkodliwa. A jak będzie mniej szkodliwa, to zużyte baterie będą zalegać na hałdach. A jak nie będą, to w końcu co drugi EV się sam zapali. Choćby nie wiem, jak naciągać, EV nie mają najmniejszego sensu i tyle.
 7. Phevów będzie mniej ku uciesze obu frakcji. Np Mercedes już ogłosił, że aktualna generacja phev to pierwsza i ostatnia. Krótki epizod w historii motoryzacji.
 8. Szkoda, tak fajnie żarło i zdechło. W sumie to prąd jest w ogóle bez sensu, tysiące lat go nie było i ludzie żyli. I na co to? Po co?
 9. Ten drugi ma złącze CCS. Ważne, w trasie. Pierwszy pewnie też, ale trzeba sprawdzić.
 10. W eNiro można otworzyć pilotem albo przyciskiem na klamce.
 11. W sumie tak samo, jak z każdym innym hakerstwem czy wirusami komputerowymi. Ciągła walka. Jedynym ostatecznym rozwiązaniem jest rezygnacja z elektroniki.
 12. Jak to znikąd? Kiedyś nie było, teraz jest. Skąd wiesz, jak długo ta wersja "gameboya" z tym oprogramowaniem jest już na rynku?
 13. Wydaje mi sie, że należy Hyundaiowi/Kia dać trochę czasu na poprawienie tego.
 14. Każdy się boi. Będzie dobrze. Nie prowadziłem 500 żadnej generacji. Ale słyszałem, Fiat ją zrobił, bo musiał.
 15. Próbowałeś jakiś elektryków? Mam na myśli jazdy próbne. Jeśli nie, to jest szansa, że po przetestowaniu eNiro czy szczególnie TM3, oszczędności nie bedą głównym powodem zakupu EV. Inny świat. Moje bardzo subiektywne zdanie.
 16. To jest chyba wersja z baterią 23 kWh. Ciężko tą informację znaleźć (wnioskuję po linku). Jeśli tak, to to coś miało 140 km realnego zasięgu, jak było fabrycznie nowe. Po mieście się nada. Nic więcej. Masz rozstrzał.... Nie tylko cena. Również zasięg, szybkość ładowania, przestrzeń dla pasażerów i bagażnik...
 17. Z tego, co zrozumiałem to gameboy działa w ten sposób, że: 1. podchodzi się do auta 2. naciska przycisk na klamce 3. samochód wysyła sygnał i sprawdza, czy w pobliżu jest kluczyk (gameboy hakuje ten sygnał i udaje kluczyk) 4. samochód otwarty 5. samochód jest gotowy do jazdy, bo w samochodzie jest aktywny gameboy Bez tego przycisku na klamce cały misterny plan w... I nie mam na myśli otwierania fizycznym kluczykiem pod zaślepką a normalnie pilotem. Tylko żeby zdezaktywować ten przycisk na klamce, żeby nie było sygnału, którego gameboy się uczy.
 18. Chodzi mi o to, czy można wyłączyć działanie tego przycisku na klamce. Tego, którego naciśnięcie sprawdza, czy kluczyk (lub gameboy) jest w pobliżu i otwiera auto.
 19. Nie da się tego keyless wyłączyć?
 20. Takie same stawki, jak bezpośrednio?
 21. To że z Twojego kejsstady tak wychodzi, nie znaczy, że możesz odnosić do wszystkich użytkowników. Ja jestem leniuchem i bałaganiarzem, ale nigdy nie było takiej sytuacji, abym nie podłączył, rozładowanego pheva do gniazdka. Podłączenie i odłączenie zajmowało mi w sumie max 15 sekund.
 22. Stawiam na: - 50 km przy stałej prędkości 80 km/h na równej drodze - 40 km w średnio zakorkowanym mieście - 30 km na autostradzie przy 120 km/h Wszystko raczej w idealnych warunkach atmosferycznych.
 23. Ja miałem Passata GTE przez 3 lata i 45000 km. Max zasięg na prądzie - 50 km. Przez te 3 lata średnie spalanie to około 2.5 litra. Ale wszystko zależy od tego, jak jest samochód używany, no i czy jest systematycznie ładowany.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.