Skocz do zawartości

niklos

użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 072
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez niklos

  1. Chyba odwrotnie, Drewnochron kolorowy nie jest pierwszą warstwą, tą powinien być jakiś impregnat ochronny/gruntujący, np. Drewnochron Grunt, ewentualnie bezbarwny. Tego typu środki nie tworzą wyraźnej powłoki i przez to nie są śliskie, czyli powinny Ci pasować. Przed malowaniem imprenatem musisz tylko pamiętać by bardzo dokładnie je wymieszać - nie wstrząsając puszką, tylko jakąś listewką, od dna. Inaczej będzie efekt malowania wodą
  2. niklos

    Żywopłot

    Moim zdaniem, berberysy (i tawuły też) są ładne, gdy mają naturalny pokrój z przewieszającymi się gałęziami. Cięte tracą urok. Z graba i buka można zrobić fajny żywopłot, który fajnie wygląda i cięty pod linijkę, i puszczony tak trochę bardziej naturalnie.
  3. niklos

    Żywopłot

    Na nieformowane krzewy to co najmniej dwa razy tyle. Rokitnik, jak na żywopłot, to jest dość "ażurowy". Przychodzą mi do głowy jeszcze tawuły, niewymagające,rosną wszędzie, gęste.
  4. Ja, po kilkuletniej przygodzie z "granitem", wróciłem do stali i jestem zadowolony. Wybierałem wg sztywności, a Franke akurat sprawiały wrażenie wykonania z papieru . Zwróć uwagę, że stalowe mają najczęściej trochę pojemniejsze komory.
  5. > Co do skończonej pracy to ,,pika'' sobie Koszmar, wystarczy, że mi pralka "pika", widać ten Bosch coś ma z tym pikaniem . Chyba dużo bardziej przyjazna jest kolorowa dioda świecąca na podłogę pod zmywarką informująca o pracy bądź jej zakończeniu.
  6. > A tak przy okazji był jeszcze Szymon Kobyliński czy prof. W. Zin (że o > nieodżałowanej Sondzie nie wspomnę). Przy nich człowiek czegoś się uczył i odchamiał. Był jeszcze Staszic i Wincenty Kadłubek, zawsze kiedyś było lepiej
  7. > Drzwi Zbigmetu, choć pewnie fajne (jak powiedziałem właścicielowi firmy, że w razie draki Straż > podobno ma problemy z wyważeniem ich drzwi, to odpowiedział, że to prawda, choć zazwyczaj po > 45 minutach mocowania się wchodzą ), wyglądają trochę jak drzwi do skarbca/bunkru Wszystko prawda, są naprawdę solidne, ale, mimo masy, otwierają się leciutko, bo są na łożyskach. Tylko bezwładność mają sporo i ścianę na klatce, w miejscu styku z klamką muszę uzupełnić . Ja wybrałem Zbigmety, bo najważniejsza dla mnie była akustyka, a tu różnica jest kolosalna: 41 do 28 dB. Sąsiedzi mają Gerdy na poziomie 32 dB i czekając na windę słyszę ich rozmowy z przedpokoju. Klasy antywłamaniowe są dla mnie nieistotne, nie znam przypadku, by komuś wywalali same drzwi, a nie zamek.
  8. > Ciszej jest przy podwójnych drzwiach Fałsz! Nowe, pojedyncze drzwi są cichsze niż stare, podwójne, czyli stalowe antywłamaniowe plus stare z dykty "wygłuszone" gąbką.
  9. Wiosną przerabiałem temat, przede wszystkim chciałem odzyskać miejsce w przedpokoju i dlatego wywaliłem podwójne, a wstawiłem jedne porządne otwierane na zewnątrz. Antywłamaniowe i z certyfikatami to teraz są wszystkie drzwi poważniejszych firm, mi zależało, żeby były ciche. Stanęło na: zbigmet Nazwa firmy i strona www nie wywierają najlepszego wrażenia , ale same drzwi i montaż naprawdę porządne. Z kilkoma zmianami/dodatkami wyszło coś pod 3 kpln. Wszelkie standardowe Gerdy/Porty itp. w porównywalnej cenie nie umywają się. Zastanawiałem się jeszcze na drewnianymi ze Stolbudu, fajnie wyglądały i też były ciche, ale stanęło na tych z Jabłonny.
  10. > bardzo ladne Lubi przemarzać, ale we Wrocławiu powinno być ok.
  11. > strona jest mocno nasloneczniona i gleba sucha.... No to dobre będą, jak nazwa wskazuje, jałowce
  12. > Ligustr, Miał nie wymagać częstego przycinania, a od ligustru szybciej przyrasta chyba tylko bambus
  13. > co wiec zasadzić żeby wymagało minimum nakładów pracy i spełniało podobna fukcje jak tuje Żywopłot z cisów jest równie gęst jak z tuj, ale wolniej rośnie i wymaga trochę lepszej, bardziej wilgotnej ziemi. Jeśli tam jest cień, to może choina kanadyjska? Z liściastych świetny jest żywopłot z głogu, bardzo wolno rośnie, ale jest tak gęsty, że ręki w niego nie włożysz, no a jak już urośnie, to rzadko trzeba przycinać. I jeszcze mój ulubiony grab, cień mu nie przeszkadza, a na zimę zostawia suche liście, które co nieco przysłaniają.
  14. > 12. Ściana kolankowa o wysokości 1,2 m - 1,5 m zwiększa użytkową i mieszkalną powierzchnię poddasza o 30-40 %. I w większości przypadków doskonale zaburza i psuje bryłę budynku.
  15. Barwinek, świetnie zakrywa glebę i ładnie się rozrasta. Nawet pewien element kwiatowy występuje
  16. > ok, wieczorem podjadę pod sklep i zrobię foto całej roślinki, dzięki Też obstawiam berberys. Sprawdź, czy czy na gałązkach są kolce, a liście są cienkie i delikatne. Wspominana trzmielina liście ma bardziej "mięsiste", sztywne. edyta: zobaczyłem pozostałe zdjęcia, to na 100% berberys, odmianę znajdź sobie sam: berberis thunberga
  17. > No wiem, ale takie niestety wytyczne dostałem od UM Tu chodzi o cenę takiego drzewa, wyrośnięte sadzonki w donicach są potwornie drogie. A może wsadź ściętego wierzbowego drąga (wierzba głowiasta) o wymaganej szerokości, a za maksymalnie 9 lat, jak sprawa ucichnie, wytnij i posadź coś, co lubisz
  18. Kłopot z tą średnicą pnia ma początku, bo niewysokich drzew jest sporo, przede wszystkim, jak napisał Lucyfer, szczepionych. Ja za nimi nie przepadam, mają nienaturalny kształt, ale skoro musi być tak niskie, to dla przykładu: brzoza buk albo może jakaś ozdobna jabłoń?
  19. > Pigwowka jest z pigwy, a nie pigwowca Pigwowiec to krzak z małymi owocami i to z nich najczęściej się robi nalewki, bo są smaczniejsze, bardziej soczyste i trwalsze.
  20. > Mam podobnie, posługuję się określeniami "ten pokręcony krzak koło wejścia" albo "ten wypierdek co > miał mieć owoce i już dwa lata nic" Może to stara odmiana, te często owocują co dwa lata, ale za to są długowieczne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.