Jump to content

vaz2110

użytkownik
 • Posts

  2576
 • Joined

 • Last visited

Retained

 • weteran

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Car
  Honda

Recent Profile Visitors

1100 profile views

vaz2110's Achievements

starszy kierowca

starszy kierowca (13/19)

41

Reputation

 1. Zmiana ET wiąże się ze zmianą wartości promienia zataczania a to ma wpływ na prowadzenie auta
 2. Najpewniej masz DSG z bezpiecznym znaczeniem kodowym
 3. Czy nowa AT wytrzyma powiedzmy 100 kkm bez awarii i obsługi?
 4. Moje zabezpieczenia po wizycie kuny: odstraszacz ultradźwiękowy Kemo, dwie kostki WC Domestos cytrynowe (wymieniane co 3-4 tygodnie), Boll w spray'u i dezodorant Fa niebieski z nutą cytrusową. Tymi dwoma ostatnimi nasączam co 2-3 tygodnie wszystkie wygłuszenia i spryskuję wiązki, rury wodne, osłony i potencjalne miejsca wędrówki kuny pod maską. Jak na razie działa
 5. Objawy w mojej ocenie zahaczają o temat sterowania zmiennymi fazami rozrządu. Jaki olej jest wlany do silnika?
 6. Można spróbować położyć na ściany i podłogę schlamm firmy Bostik nawet kilka warstw w odstępach czasu, przed tym ewentualnie zrobić iniekcję krystaliczną jako izolację poziomą.
 7. Mało prawdopodobne żeby zrobił to kot, który oczywiście mógł być w komorze silnika szukając ciepłego miejsca. U siebie tego typu elementy wygłuszające spryskuję/nasączam co jakiś czas granatowym dezodorantem Fa. Wybrałem taki z nutą cytrusów bo wiem, że koty nie lubią tego typu zapachów. Kuny pewnie też bo również po tym nie obserwowałem resztek pożywienia, które wcześniej znajdywałem.
 8. Zastanawiam się, czy nowe samochody np. segmentu E i F mają w standardzie lub w opcji systemy aktywnej redukcji szumów. Honda Legend posiadała system ANC, który dawał zaskakujący efekt ciszy w środku kabiny. Ewentualnie czy taki system można zaimplementować w innym samochodzie.
 9. Kontrole jakości paliwa na stacjach benzynowych wykazywały, że na części z nich sprzedawana benzyna miała zaniżoną liczbę oktanową. I jest to drugi, najczęściej kwestionowany parametr. Może to mieć wpływ na spalanie? W D dostępna jest również benzyna E10, w NL tylko E10 więc w tym przypadku spalania nie ma co porównywać.
 10. Mam i używam śruby antykradzieżowe. Ponieważ koła lato/zima zmieniam sam to dokręcam je jak instrukcja nakazuje-ręcznie i zalecanym momentem więc problemów z odkręceniem brak.
 11. Zawartość paliwa w oleju jest podwyższona zwłaszcza przy użytkowaniu tego silnika na krótkich dystansach i w zimnym klimacie. Honda do tej pory chyba nic z tym nie zrobiła. Molibdenu szczególnie ten olej fabrycznie zawiera sporo. I przy tym film olejowy jest na tyle trwały, że test nie wykazał drobin żelaza i aluminium.
 12. Przyjmując definicję żywotności LED jako czasu, w którym strumień świetlny spada od wartości nominalnej do 70%- średnio wynosi on 50 000-70 000 h wg różnych źródeł.
 13. Jeśli są warunki i możliwości techniczne to przytwierdzenie do tej blachy elementu (lub kilku elementów) wykonanego np. z cynku lub aluminium powinno spowolnić proces korozji tej blachy. Oczywiście musi być zapewniony styk galwaniczny między tymi powierzchniami.
 14. Jeśli dysponujesz garażem albo dostępem do sieci elektrycznej to ładowarką automatyczną doładujesz akumulator
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.