Jump to content

Randar

użytkownik
 • Posts

  4654
 • Joined

 • Last visited

Retained

 • XXX

Profile Information

 • Name
  Szczepan
 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Zdolny Śląsk
 • Car
  Jeden bardzo pospolity, drugi bardzo mały

Recent Profile Visitors

1836 profile views

Randar's Achievements

starszy kierowca

starszy kierowca (13/20)

147

Reputation

 1. Zapraszam i dam ci 500 ale jak nie zrobisz to oddajesz 1000. Mam polerke i środki polerskie. Trudno nimi wyciągnąć wgniecenie na całej długości i ubytki lakieru do podkładu. Koncepcja trochę z tyłka, to jak podać adres i wpadasz z kasą ?
 2. W ciągu 5 lat zgłosiłem 3 szkody na łącznie ok. 15-17 tys. Jakoś dramatu ze składkami nie ma ;). Nadal jestem mocno do przodu
 3. Wszystko jasne, dzwoniłem na infolinię. Mam ubezpieczenie do kwoty wartości auta i do tego ochronę tej kwoty. Czyli jak teraz zrobię szkodę za np. 2000 to te dwa tysiące nie będą odjęte od wartości auta wg polisy. Jedyne co to wzrost składki w kolejnym okresie ubezpieczenia.
 4. Dwa auta w domu i nieszczęśliwie prawie co rok coś. W ubiegłym roku szkoda jako współwina na furze zony. Trzy lata temu robiłem z AC szkodę na moim jak mi słupek nagle wyskoczył przy cofaniu. Niby mam wykupiona ochronę zniżek. Koszt polis w pełnym zakresie OC/AC/NNW na oba auta w tym roku mimo szkody w ubiegłym był dość niski. 1100 za auto żony i 1900 za moje. Nawet jak mi skoczy składka w przyszłym roku to nie na tyle, żeby robić za gotówkę. Do malowania drzwi i błotnik. Za 500 tego nie zrobię.
 5. W OWU czy samej polisie? Teraz nie mam dostępu do dokumentów, może po południu poszukam głębiej.
 6. Jak to rozumieć? Auto jest wycenione w polisie na ok 46 tys., do tej kwoty mogę zgłaszać szkody w całym okresie trwania polisy?
 7. Próbuje znaleźć informację w OWU ubezpieczenia AC w PZU ale nie mogę znaleźć tak na szybko. Ile szkód w ramach jednej polisy można zgłosić w ramach AC? Jedną czy więcej? Niefartownie porysowałem drzwi pasażera i zastanawiam się jak to ogarnąć, żeby naprawić. Oczywiście mogę zgłosić z AC i problem z bani ... ale polisa zaczęła obowiązywać 6.09 i jak można jedną szkodę to odpuszczę bo jak by zadziało się coś gorszego to będzie kiepsko. Fura jest na gwarancji i jak zdecyduję sią na naprawę to będzie to ASO. W polisie mam tak
 8. Dokładałem samodzielnie do dwóch aut. Świetna jakość, wyglądają jak oryginały. Cena dość wysoka ale uważam że warto.
 9. To, że instrukcja mówi o 5W-40 nie przeszkadza? Oleje do silników benzynowych i silników diesla SAE 5W-40 engine oil (WSS-M2C917-A)
 10. Koszt jest drugorzędny, bardziej chodzi o ewentualny przerost formy nad treścią.
 11. Nic do zrobienia, świeżo po przeglądzie rejestracyjnym i diagnosta mi uświadomił przebieg
 12. Jest mały miejski wozik, który w ostatnim roku zrobił 3200 km. Generalnie krótkie odcinki ale codziennie praktycznie + małe trasy po ok. 70 km raz na miesiąc. Ostatnia wymiana oleju była we wrześniu 2021. No i się zastanawiam czy jest sens wymieniać w tym roku? Aktualny przebieg 125 kkm, oleju nie bierze, silnik benzynowy 1.2 69 KM produkcji fiatowskiej. Olej od 3 lat MOTUL 8100 X-Clean 5W-40
 13. A czemu w innych tak nie działa klima? W drugim aucie tego nie ma, w służbowych jakimi jeżdżę też nie. Ja wiem, że wentylator w klimie jest potrzebny ale to co obserwuje jest dziwne. Może fiatowskim wynalazki tak mają ....
 14. pracuje dość intensywnie, nie znam się na tym stąd pytanie ogólne. Podjadę do jakiegoś mechanika i zobaczymy co tam się dzieje.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.