Jump to content

ccLot

użytkownik
 • Posts

  2056
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ccLot

 1. Panowie nie tak szybko, po zatrzymaniu pj na 3 miesiące nie można jeździć mikrocarem, wolno tylko motorowerem do 50 ccm https://gliwice.policja.gov.pl/ka9/informacje/wiadomosci/234678,Microcar-czyli-minisamochod-Kto-moze-go-prowadzic.html
 2. Na mój mały rozumek to chyba nie ma większego problemu, jeśli będą pozakładane zabezpieczenia. Wyjdzie taki drugi, równoległy WLZ, którego jesteś właścicielem.
 3. Skoro instalacja na gruncie to obstawiam, że inwerter zamontowany gdzieś do konstrukcji wsporczej paneli.
 4. Chodzi oto, że gładź jest produktem, którego głównym składnikiem jest gips
 5. Imho wszystkie pomiary będą ok, jedyne zagrożenie że 1,5 mm2 przy 16A jest mocno na styk i kabel może się grzać przy stałym wysokim obciążeniu.
 6. Komin nie robi cienia czy na mikroinwerterach instalacja?
 7. Dedykowane do zapraw klejowych też są https://maxtechna.pl/plastyfikatory/108-max-plastyfikator-do-betonu.html oczywiście jeśli można to lepiej robić w dodatnich temperaturach i mieć święty spokój.
 8. U mnie za IX wyszło 570 kWh przy mocy instalki 6,2 kW.
 9. Idzie napięcie ok. 350-400V w obwody jednofazowe i się pali...
 10. Możliwe, tak się dzieje jak zgubi się N w RCD 3 fazowej która jest wykorzystywana do ochrony obwodów 1 fazowych.
 11. Poliuretanowe czyli pianki do styropianu, ale to tylko do przyklejenia a nie wykonywania warstwy z siatką Można dać dodatki przeciwmrozowe i będzie dobrze.
 12. Póki co bez zarzutu, choć garaż cały czas robi bardziej za magazyn i spiżarnię a nie miejsce postojowe dla auta. Zdjęcie mogę zrobić jak będzie porządek bo na chwilę obecną niewiele widać przez całą masę leżących "przydasi". Z płytkami nic się dzieje drugi raz też bym położył.
 13. Już parę razy rekomendowałem, do domu trzeba mieć imho przyzwoitą w wkrętarkę aku: ~30-40 Nm plus 2 akumulatory 2Ah i do tego młotowiertarka SDS-plus z wymiennym futerkiem. Budżetowe rozwiązanie do oczywiście Parkside: zarówno wkrętarka jak i młotowiertarka. Ewentualnie podróbka Boscha 2-26 na portalu za ~200 zł. Jak budżet pozwala to można się pokusić o SDS-plus na aku.
 14. Ale to nie ma żadnego znaczenia, czy NIP jest czy go nie ma przy JDG. Czytałeś to co podlinkowałem parę postów wyżej.
 15. Taka, że w przypadku leasingu nie można wystawić innej faktury, wynika to przecież z umowy.
 16. Znasz taki przypadek z życia lub interpretacji podatkowej? Czy to konstrukcja teoretyczna? Wcale nie twierdzę że błędna, bo jest to logiczne. Ja słyszałem o przypadkach zakupu auta na zaniżoną fakturę i uruchomienia podatku dochodowego od darowizny u kupującego, ale nie przy wykupie z leasingu.
 17. Proszę do poczytania, to chyba zamyka temat https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-urzedowe/pisma-urzedowe/0115-kdit3-4011-173-2021-3-kr-pit-od-sprzedazy-samochodu-185137064
 18. Księgowanie kosztów to przywilej a nie obowiązek. Btw są interpretacje podatkowe (wyroki sądu chyba też) mówiące o wykupie z leasingu, przy jdg, chcesz to księgujesz nie chcesz zostaje w tzw. majątku prywatnym.
 19. Imho albo pistolet albo mały pędzelek a reszta wałkiem
 20. No nie wiem "jest obowiązany .... umożliwić jednemu pojazdowi ...." imho to nie jest to samo co ustąpić pierwszeństwa przejazdu.
 21. Czy ja dobrze rozumiem, że z suwakiem to nie jest pierwszeństwo tylko umożliwienie wjazdu (analogicznie jak autobus z zatoczki)?
 22. Rejestrując auto na żółte tablice trzeba być świadomym, że to nie tylko korzyści, ale też pewne ograniczenia.
 23. Są, zdjęcie z dzisiaj
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.