Jump to content

Cinek

użytkownik
 • Posts

  28864
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Everything posted by Cinek

 1. Bardzo fajna rzecz, kupię gdy wezmę się za drewno choć nie wiem kiedy Ja mam nieco narzędzi do mechaniki - wciskacz do tłoczków hamulca, miernik poziomu kompresji, klucz dynamometryczny i takie tam. I trochę do elektroniki bo lutować po prostu lubię.
 2. Zrobiłem przegląd swojego sprzętu do lutowania. Trzy pistoletowe, dwie kolbowe, jeden hot się. Wszystko sprawne. I jeszcze palnik propan-tlen do lutowania na twardo "chamskich" połączeń.
 3. Czasowe wycofanie to dobry kierunek ale jak na razie bardzo symboliczny, bo powinna być dowolność myśli chodzi o czas tymczasowego wyrejestrowania.
 4. No ale to jak z prezydentem, można dostać bęcki za pisanie prawdy?
 5. Nic mi o tym nie wiadomo z wyjątkiem tego że te ładowarki są do bani.
 6. Bardzo fajny temat, też się nad tym wczoraj zastanawiałem.
 7. Dopóki nie wyschnie to pewnie da się użyć. Utwardzacz ten sam ale w zestawie ze szpachlówką dostaniesz nowe.
 8. Będę obserwował z uwagą bo też chce zrobić taki regał, ale zupełnie nie mam pomysłu. Trzymam kciuki za powodzenie.
 9. A jesteś pewien że działało wszystko poprawnie?
 10. Passat miał grzałki które grzały płyn w nagrzewnicy i już po kilometrze dmuchało ciepłym. Do autora - tak, diesle tak mają, wynika to z wysokiej sprawności tych silników.
 11. Ja bym zastosował prostą kalkulację wielkość skutera i jego cena. Chińczyk nie jest wcale taki zły póki nowy. Fakt że piorunem tracą na cenie i po jakimś czasie się sypią ale też są proste w ogarnięcie a części kosztują psie pieniądze. Jak chcesz używkę to faktycznie coś markowego, Honda albo coś z Włoch...
 12. Jakiś nowy Chińczyk, tylko żeby gabarytowo być duży, na bank coś znajdziesz do kilku tysięcy
 13. To jak, zbić nieco napięcie robiąc obciążenie czy zdjąć kilka zwojów wtórnego?
 14. Transceiver może pracować zasilany napięciem od 11 do 14,5V więc jest spoko. Z kolei wydajność trafo to 100 VA, gdzie sam transceiver ciągnie max 5A przy napięciu 13,8V.
 15. Będzie lekko tętniące ale to lepsze niż zastosowanie przetwornicy step down bo będzie siało harmonicznymi.
 16. Daję to bo temat bardziej do pogaduchy niż na sv. Zrobiłem dziś jeszcze raz pomiary i trafo z układem prostowniczym w stanie jałowym daje 16,5V, to o tyle ten sam układ obciążony żarówką podaje już 14,5. Co się idealnie składa bo dopuszczalne napięcie urządzenia które ma być z niego zasilane to akurat 14,5V. Pozostaje mi jedynie dobrać rezystor tak by od momentu włączenia trafo było minimalnie obciążone by zbić napięcie. Z zastosowania przetwornicy step down rezygnuję bo zwyczajnie nie będzie potrzebna a jedynie dzięki niej będzie siać. Wykorzystam jedynie woltomierz z amperomierzem który jest widoczny na zdjęciu. Zatem będzie to jak najbardziej klasyczny układ - trafo, mostek prostowniczy, kondensator, dorzucę jeszcze wspomniany woltomierz. Największym problemem będzie... fajna obudowa. Ponieważ większość wątków tutaj kończy się pytaniem więc zapytam by tradycji stało się zadość - jaki rezystor?
 17. Kobaltowe, już nie pamiętam jakiej marki ale chyba właśnie DeWalt, jak dla mnie są rewelacyjne.
 18. Wszystkie fazy są "równe", natomiast jeśli do mieszkania przychodzą trzy fazy to staramy się tak podłączyć odbiorniki żeby wszystkie trzy były równo obciążone. Oczywiście jest utopią by w codziennym życiu wszystko tak działało ale do tego się dąży. Instalacja jednofazowa sprawdza się tam gdzie nie ma dużych obciążeń i gdzie nie jest wymagane napięcie międzyfazowe 400V a wystarcza 230V.
 19. Takie pojazdy to wybawienie jeśli jest się starym a mieszka na wygwizdowie. Lepiej poruszać się 45km/h niż czekać na PKS pół dnia
 20. Warto bo jest wygodniejszy i bezpieczniejszy niż podnośnik śrubowy ze standardowego wydarzenia. Ale jako konkretnie to nie powiem.
 21. A chcesz drewno egzotyczne? Mam coś fajnego.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.