Jump to content

kordirko

użytkownik
 • Posts

  449
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Name
  irko
 • Lokalizacja
  Katowice
 • Car
  Dacia Sandero Stepway III generacja
  Chevrolet Aveo t255

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

kordirko's Achievements

leniwy kierowca

leniwy kierowca (9/20)

36

Reputation

 1. Moim zdaniem najlepiej brać taki model, dla którego masz w pobliżu gazownika który ci to serwisuje. Trzeba jeździć na przeglądy na wymianę filtrów i regulację (w moim przypadku jeździłem 2 razy na rok), jak jest gazownik blisko to duża wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy na taksówki Osobiście jeździłem na BRC sequent 24 i polecam tę instalację - wtryski padły dopiero po 250 tys. km., wymiana była niedroga (ok. 1200 zł rok temu) a reduktor padł po 150-160 kkm. i też jakoś komicznie nie kosztował Teraz jeżdżę na Landi Renzo, na razie jest ok, ale dopiero 25 tys. kkm mam najeżdżone i trudno coś więcej powiedzieć.
 2. mam ten drugi ciśnieniowy z ręczną pompką - polecam, działa. Cały płyn wymieniłem w około 30 minut, przy czym połowę z tego czasu zajęło kręcenie podnośnikiem oraz odkręcanie i przykręcanie kół. Teraz wpadłem na sposób i do kręcenia podnośnika oraz śrub w kołach używam zwykłej wkrętarki akumulatorowej, znacznie przyspiesza pracę. W komentarzach do aukcji z tego urządzenia niektórzy ludzie pisali, że nakrętka nie pasowała do zbiorniczka z płynem i musieli dać dodatkową uszczelkę, ale u mnie pasowała do zbiorniczka i nie było problemów. Polecam też zaopatrzyć się w klucze oczkowe do odpowietrzników (taki oczkowy z wycięciem) i spray na zapieczone śruby, ponieważ śruby odpowietrznika ciężko poluzować, a uszkodzenie tej śruby będzie się wiązać z grubszą naprawą. Psikamy na śrubę sprayem, czekamy kilka minut, luzujemy delikatnie śrubę .... i dopiero jak puści działamy dalej.
 3. Hejka, poszukuje chętnych do wypełnienia ankiety do magisterskiej, ankieta ma 3 proste pytania: 1. Jaki jest twój model samochodu ? 2. w którą stronę masz strzałkę przy wskaźniku paliwa (prawo/lewo/brak) ? 3. po której stronie masz ikonkę "pistoletu" (prawo/lewo/brak) ?
 4. Zachęcony tym wątkiem zakupiłem ten uchwyt, i u mnie niestety odpadło od deski rozdzielczej przy gałce z biegami Natomiast potem do szyby się przyssało i nie da się tego oderwać - przyssawka jest posmarowana jakimś klejem. Jestem zadowolony z tego uchwytu - ten magnes to super wygodna sprawa.
 5. Już takie ceny LPG w historii bywały, 2,80 jakieś 8 lat temu. Potem w 2016 spadały do 1,80. Teraz też mogą spaść. Odkąd jeżdżę na LPG (już prawie 20 lat), to ceny skakały raz w górę raz w dół, ale ceny litra LPG w relacji do benzyny wynosiła zawsze mniej niż 50%.
 6. Zgadza się w 200%, tylko że w przypadku elektryków zanieczyszczenie, zamiast w moim mieście, w większości pojawią się w elektrowni Turów (i pofruną sobie do Czech i Niemiec), a reszta dymów w elektrowni Bełchatów gdzieś w łódzkiem. Obie lokalizacje są duużo ponad 100km ode mnie. I ten argument mnie przekonuje, jestem "ZA" autem elektrycznym.
 7. To do wróżki pytanie Na chwilę obecną można sobie poczytać wzór umowy: https://storage.otomotoklik.pl/static/umowa-sprzedazy-pojazdu.pdf oraz ogólne warunki ubezpieczenia - a w szczególności wyłączenia https://storage.otomotoklik.pl/static/owu.pdf o którym to ubezpieczeniu mowa w par. 5 umowy. W tychże wyłączeniach chyba w każdym punkcie powołują się na "typowe zużycie eksploatacyjne", więc w razie jakiejś awarii bardzo prawdopodobna będzie odmowy wypłaty "z uwagi na zużycie eksploatacyjne" i trzeba się będzie pewno sądzić - wygrana jest mocno niepewna. Czyli pół żartem-pół serio "gwarancja do stu dni, a studnia za bramą"
 8. na białym najlepiej są widoczne czarne naklejki, więc jak ktoś sobie chce na auto przykleić naklejkę ze strażakiem, motocyklistą albo z hasłem "nie krzywdź" nad ikoną psa, to musi kupić białe.
 9. może pompa paliwa ? Nie ma jej na liście "naprawianych podzespołów".
 10. aktualizacja: SkyCash przetestowałem kilkakrotnie na A1, i działa bez zarzutu, bramka się sama podnosi, ściąga płatność przez kartę z konta. Wynika z tego że tylko pierwszy raz przy rejestracji karty każe zatwierdzić transakcję w aplikacji banku. Fajnie - w jednej aplikacji mam teraz płatności za autostrady, parkingi, autobusy i pociągi.
 11. Jak wiemy, po zmianie przepisów obecnie kierowca nie ma obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego. Kupiłem nowe auto, dostałem dowód rejestracyjny tymczasowy ważny 30 dni. Do 30 dni mam odebrać w urzędzie "stały" dowód rejestracyjny. Pytanie - co się stanie jeśli go nie odbiorę do 30 dni i będę jeździć bez odebranego dowodu. Czy policja się "przyczepi" przy kontroli ? Teoretycznie "stały" dowód będę potrzebować dopiero przy kolejnym badaniu technicznym, więc mógłbym go odebrać za 3 lata z Urzędu.
 12. zapewne będzie cena prądu 7,50, robocizna (ładowanie+wymiana+koszt wynajmu baterii) 192,49, razem 199,99, zasięg do 400km.
 13. kordirko

  Dacia i LPG...

  Od 2 tygodni jeżdżę Dacia Sandero Stepway z tym silnikiem, na razie tylko 1800km, ledwo co dotarty, pali 7-8 litrów na 100km. Instalacja Landi Renzo, butla 50 litrów, wchodzi tam niecałe 40 litrów gazu, zasięg na jednym tankowaniu gazu ponad 500km.
 14. nic nie zdziałasz, trzeba im zapłacić - patrz artykuł 28 i 28a ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20031241152/U/D20031152Lj.pdf nie zapłacisz to sprawa trafi do sądu i dojdą ci koszty sądowe i koszty ich adwokata, nie warto. A na przyszłość pamiętać o wypowiedzeniu umowy OC w terminie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.