Jump to content

kordirko

użytkownik
 • Content Count

  429
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Normalny

About kordirko

 • Rank
  leniwy kierowca

Profile Information

 • Name
  irko
 • Lokalizacja
  Katowice
 • Car
  Chevrolet Aveo t255

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. cytat z ustawy - słowo klucz "na [nowego] posiadacza .... przechodzą prawa ... poprzedniego posiadacza" :
 2. Po sobie zauważyłem że częstotliwość wizyt na myjni jest odwrotnie proporcjonalna do wieku auta. Tuż po zakupie jeździłem raz na tydzień, już po roku liczba wizyt na myjni dramatycznie spadła.
 3. Zdecydowanie warto za cały rok - tydzień temu kupowałem ubezpieczenie i za rok (w pakiecie z AC/OC) za samo assistance zapłaciłem ok. 170-180 zł, a tu https://bezpieczny.pl/assistance za 30 dni chcą 104 albo 136 zł (zależnie od wariantu)
 4. szukajka go-ogle na hasło "assistance krótkoterminowe" mi znalazła to: https://bezpieczny.pl/assistance z Generali
 5. W umowie można wpisać punkt że załącznikiem do umowy jest treść ogłoszenia z opisem wad, i sprzedający oświadcza że się zapoznał z tymże załącznikiem - wydrukować ogłoszenie, załączyć do umowy, strony podpisują ten załącznik.
 6. Gratulacje - czyli jest powód do świętowania Z samochodem człowiek się cieszy 2 razy - jak kupi i jak sprzeda .
 7. Ja tam wolę wolny wybór - teraz jak ktoś chce to w większości marek można dobrowolnie wykupić dłuższą gwarancje, np. dopłata do wydłużenia gwarancji na Dacia Duster do 5 lat 150 tys. km to koszt ok. 5,5 tys. (standardowa gwarancja jest do 2 lat limit 100 tys. km.) Jak UE zrobi przymus to producent po prostu tę kwotę doliczy do ceny auta, i każdy nabywca "przymusowo" to zapłaci.
 8. proszę wkleić umowę z firmą, bez zajrzenia do umowy trudno cokolwiek powiedzieć o potencjalnych "kłopotach".
 9. jeśli hak montowany do podłużnic, to podłużnice do sprawdzenia - na zewnątrz nie widać a auto do kasacji.
 10. domyślam się że to wezwanie na przesłuchanie w charakterze podejrzanego ? Jeśli tak, to tu są poradniki: https://niezalezniadwokaci.pl/przesluchanie-podejrzanego-co-robic/ https://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/oskarzony-podejrzany/704422,Co-musze-wiedziec-jako-podejrzany.html http://prawokarnebiznesu.pl/jak-wyglada-przesluchanie-podejrzanego-na-policji-i-w-prokuraturze/ Podstawowa porada: nie przyznawać się do winy, i rozważyć odmowę składania wyjaśnień, rozważyć poradę u profesjonalnego adwokata (a nie na forum internetowym), potencjalna kara z art. 288 KK od 3 miesięcy do 5 lat
 11. Dobry lakiernik winien zaproponować "droższą opcję " cieniowania lakieru . Może poszedł po taniości i tego nie zrobił.
 12. Sądzę że największy problem to będzie na autostradach. Wyobrażam sobie piękny słoneczny lipcowy weekend, na autostradzie A1 nad morze wymiana turnusów, na stacjach paliw kolejka 50 samochodów - każdy tankuje się do 5 minut. Pod stację ładowania kolejka 5 aut elektrycznych - jeden ładuje się godzinę, ostatni czekający czeka 5 + 1 godzin. Klimatyzacja nie działa, bo brak prądu, żar leje się z nieba - koszmar. I cena "autostradowa" za minutę ładowania 3 zł 😄
 13. Witam, takie pytanie dotyczące płynu w układzie wspomagania kierownicy - fabrycznie jest tam wlany płyn zielony - w instrukcji pisze DEXRON VI 1,1 litra szukam w sklepach - DEXRON VI jest tylko w kolorze czerwonym, natomiast zielony to jest starsza generacja DEXRON II lub IID Pytanie - czy mogę wymienić ten zielony płyn na czerwony zgodny z instrukcją ? Czy też będzie to szkodliwe dla auta ?
 14. Witam, w guziku od świateł awaryjnych nie świeci się lampka podświetlenia - chodzi o ten guzik na zdjęciu. Nie świeci się od bardzo dawna, nie pamiętam od kiedy, i mam pytania: - czy w ogóle się ma świecić ? Nie pamiętam czy kiedykolwiek się to świeciło i może TTTM i się nie świeci od nowości bo była to opcja za dopłatą której nie wykupiłem od dilera - jeśli sie ma świecić, to czy tam jest żarówka - i warto demontować ? czy też są diody LED i najlepiej kupić cały panel albo sobie odpuścić ? Przy okazji - w pokrętle od temperatury (te kolorowe po lewej stroni
 15. kordirko

  VW Polo 2022

  Piękny. ile kosztuje i czemu tak drogo ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.