Jump to content

ghost2255

użytkownik
 • Posts

  3019
 • Joined

 • Last visited

Contact Methods

 • Hangouts / GT
  --
 • iMessage
  --

Profile Information

 • Name
  Szymon
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Miasto krasnoludków
 • Car
  hybrydowy
 • Motorcycle
  nie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

ghost2255's Achievements

starszy kierowca

starszy kierowca (13/19)

2.3k

Reputation

 1. Przecież niedawno pisali, że Toyota stopuje fabryki z braku komponentów do produkcji Przykładowy link do wiadomości: https://biznes.autokult.pl/42121,toyota-obniza-produkcje-o-40-proc-z-powodu-braku-polprzewodnikow
 2. To taka sama koncepcja napędu hybrydowego jak w Toyota/Lexus z przekładnią eCVT. Moim zdaniem jako bonus w porównaniu do japońskich protoplastów, w Fordzie dostajemy spory lag przy reakcji na pedał gazu. Potem już jedzie, ale najpierw jest długie zawahanie.
 3. Dałem się zwieść tym zdjęciom powyżej, a tak naprawdę to przecież właściciele noszą koła do domu żeby je umyć w wannie.
 4. Wybrałem w salonie jako gratis śruby i założyłem. Mam nadzieję, że zniechęcą ewentualnych amatorów cudzej własności. Wcześniej nigdy nie pomyślałem o tym ,ale ostatnio coraz więcej doniesień o kradzieżach kół.
 5. C3 miał klasycznego hydrokinetyka z silnikiem 1.6. Mniejsze motory były łączone z robotem.
 6. Co i gdzie montujesz? Na problem degradacji gniazd zaworowych można zaradzić zmieniając mapę zapłonu za pomocą wariatora. To jednak jest zabawa dla prawdziwych pasjonatów i hobbystów.
 7. Też mam takie odczucia, ale trzeba pamiętać, że w tej cenie jest koszt utrzymania gwarancji. Dzisiaj przeważnie dłuższej, niż ustawowa rękojmia. Godząc się na te ceny zyskujemy kolejny rok ochrony w razie awarii. Dlatego po jej upływie spora część klientów odpływa do niezależnych warsztatów.
 8. Ile teraz płacą za takie wpisy? Pytam, bo robota łatwa, może bym też popisał i kilka groszy by wpadło?
 9. Ja często używam pasty dodatkowo do uszczelek, ale w niewielkiej ilości i na pewno nie jest jej tyle żeby nadmiar odpadł i mógł coś zatkać
 10. Piszesz w czasie przeszłym. W teraźniejszości już tak różowo nie jest. Uwierz, że nawet 3 miesiące temu było lepiej, niż teraz.
 11. Najpierw zmierzyć ciśnienie. Pesymistyczny scenariusz jest taki, że nadmiar silikonu powędrował wgłąb silnika i zatkał jakiś kanał i nie ma ciśnienia oleju.
 12. Jeśli to ta sama skrzynia, jaką od paru lat stosują, czyli DCT7 z mokrymi sprzęgłami, to dobra konstrukcja. Trwała i płynnie chodzi.
 13. W polski zestaw u kumatego montera. Włoszczyzna jest owszem, dobra, ale ma drogie komponenty jak przyjdzie do konieczności wymiany czegokolwiek. Dodatkowo nie każdy gaziarz chce się paprać we włoszczyźnie, a np. BRC w ogóle wymaga autoryzacji, aby się podłączyć i cokolwiek zdiagnozować. A wbrew pozorom niewiele warsztatów ją wykupuje.
 14. Za kilka miesięcy może nie wystarczyć.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.