Jump to content

ghost2255

użytkownik
 • Posts

  3007
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ghost2255

 1. Wybrałem w salonie jako gratis śruby i założyłem. Mam nadzieję, że zniechęcą ewentualnych amatorów cudzej własności. Wcześniej nigdy nie pomyślałem o tym ,ale ostatnio coraz więcej doniesień o kradzieżach kół.
 2. C3 miał klasycznego hydrokinetyka z silnikiem 1.6. Mniejsze motory były łączone z robotem.
 3. Co i gdzie montujesz? Na problem degradacji gniazd zaworowych można zaradzić zmieniając mapę zapłonu za pomocą wariatora. To jednak jest zabawa dla prawdziwych pasjonatów i hobbystów.
 4. Też mam takie odczucia, ale trzeba pamiętać, że w tej cenie jest koszt utrzymania gwarancji. Dzisiaj przeważnie dłuższej, niż ustawowa rękojmia. Godząc się na te ceny zyskujemy kolejny rok ochrony w razie awarii. Dlatego po jej upływie spora część klientów odpływa do niezależnych warsztatów.
 5. Ile teraz płacą za takie wpisy? Pytam, bo robota łatwa, może bym też popisał i kilka groszy by wpadło?
 6. Ja często używam pasty dodatkowo do uszczelek, ale w niewielkiej ilości i na pewno nie jest jej tyle żeby nadmiar odpadł i mógł coś zatkać
 7. Piszesz w czasie przeszłym. W teraźniejszości już tak różowo nie jest. Uwierz, że nawet 3 miesiące temu było lepiej, niż teraz.
 8. Najpierw zmierzyć ciśnienie. Pesymistyczny scenariusz jest taki, że nadmiar silikonu powędrował wgłąb silnika i zatkał jakiś kanał i nie ma ciśnienia oleju.
 9. Jeśli to ta sama skrzynia, jaką od paru lat stosują, czyli DCT7 z mokrymi sprzęgłami, to dobra konstrukcja. Trwała i płynnie chodzi.
 10. W polski zestaw u kumatego montera. Włoszczyzna jest owszem, dobra, ale ma drogie komponenty jak przyjdzie do konieczności wymiany czegokolwiek. Dodatkowo nie każdy gaziarz chce się paprać we włoszczyźnie, a np. BRC w ogóle wymaga autoryzacji, aby się podłączyć i cokolwiek zdiagnozować. A wbrew pozorom niewiele warsztatów ją wykupuje.
 11. Za kilka miesięcy może nie wystarczyć.
 12. Akurat to jest chyba nawet w najtańszej wersji Yarisa.
 13. Przepustnica czysta? Jakie podciśnienie widać w parametrach?
 14. Yaris. Ale cena jak za golfa kilka lat temu.
 15. Jako autor wątku dopiszę tylko, że nie udało się kupić tytułowego VW, poszedłem do KIA, zamówiłem, auto miało być za 2 miesiące. Kilka dni przed terminem odbioru zapytałem, czy termin aktualny i dowiedziałem się, że nawet jeszcze nie wyprodukowali samochodu . Podziękowałem i poszedłem do Toyoty. I nagle zrobiło się normalnie. Auto dostępne, będzie za 2 tygodnie, obsługa świetna, handlowiec rzeczowy i słowny, kontaktuje się sam, podaje szczegóły na jakim etapie jest zakup. Wczoraj mi zarejestrowali auto i wyjechałem z salonu. Dokładnie 12 dni od pierwszego kontaktu. Aha, nawet jakiś rabat dostałem.
 16. Tak, dokładnie odwrotnie. Pierwsza Agila miała silniki Opla i tym różniła się od Wagona R+, a druga Agila to już bliźniak jednojajowy ze Splashem, bo różnicą był tylko znaczek.
 17. Dokładnie tak jest. To auto najwięcej zyskuje po przejechaniu się nim. Z zewnątrz małe, nie wygląda imponująco a jeździ bardzo przyjemnie.
 18. Przy takim budżecie odstaw myśli o hybrydzie. Za tyle dzisiaj kupisz średniego Priusa 2, który nie ma hydraulicznej regulacji zaworów, a jeszcze trzeba jakiś pakiet startowy doliczyć. Jak kwotę pomnożysz przez 2, to dopiero otwierają się możliwości jeżdżenia uczciwą hybrydą z LPG. No i zasadnicze pytanie: po czym tłuczesz te kilometry? Bo jak S i A to nie będziesz zadowolony z hybrydy. Jak drogi lokalne i miasto, to nie ma lepszego i tańszego napędu.
 19. Taki posiadam i jeżdżę codziennie.
 20. Przejedź się autem z nowoczesną skrzynią automatyczną.
 21. Przy tej instalacji zostaje tylko sposób analogowy-oszukanie czujnika temperatury. Jak masz pojęcie o elektronice, to nie muszę rozwijać. Potrzebny jest emulator wskazań poziomu paliwa na desce. W zależności od auta są różne modele. Czasem wystarczy przekaźnik.
 22. To jest holenderskie AG SGI, a nie polski AGC Zenit. Trudno znaleźć kogoś, kto w tym grzebie. Przeważnie kończy się wywaleniem tego i wstawieniem czegoś polskiego.
 23. Chyba rynek to inaczej odbiera, bo Toyota sprzedaje ciągle swoje hybrydy w ilościach co najmniej mocno znaczących.
 24. Bedziecie beta testerami nowych rozwiązań francuzów. Tam jest jakaś dziwna skrzynia kłowa bez synchronizatorów. Ja jednak wierzę w proste rozwiązania i doświadczenie skośnych i zamówiłem yarisa. Cvt dziala dużo lepiej, niż we wcześniejszych hybrydach
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.