Jump to content

Tomo

użytkownik
 • Content Count

  27153
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  33

Tomo last won the day on December 23 2020

Tomo had the most liked content!

Community Reputation

12339 Człowiek - do rany przyłóż

About Tomo

Profile Information

 • Name
  Tomek
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Warszawa/Legionowo
 • Car
  Ford Mondeo MkV

Recent Profile Visitors

2310 profile views
 1. Określasz jakiej grubości potrzebujesz (lub jeżeli nie ma to znaczenia pomijasz ten punkt). Wybierasz zakres cenowy jaki chcesz zapłacić za podłogę. Wybierasz te które ci się podobają. Nakładasz na wózek i idziesz do kasy.
 2. Dopiero doczytałem, że ta podłoga w całości jest z drewna. W takim razie MFD na wymiar tego zagłębienia. W panele winylowe (klejone) nie bawiłbym się tylko normalne panele.
 3. Wylewka samopoziomująca załatwi sprawę Na taki kawałek to pójdzie niecały worek 5 kg Wylewałem u siebie bezpośrednio na płytki, bez żadnego gruntowania i trzyma jak złe.
 4. Jeśli ma się rozlecieć, to rozleci się od razu. Ale jeżeli firma jest znana, to nie sądzę żeby odwalała takie numery. Jeżeli drewno nie jest narażone na zawilgocenie, to nie będzie tracić swoich własności przez dziesięciolecia. A jak wejdzie wilgoć i grzyb to każdy przekrój może zniszczyć.
 5. Jeżeli produkt nie jest modelem lub marką produkowaną wyłącznie dla sieci/marketu to ja bym nie szukał dziury w całym. Poza tym Celma to nie jest jakaś niesamowita marka - zwykły popularny sprzęt pod marką dla niektórych osób uznawaną za solidną, bo jeszcze pamiętają ją z PRL.
 6. Z całym szacunkiem - ale dom z filmu wygląda koszmarnie. Wpisz w Google "domki drewniane" i masz mnóstwo inspiracji do zbudowania (lub zamówienia gotowego) ładnego domku. Czy chcesz ten domek ogrzewać kominkiem/kozą ? Jeżeli nie, to konstrukcja murowana będzie chłodna. Jaki potrzebujesz układ pomieszczeń ? Czy chcesz tam robić osobne pokoje do spania, czy tylko pokój dzienny+kuchnia+łazienka ?
 7. Przy tak małej powierzchni dałbym niski kameralny domek drewniany (np. któryś z gotowców projektowanych na 35m2 na zgłoszenie). Wszystkie sprawy składowania/techniczne wyprowadziłbym do małego domku gospodarczego. Masz tam bieżącą wodę ? Bo tylko w tej sytuacji możesz bawić się w szambo. Poza tym najważniejsza rzecz - szambo trzeba opróżniać. Masz możliwość wjechania na teren ROD-os szambiarki ?
 8. Pierwszą rzeczą jaką musisz się dowiedzieć, to co na to Zarząd danego ROD. Czy będziesz mógł postawić, czy może "działacze" ci to uwalą. "Działacze" ROD to ludzie dość specyficzni - czasami trafiają się konfliktowi lub niedoszli ORMO-wcy. Jak już będziesz miał pozwolenie, to będzie wiadomo czy i z czego możesz budować. Moim zdaniem powinieneś zwrócić uwagę na najważniejszą rzecz - na RODos najczęściej się przebywa w ciepłej porze roku. Więc większość czasu spędza się na powietrzu. Więc rozpocznij projekt domku od tarasu/werandy, a sprawę domku sprowa
 9. Ziemianka jest z ziemi. Jak jest kamienna lub betonowa, to można to nazwać lochem.
 10. Co drugi stary dom na wsi ma obok takie coś
 11. Moja koleżanka położyła w maju w nowym mieszkaniu, a w sierpniu miała zalanie mieszkania. Panele się nie odkleiły. Wyglądają ładnie.
 12. Tylko, że ta Astra ważyła 300 kilo mniej. Czyli silnik musiał targać o 1/4 wagi mniej.
 13. Wydaje mi się, że po samym lakierowaniu będą wyczuwalne wszelkie nierówności na łączeniach, zagięciach gazety. Na Youtube widziałem jak ludzie robią takie rzeczy, tylko zalewają wierzchnią warstwę żywicą. Ale wiele to nie kosztuje - zrób eksperyment na innym kawałku drewna i sprawdź jaki będzie efekt. Szczególnie zwróć uwagę jak będzie na nierównościach.
 14. 5 etapów adaptacji strychu. Za 3 dni przywożę płyty OSB na skosy i podłogę. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.