Jump to content

Tomo

użytkownik
 • Content Count

  19990
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18
 • Time Online

  5d 16h 49m 46s

About Tomo

 • Rank
  DrinkMan
 • Birthday 12/14/1973

Profile Information

 • Name
  Tomek
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Warszawa/Legionowo
 • Car
  Ford Mondeo MkV

Recent Profile Visitors

1515 profile views
 1. Blat to blat. A ta wierzchnia warstwa to melamina.
 2. Wiesz - minęło już 2,5 roku
 3. Właśnie coś takiego planuję zrobić, tylko zamiast szuflad otwarte i ciut niższe. Jak masz zamocowaną płytę do ściany ? Jak mocowałeś te panel z alcantary ? Bo to też chcę zrobić.
 4. Docelowo. Dlaczego mają skorodować skoro są ocynkowane ?
 5. Mosiężnych właśnie nie było jak byłem w Leroyu. Też są mosiężne tylko pomalowane na biało.
 6. Wczoraj niestety nie było tego preparatu (chyba to się inhibitor nazywa) a musiałem układ uruchomić. Założyłem nowe odpowietrzniki, odciąłem tą parę rurek i zaślepiłem korkami. Trochę doczyściłem szczotką drucianą ten kamień. Także preparat za następnym podejściem.
 7. No ale teraz wszystko jest takie super precyzyjne - grzejnik jest podłączany przez takie przyłącze z zaworami kulowymi, rurki są wkuwane w ścianę. Wtedy też to było ale było pierońskie drogie a dom był stawiany tanio. Do tego trzeba by umieć to pochować w ścianach a ja robiłem jak umiałem. Co ciekawe wszystkie te rzeczy okazały się całkowicie zbędne przez 20 lat - za tym przyłączami był argument, że jeśli bym chciał zdjąć kaloryfer to wystarczy zamknąć zawory, spuścić wodę i zdjąć kaloryfer. 19 lat nie były zdejmowane i dało się z tym żyć, dopiero w zeszłym roku robiłem generalne czyszczenie wszystkich grzejników (strach co tam w nich siedziało !) - no ale podwójne odchylałem od pionu o jakieś 20-25 stopni a jednopłytowe zdejmowałem z jednego wieszaka i też był dostęp.
 8. Większość wygląda w ten sposób. Najpierw położyłem rurki, potem była wylana wylewka i dopiero kilka miesięcy później były kupione i założone grzejniki. Wtedy nie było żadnych urządzeń - rurki giąłem w ręce (to plastik z wkładką aluminiową). Jedynym urządzeniem był rozwiertak do zakończeń (to system KISAN). Co ciekawe mimo, że to robione całkowicie samodzielnie (w 1999 jeszcze nie było internetu gdzie mógłbym doczytać) to jednak instalacja działa bezawaryjnie od 20 lat.
 9. Okazało się, że szwagier posiada. Pożyczyłem, jutro tnę bo dziś zerwałem panele. Nie wiem dlaczego wydawało mi się, że te oscylacje to będą takie z 1-1,5 cm a to ledwie 1-2 mm.
 10. Nie mam - tą instalację robiłem sam 20 lat temu i przy grzejnikach mam fantazyjnie powykręcane rurki do kaloryferów
 11. A nie - to szkoda roboty - kupię nowe
 12. No dobra - czyli plan taki. Zdejmuję te odpowietrzniki, rozbieram, moczę w occie, suszę i skręcam ponownie. Przedtem zalewam układ tym preparatem, o którym mówisz. Zapewne będzie tam instrukcja dozowania podana w % - natomiast absolutnie nie mam pojęcia ile litrów wody mogę mieć w układzie
 13. Czy standardowe moczenie w occie powinno wystarczyć na ten kamień ? I którędy zadozować ten dodatek do wody c.o. ? Ja mam tylko zawór do dopuszczania wody z instalacji (używam z 1-2 razy w roku żeby "dobić" ciśnienia).
 14. A jak wygląda korek z odpowietrzeniem ? Taki sam jak w kaloryferze ?
 15. No ale właśnie zapomniałem - przez 20 lat nikt nie zaglądał do tej skrzynki. I zapewne odpowietrzniki od lat nie działają.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.