Jump to content

Tomo

użytkownik
 • Posts

  29016
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  40

Tomo last won the day on June 7

Tomo had the most liked content!

About Tomo

 • Birthday 12/14/1973

Retained

 • DrinkMan

Profile Information

 • Name
  Tomek
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Warszawa/Legionowo
 • Car
  Ford Mondeo MkV

Recent Profile Visitors

2639 profile views

Tomo's Achievements

rajdowiec

rajdowiec (16/19)

14.2k

Reputation

 1. Ja na razie nie planuję - kilka lat temu wymieniałem okładzinę ceramiczną, bo się poukruszała. Zawór trójdrogowy już 3 razy siadł - za pierwszym razem wymiana. Za 2 i 3 razem czyszczenie, smarowanie i działają. Mam teraz 2 sztuki - jedna w piecu, a druga na podmianę - wymiana prosta, bo tylko 3 śrubunki i złączka - a jaka radocha z samodzielnej naprawy !
 2. Vaillant VU180 (jednofunkcyjny) z zasobnikiem 120 litrów. Zamontowany w listopadzie 1998. Do tej pory 3 naprawy, ostatnio zawór trójdrogowy sam naprawiałem - wystarczyło rozebrać, odkamienić w occie, nasmarować i złożyć.
 3. Płytki na styk, zresztą te co pokazałeś mają już dylatacje. Szczeliny zasypać piaskiem z cementem - trawa nie będzie miała się gdzie ukorzenić. Co do przygotowania podłoża pod płytki to są filmy na Youtube. Te 10 cm trzeba zdjąć i podsypać piaskiem i ubić - najlepiej wymieszanym na sucho z cementem.
 4. 3 lata temu walczyłem z gresem, bo nieopatrzenie postanowiłem położyć na podłodze i ścianach. Najpierw próbowałem zwykłym wiertłem widiowym, to ledwo punkt się zrobił. Potem pojechałem i kupiłem diamentową koronkę za ok. 30 PLN - niestety był to mój pierwszy raz i nie wiedziałem, że trzeba to na bieżąco chłodzić i praktycznie stopiłem. Na następną próbę pożyczyłem od szwagra dobrą młotowiertarkę i poszło gładko zwykłym wiertłem widiowym SDS. W moim przypadku okazało się, że wiertarka (marketowa 500W) jest za słaba.
 5. Ale po co większa moc ? Jeżeli zakładasz klimę do 2-pokojowego mieszkania (bo zapewne takie jest to 42m2), to i tak największym problemem będzie rozprowadzenie powietrza, a nie sama wydajność jednostki. Należy rozważyć montaż parownika w takim miejscu, żeby dmuchał w taką stronę, żeby jak najlepiej powietrze się mieszało.
 6. No mówiłem - instalacja, czyli wszystko oprócz pieca.
 7. Jeżeli gmina nie robi problemów z piecem na paliwo stałe, to jednak bym poszedł w to Sama instalacja to będzie koszt grzejników (do policzenia kalkulatorem jakiej wielkości) i rurki + rozdzielacz (to raptem kilkaset złotych).
 8. Za miesiąc-dwa będę budował domek narzędziowy ok. 2,5 x 2,5 Musisz się zastanowić, czy chcesz dać dać z płyty OSB, czy może po prostu zrobić pokrycie z blachy (trapezowej lub profil) na łatach - będzie sporo lżejszy.
 9. Ja ostatnio w jednym mieszkaniu układałem w poprzek, bo bardziej mi do wystroju pasowało Nie ma to żadnego znaczenia.
 10. Albo butla na LPG, albo paliwo stałe. Niezależnie od tego czym będzie grzanie instalacja grzejna będzie podobna. Najprościej będzie puścić rurki po ścianach i zamaskować płytą g-k. Instalacja z PEX banalnie prosta do zrobienia - od rozdzielacza do grzejnika jeden odcinek rury.
 11. Jak w ścianie zostały elementy tej barierki, to ja bym odkuł trochę i pospawał, żeby było jak poprzednio. No chyba, że się godzisz na te słupy na trwało.
 12. Płyty balkonowej (jeżeli była wykonana zgodnie ze sztuką) nie naprawisz. Niepodpierana płyta balkonowa jest zbrojona górą, bo pracuje na rozciąganie górną częścią płyty. Podpierana płyta balkonowa jest zbrojona dołem, bo pracuje na rozciąganie dolną częścią płyty.
 13. Jako dzieciak i nastolatek jeździłem do ośrodka wczasowego, gdzie domki drewniane były malowane zwykłą olejną farbą. Z tego co pamiętam to co jakieś 5-7 lat odświeżano farbę. Więc może nie wymyślać na nowo tylko opierdzielić i zapomnieć na te kilka lat (w międzyczasie dzieci wyrosną).
 14. Napisz coś więcej Jaki materiał, jakie wymiary zewnętrzne, jakiej grubości działowe dawałeś, jakiego typu stropy.
 15. Jedna ściana to tył garażu sąsiadów - był mocno spękany. Na wprost ściana mojego garażu - ok. 30-letni. Sporo szkód narobił pnący bluszcz, wyrwany kilka lat temu - obie ściany trzeba było szlifować. W końcu wyszło, że naprawa jest robiona klejem do styropianu - fachowiec, który u sąsiada robi elewację doradził. Gruntowanie, szpachlowanie, szlifowanie, zacieranie. Potem gruntowanie i dwukrotne malowanie. ntowanie i Po jednokrotnym malowaniu. Po dwukrotnym malowaniu. I już na gotowo.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.