Jump to content

Tomo

użytkownik
 • Content Count

  28284
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  38

Tomo last won the day on March 9

Tomo had the most liked content!

Community Reputation

13405 Człowiek - do rany przyłóż

About Tomo

 • Rank
  DrinkMan
 • Birthday 12/14/1973

Profile Information

 • Name
  Tomek
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Warszawa/Legionowo
 • Car
  Ford Mondeo MkV

Recent Profile Visitors

2447 profile views
 1. Tomo

  Hydraulika

  Dokładnie taką samą kupowałem, tylko chyba jeszcze mniej zapłaciłem - chyba 38 PLN Do tego należy dokupić nożyce (ok. 20 PLN z przesyłką).
 2. Skoro już usunąłeś klepkę, to wylewka samopoziomująca. Ale najpierw przemierz łatą, czy w ogóle jest potrzeba - bo może masz równo. Ja mam pod spodem zrujnowaną klepkę, ale kładę na to 5 lub 6mm XPS i na to panele 8mm.
 3. Ja płacę mojemu robotnikowi tygodniowo 600 PLN. Ten tydzień będzie ostatni - 13-ty (zaczął 8-go lutego). Zaczęliśmy od stanu "mieszkanie po dziadkach", dziś jest stan na gotowo (do położenia panele, ale to robię sam bo lubię). Mieszkanie 53m2 - gdzieś już na forum wrzucałem zakres remontu - generalnie wszystko.
 4. Jak dla mnie drogo, ale to dlatego, że ja patrzę przez pryzmat robotnika, którego mam. Wymiana gniazdek i włączników to jest tak banalna rzecz, że bez sensu jest zlecać to komuś (a są ludzie mocno walnięci, którzy uwielbiają taką robotę - np. ja jestem takim świrem). Montaż listew jw - o ile ściany nie są z betonu to robota prosta. Jak z betonu komórkowego, to robota wręcz śpiewająca.
 5. Tomo

  Hydraulika

  Bez przesady z tymi dwoma sekundami. Spokojnie ok. 5 sekund od zdjęcia elementów z kamieni do nałożenia na siebie. A to wbrew pozorom kupa czasu
 6. Musiałbyś rozpisać, co zawierały te pozycje np. co to jest czyszczenie ? 3 x szpachlowanie oznacza naciągnięcie gipsu i jego szpachlowanie ? Co jest pod pozycją gniazdka ?
 7. Za tydzień-dwa będę robił domek narzędziowy (około 2mx2m). Ponieważ sam go muszę zaprojektować to po prostu zrobię spadek w jedną stronę ok. 25 cm. Na dach dam zapewne papę na lepik, wypuszczę po prostu pasek papy ok. 5 cm.
 8. Ja bym zaczął od lewej ściany (tej z drzwiami) w prawym pokoju. Ale wtedy pamiętaj, że panele w pokoju prawym będziesz dobijał od dołu, a w lewym pokoju od góry. Z dylatacją (listwa samoprzylepna w świetle drzwi) będzie łatwiej. Rozmierz też sobie pokoje, żeby nie wyjść ze ścinkiem na końcu (aczkolwiek był tego nie demonizował - żadna filozofia, a końcówka panela nigdy nie pracuje - no chyba że akurat mebel wypada pod ścianą).
 9. Jak nie powiesz nam jaki masz spadek dachu, to ciężko będzie doradzić.
 10. Wepchać ile się da silikonu głęboko. Na wierzchu także silikon na grubo. Nie ma co tworzyć nowych Dziadów nad dziurą w murze.
 11. Tak duży pobór prądu, to także duże ciepło. Oprócz pomiarów (co jest oczywiście konieczne), to sprawdź co jest ciepłe. Ale raczej to ta pompa tyle ciągnie. Poza tym z tego co pamiętam, to pompa ciepła miała być sporo tańsza od ogrzewania gazem U mnie gaz kosztuje rocznie 3903 PLN za 2020, 3950 PLN za 2019, 3874 PLN za 2018, 3698 PLN za 2017) Prąd niecałe 2000 PLN/rok, więc w sumie to jest niecałe 6000 PLN.
 12. To w takiej sytuacji ja bym szedł w wersję minimum i kładź te 12 cm. Na początku pisałeś, że chcesz dać wełnę 15 cm - to będzie błąd. Wełna osiąga swoje właściwe parametry pracy jeśli nie jest ściśnięta - czyli ściśnięte 15 cm będzie miało gorszą izolacyjność niż rozprężone 12 cm.
 13. Jedyny - bez niego w ogóle nie zabieraj się do roboty. Tak jak pisano wcześniej - ważne, żeby był dobry, bo zacinające się zszywki to mordęga - mój na sam koniec roboty się rozkalibrował i ostatnie 30-40 strzałów to więcej w nim dłubałem niż robiłem. Pytanie co to za pomieszczenie i czy warto inwestować w dodatkowy ruszt pod drugą warstwę ocieplenia. Jeżeli nie jest to typowo mieszkalne, to te 12 cm styknie - komfort termiczny znacząco wzrośnie Trzeba pamiętać o jednej rzeczy - grzają grzejniki, a izolacja tylko powstrzymuje ucieczkę ciepła. Więc bez ogrze
 14. Wklejam gotową instrukcję ocieplania poddasza, bo w ostatnich tygodniach właśnie to robiłem Membranę już masz, więc ten etap u ciebie odpada. Ja musiałem przystrzelić takerem (kupujesz taki solidniejszy blaszany, za ok. 50 PLN - będzie dobry). W zależności od tego jaką masz membranę, taką dobierasz grubość wełny. Jeżeli wysokoprzepuszczalna (obecnie większość), to kupujesz wełnę o grubości równej wysokości krokwi. O ile krokwie idą równolegle i nie są skręcone, to przycinasz z rolki wełnę (jeszcze przed otwarciem rolki) na długość równą rozstawowi
 15. Do cięcia po prostej będzie potrzebna jeszcze szyna. Bo inaczej to trzeba mieć jakąś prostą i sztywną listwę i łapać ją ściskami. Akumulator poza ceną nie ma wad, ale podniesie cenę pilarki x2. Do sporadycznego cięcia kabel nie będzie problemem. A wyrzynarkę tak czy inaczej warto mieć, zwłaszcza że proste serie narzędzi kosztują grosze.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.