Jump to content

Tomo

użytkownik
 • Content Count

  25093
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  28

Tomo last won the day on October 13

Tomo had the most liked content!

Community Reputation

10455 Człowiek - do rany przyłóż

About Tomo

 • Rank
  DrinkMan
 • Birthday 12/14/1973

Profile Information

 • Name
  Tomek
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Warszawa/Legionowo
 • Car
  Ford Mondeo MkV

Recent Profile Visitors

2141 profile views
 1. Mieć sytuację, że w domu nic aktualnie nie odbiera prądu jest niemożliwe - no chyba, że właśnie chcemy robić eksperyment i latamy po całym domu i wyłączamy wszystkie odbiorniki, ale pamiętając o każdym jednym (przecież każde urządzenie włączane sensorem też zużywa prąd). Więc pewnie nawet jak wszystko jest wyłączone, to u każdego te 10-15 W cały czas gdzieś idzie.
 2. A jak się to liczy ? No bo w stanie czynnym to pamiętam, że napięcie x natężenie, czyli wychodzi 10W
 3. Zawsze w samochodzie mam podłączony telefon do ładowania (kabel magnetyczny). Na biurku zazwyczaj też leży na stałe podłączony (także kabel magnetyczny) Po prostu przyzwyczaiłem się, że zawsze jak odkładam telefon na dłużej (lub w samochodzie w uchwyt) to zawsze podłączam ładowanie. Nigdy się nie zastanawiałem, o ile to skraca życie baterii.
 4. Chciałbym w kilku miejscach, gdzie zazwyczaj ładuje się telefon, zmienić zwykłe gniazdka na gniazdka z zasilaniem do USB. Zastanawiam się jak jest rozwiązane zasilanie tego portu USB. Czy załącza się ono przez zamknięcie obwodu poprzez włożenie kabla z USB, czy może jest ono stale pod napięciem (i przetwornica 230V/5V chodzi 24h). Zamierzam w sypialni zrobić wezgłowie z zamontowanymi takimi gniazdami i nie chciałbym, żeby to chodziło non stop (raz, że prąd, ale i ew. grzanie się).
 5. Pytanie czy kleisz płytkę na ścianę z już obsadzoną puszką, czy chcesz puszkę obsadzić w linii z płytką. Jest to o tyle istotne, że jeżeli puszka zostanie głębiej, to nie da się już dokręcić tych łapek - mocowanie będzie na same śrubki.
 6. Ten dom wygląda na jakąś przeróbkę, a nie nowobudowany (na jednym zdjęciu otynkowana ściana, jakieś progi w podłodze). I ogólnie jakoś takie niepiękne proporcje ma. Strasznie pogmatwane rozplanowanie tego budynku - na dole mamy 38m2 salon (bardzo duży - to 42% całej powierzchni domu), ale za to z kominem pośrodku. Nie wiadomo które pomieszczenia są przeznaczone na łazienkę i kuchnię, bo na planie nie ma zaznaczonych sieci wod-kan. Na piętrze dwa małe pokoje (bardzo ciemne - spójrz jakie małe okna) i nie wiadomo do czego mający służyć podest nad salonem.
 7. Panie, ale my tu mówimy o zakupie za kilkadziesiąt złotych. Kup takie, gdzie ci się kolor podoba, bo do prac domowych to nad czym tu deliberować. Ja mam wkrętarkę z Netto za 119 PLN i jakiś olbrzymi komplet bitów z Lidla za jakieś 20 PLN. Do tego jakiś marketowy zestaw wkrętaków za kilkanaście złotych. Wkrętak z próbnikiem do prac elektrycznych za 5 PLN Od lat taki zestaw wystarcza.
 8. Moja siostra cioteczna (ta od działki pod Maciejowicami) sprzedała 3 lata temu działkę w niemalże tej samej okolicy. Też ok. 5 km od Kocka, tylko z drugiej strony, w Talczynie. Tutaj: 51.705025, 22.418779 4000m2 działki, całoroczny dom murowany piętrowy o powierzchni ok. 200m2 nieźle wykończony. Sprzedała całość za 275 TPLN
 9. Jak będzie rozwiązana dolna szafka narożna ? Czy płyta może być przesunięta bardziej w prawo ? Wtedy powiększyłbym szuflady - mechanizmy kosztują niezależnie od szerokości i warto zrobić szuflady jak najszersze (nawet 100 cm). Rozważ ew. górne szafki do samego sufitu - u mojej koleżanki tak widziałem i mi się podobało
 10. Z tego co wyczytałem w tym długim wątku o fotowoltaice, to przy zacienieniu przestaje produkować tylko jeden panel. I zastosowanie optymalizatora załatwia sprawę.
 11. Pokaż zdjęcia, jak tam się zagospodarowuje na "mojej" ziemi
 12. A jak z kradzieżami w tych okolicach ? Bo już kilka razy na FB widziałem ogłoszenia o skradzionych bramach i ogrodzeniach panelowych.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.