Jump to content

Tomo

użytkownik
 • Posts

  29922
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  42

Tomo last won the day on October 14

Tomo had the most liked content!

About Tomo

 • Birthday 12/14/1973

Retained

 • DrinkMan

Profile Information

 • Name
  Tomek
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Legionowo / Warszawa
 • Car
  Ford Mondeo MkV

Recent Profile Visitors

2840 profile views

Tomo's Achievements

rajdowiec

rajdowiec (16/19)

15k

Reputation

 1. Jeszcze kwestia jak z poziomami. Kładłem niedawno panele w starym mieszkaniu (lata 50-te). W mieszkaniu była klepka i praktycznie wszędzie przy krawędziach i w progach była podniesiona o kilka mm. W wielu miejscach było też tak nierówno, że wyjmowałem klepki i zalewałem to miejsce zaprawą do kleju i równałem. Ciężka praca, wyglądało to fatalnie, na szczęście po przykryciu panelami nie widać tego co pod spodem. W twoim przypadku poszedłbym w panele MDF lub winylowe (przy tych wzór tuszujący ew. nierówności).
 2. Nowa brama płytowa kosztuje w markecie 850 PLN - nie chcę iść w jakieś niesamowite koszty.
 3. Koleżanka kupiła Dysona (z tego co widzę po kształcie to V7 lub V8). Do okruchów się jak najbardziej nadaje, ale jako główny odkurzacz w mieszkaniu to słabo. Poza tym bateria starcza na jakieś max. 15 minut przy pełnej mocy. Moc ssania w porównaniu do zwykłego odkurzacza tak ze 3 razy mniejsza.
 4. Nie - to marnie by wyglądało, poza tym niepotrzebnie obciąży bramę - będzie się ciężej podnosić.
 5. Bramę mogę do malowania zdjąć i położyć na płask. Cała reszta brązowa zostaje - bo o ile wymienić rynny to nie problem, o tyle już oblachowanie to za dużo roboty (zresztą na domu też jest brązowa blacha).
 6. Zwykła blacha. Malowałem panele ścienne takim wałkiem kształtowym i jednak marna faktura wychodziła w tych zagłębieniach. A na panelach ściennych zagłębienie ma ok. 8 mm szerokości i ze 2 mm głębokości. W bramie to przetłoczenie jest sporo głębsze - ok. 5 mm. Żaden z moich sąsiadów nie posiada pistoletu i kompresora. Poza tym malowane pistoletem pierwszy raz, to zdaje się też nie jest takie proste - łatwo zacieków narobić
 7. Tak po prostu - to północna ściana, ma tylko ok. 2 godzin dziennie światło.
 8. Cały dom ma tą samą konstrukcję: 24 cm gazobeton, 2x3 mm styropian w ścianie, 12 cm gazobeton. Te ślady na ścianie (jest to klatka schodowa), to skutek tuj, które najpierw rosły po mojej stronie (wycięte z 12 lat temu), a później u sąsiada za płotem. Klatka schodowa jest w odległości 3m od ogrodzenia, reszta ściany 4m. Ściana jest sucha, na poziomie ok. 70 cm od dolnych luksferów jest strop, a pod nim nieogrzewana spiżarnia (wentylowana - widać nawiewnik).
 9. Bardzo dobra cena Ale nie szedłem w farby z kosmosu, no i przede wszystkim wykonawca się trafił tanio. Absolutnie nieopłacalne. Docieplenie kosztowałoby dodatkowo ok. 20 kPLN Przy rocznym koszcie gazu na poziomie ok. 4 kPLN (co + cwu + gotowanie) ew. oszczędność to max. 1 kPLN Więc czas ew. zwrotu inwestycji zbyt długi. Poza kwestią ekonomiczną podwójne ocieplanie nie jest właściwe ze względów technologicznych - ściana powinna być jedno, dwu lub trzywarstwowa. Przy 4 warstwach punkt rosy mógłby się przesunąć na wewnętrzny mur i wilgoć by zostawała w ścianie. Klimatyzator (skraplacz) stoi na balkonie.
 10. Chciałem domknąć temat. Od strony kosztowej wyglądało to tak: robocizna: 7800 PLN zakup 8 elementów rusztowania warszawskiego: 400 PLN deski na podesty: 150 PLN wynajem 16 elementów rusztowania na 1 dobę (malowanie wysokiej klatki schodowej): 80 PLN farba: poszło 8 (10-litrowych) opakowań szarej i 2 opakowania (także 10-litrowe) ciemnoszarej - Śnieżka elewacyjna (seria tylko dla Leroya) - około 100 litrów za 1200 PLN 3 worki kleju styropianu Bolix (łatanie pęknięć), 2 worku zaprawy tynkarskiej (równanie ściany po skuciu płytek), wiadro, kuweta, pędzle, folia, taśmy do oklejania, tarcze ścierne do szlifowania - ok. 500 PLN Robota trwała jakieś 5 tygodni.
 11. Tomo

  Smar do kranu

  Ja bym chyba użył wazeliny technicznej. Tylko doczytaj, czy woda jej nie wypłucze. +
 12. Po zmianie koloru domu brązowe bramy do garażu nie pasują do reszty elewacji. Oprócz tego po 20 latach kolor jest już mocno spłowiały (od wewnątrz są sporo ciemniejsze). Przymierzam się do ich pomalowania na jakiś szary/grafitowy kolor. No i teraz pytanie - czym i jak je pomalować, żeby wyszła ładna powierzchnia/faktura. Nie muszę uzyskać idealnej powierzchni, bo musiałbym iść w malowanie natryskowe - a do tego nie mam narzędzi. Rok temu malowałem drzwi wejściowe - normalną jakąś farbą z Leroya i małym wałkiem - wyszło bardzo dobrze. Tutaj natomiast największy problem widzę w malowaniu tych wąskich zagłębień. Bo te szerokie panele, to machnę wałkiem. Może ktoś z was malował już taką bramę i ma doświadczenie/może pokazać fotki.
 13. A jak to w końcu jest ? Jest w sprzedaży czy nie ?
 14. Ale oranie wymaga sprzętu, który trzeba wynająć. A oprysk można wykonać samemu.
 15. To przy okazji ja podłączę się do wątku. Potrzebuję zniszczyć zieleń na kilku działkach - ma zostać goła ziemia, która nie będzie odrastać samosiejkami. Potrzebuję i urządzenia i preparatu. W sumie ok. 5000m2
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.