Jump to content

Tomo

użytkownik
 • Content Count

  24134
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  27
 • Time Online

  11d 4h 57m 35s

Tomo last won the day on June 24

Tomo had the most liked content!

Community Reputation

9425 Człowiek - do rany przyłóż

About Tomo

 • Rank
  DrinkMan
 • Birthday 12/14/1973

Profile Information

 • Name
  Tomek
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Warszawa/Legionowo
 • Car
  Ford Mondeo MkV

Recent Profile Visitors

2047 profile views
 1. W łazience i WC też ma być nowa podłoga - więc jedyny próg będzie do sypialni i wiatrołapu. Powierzchnia do ew. skucia to 43m2
 2. Klejenie ma być na CM17. Ale cały czas mi chodzi po głowie brak skuwania i to, że będzie wyżej o ok. 1,5 cm.
 3. No właśnie kluczowe jest to, że to są płytki klinkierowe.
 4. Mam do wymiany ok. 43 m2 terakoty (33 x 33) Glazurnik proponuje przykleić nową na dotychczasową argumentując, że ciężko się będzie skuwało dotychczasową, bo jest to terakota klinkierowa i nie będzie odchodzić całymi płytkami tylko będzie się kruszyć. Trochę mam wrażenie, że po prostu chce uniknąć najgorszej roboty i proponuje łatwiejszą dla siebie. Czy faktycznie skucie terakoty klinkierowej to jakiś wielki problem ?
 5. To może być nawet nie LCD, ale jeszcze plazma. A te ciągnęły dużo.
 6. Tu się łatwo zorientować, bo wtedy woda dochodzi do ok. 60 C i można się poparzyć.
 7. Prawdopodobnie terma tyle zżera. Ale i tak dużo - zapewne jest o mocy 2000W, więc nawet gdyby chodziła 3-4 h na dobę, to daje 6-8 kWh (czyli ok. 4,2-5,6 PLN dziennie) To miesięcznie daje 126-168 PLN. Jeżeli terma ma wskaźnik wyskalowany w stopniach to ustaw na 45C, jeżeli skali to na połowę. Zmniejszy to zasób wody dostępny na raz do ok. 10 minut
 8. Nawet jeżeli założysz czas świecenia o połowę krótszy, to akumulator będzie musiał mieć te 35 Ah. To taki od CC/SC. A sam czas ładowania się nie zmieni (jasna pora dnia). Moim zdaniem zabawka i za roczny koszt prądu 100 PLN (a po tym co mówisz to 50 PLN) to szedłbym w sieciowe zasilanie. Pamiętaj, że ten akumulator ok. 3 latach będzie miał za sobą 1000 cykli i zapewne będzie do wymiany. Spróbuj przekonać sąsiadów Kartka papieru, kalkulator. 60W mocy Średnio 4 godziny świecenia dziennie (jeżeli zakładasz świecenie do 22, bo latem praktycznie w ogóle lub godzinę) 60W x 4h x 365 dni = 87,6 kWh x 0,70 PLN = 44 PLN/rok.
 9. Na logikę. Lampa zapewne pracuje na 12V, czyli przy 60W mocy, pobiera prąd 5A. Będzie się świecić w zimowych miesiącach do 14 h (od 16 do 7), czyli potrzebuje na ten cykl 70 Ah - a to już jest całkiem duży samochodowy akumulator. Widzisz tam w niej miejsce na coś takiego ? I teraz w drugą stronę - po rozładowaniu musi się w pozostałe zimowe 8h naładować. Czyli ten mały panel musi wytworzyć 120W. Jak dla mnie nierealne. Spójrz jak są zbudowane profesjonalne lampy solarne przy drogach. Mają ok. 1-2m2 panela, a pod spodem skrzynkę mieszczącą akumulator (zapewne taki solidy, ze 100-150-200 Ah). A tutaj mamy zabawkę za małe pieniądze, która owszem - będzie działała, ale będzie to bździdełko.
 10. Skoro każdy ma to stawiać przy własnej posesji, to nie prościej będzie kupić normalnie zasilaną z sieci ? Roczny koszt użytkowania będzie śmiesznie mały (dołożysz za grosze programator lub czujnik zmierzchowy). Jeżeli będzie się świeciła średnio 10h/dobę to będzie to 3650 godzin pracy - przy np. 40W będzie to 73 kWh, czyli jakieś 100 PLN Warto się bawić w solarkę, gdzie jest niepewność co do wydajności i jakości akumulatorów ? EDIT: Przeczytałem opis lampy. Nie ma ani słowa o wielkości panela (a to jest kluczowe - ile mocy wytworzy), oraz o pojemności akumulatorów - jest tylko slogan o świeceniu przez 2-3 noce.
 11. Też go oglądam. Kanał ciekawy, ale ostatnio wkurza mnie, bo więcej o akumulatorowych narzędziach, niż o budowaniu.
 12. Ja mam podstawowego Karchera K2.16 Do prac przydomowych jest spoko, ale już do mycia samochodu to wolę podjechać na normalną myjnię gdzie jest duże ciśnienie i większa wydajność. Patrz na długość gwarancji i dostępność akcesoriów.
 13. Jak to jest mocowane do ściany ?
 14. Strop jest betonowy ? To bez żadnej paroizolacji.
 15. Tomo

  Wiertnica?

  Poka fotę, to się pomyśli
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.