Jump to content

Tomo

użytkownik
 • Content Count

  6059
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17
 • Time Online

  4d 20h 23m 12s

About Tomo

 • Rank
  DrinkMan
 • Birthday 12/14/1973

Profile Information

 • Name
  Tomek
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Warszawa/Legionowo
 • Car
  Ford Mondeo MkV

Recent Profile Visitors

1408 profile views
 1. Zadzwoniłem do lokalnej wypożyczalni sprzętu budowlanego - mają wertykulatory to myślałem, że i takie coś się znajdzie. Pan się mocno zdziwił, że coś takiego istnieje
 2. Czekaj - ale to sprzęt o wartości jednej opony więc nie inwestycja na całe życie. Pytałem, bo może ktoś kupił i używa.
 3. Skos/przeoraj i przykryj agrowloknina 2000 m2 agrowłókniny ? Dziękuję za takie rady - nie jestem producentem autostrad.
 4. Zatrzymanie porastania zieleniną.
 5. Ale to co pokazujesz to jakiś drobiazg jest. Rozrzut będzie miał zapewne podobny do zwykłego opryskiwacza więc niewielki.
 6. Potrzebuję wytępić zielsko. Jak zaproponujesz coś równie skutecznego to mogę zrezygnować z Roundupa.
 7. Mam do opryskania Roundupem łącznie ok. 2000 m2 Mam ręczny ciśnieniowy opryskiwacz o pojemności 5 litrów ale obawiam się, że przy takiej powierzchni to się tym zamorduję. Jedno nabicie ciśnienia pozwala wypsikać ok. 0,5 litra płynu i trzeba ponownie nabijać. Dodatkowo rozrzut z lancy jest nie za wielki. Zdziwiłem się, że opryskiwacz spalinowy kosztuje takie grosze (niecałe 400 PLN) Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to chińszczyzna, że jest to sprzęt bezfirmowy i że prawdopodobnie trwałość nie jest astronomiczna. Niemniej cena jest tak niska, że rozważam zakup. Tym bardziej, że potrzebuję spryskać te 2000m2 teraz i poprawić wiosną. Czy ktoś z was ma doświadczenie z takimi urządzeniami ?
 8. Nie wiem czy sam z siebie ale był luźny i ciekł. Może po prostu za słabo dociągnąłem przy wymianie - ale to było ponad pół roku temu.
 9. Założone Ale strasznie jest natłuszczona cały czas.
 10. Słuchaj - nowa kosztuje od 70 PLN a używana od 30 PLN. Mnie chodzi wyłącznie o to żeby ew. olej wyłażący z tej osłony mi nie pobrudził kostki. Więc szukam metody domowej acz skutecznej. Właśnie idę kolejny raz wycierać ręcznikiem papierowym to co wylazło. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 11. Nadal wyłazi olej - zwłaszcza, że dziś słoneczko świeci. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 12. Po pół doby wiszenia na płocie nadal jeszcze wyłazi olej Co ciekawe prawdopodobny ubytek to ok. 200 ml.
 13. Rok temu pierwszy raz zmieniając olej dowiedziałem się, że mój samochód ma plastikową miskę olejową I korek spustowy oleju też plastikowy - zamykany na ćwierć obrotu Te osłony mają zaletę, że maskują drobne wycieki oleju - jednocześnie i dobrze i niedobrze. Dobrze - bo samochód nie brudzi pod sobą. Niedobrze - bo z drobnym wyciekiem to można by jeździć i wiele miesięcy.
 14. Raczej chodzi mi o to, żeby nie ciekło mi to na kostkę. Po tym dzisiejszym myciu chemią wyłazi to punktowo tam gdzie było najmocniej nasączone olejem. Mimo, że powiesiłem osłonę w pionie na siatce to olej wyłazi prostopadle po powierzchni osłony. Już i tak mam kostkę do czyszczenia - nie chciałbym mieć więcej i wyczyścić to konkretnie. Kwestia estetyczna jest dla mnie absolutnie obojętna.
 15. Okazało się, że poluzował mi się filtr oleju i ciekł olej. Dociągnąłem, wytarłem wszystko dookoła ale mam problem. Pod silnikiem jest plastikowa osłona (chociaż nie jestem pewien na 100% czy jest to plastik czy jakaś wytłoczka z bardzo twardego kartonu), która z obu stron jest coś jakby poflokowana. Daje to efekt taki, że olej nie leje się tylko powoli wsiąka w to pokrycie, ale usunąć go jest strasznie ciężko. Co ciekawe olej rozprowadził się praktycznie równomiernie po całej powierzchni i przesiąkł też na równomiernie na zewnątrz - od spodu wygląda to pseudoelegancko bo osłona jest intensywnie czarna i dość błyszcząca. Spryskałem całość po obu stronach płynem do mycia silników - efekt nie był zachwycający. Potem dla odmiany potratowałem to pianką do piekarników z Lidla i chyba dało lepszy efekt. Zmyłem wszystko i teraz to wisi na płocie i się suszy ale miejscami jakby ten olej do wierzchu wyłaził - po przetarciu papierowym ręcznikiem jest czarny od oleju. Czy ktoś z was przerabiał taki temat ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.