Jump to content

Azbest

użytkownik
 • Content Count

  2116
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  8d 8h 10m 45s

Community Reputation

414 Przezacny kompan

About Azbest

 • Rank
  weteran

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  WAW/EL/EBE

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wymienić kierunkowskazy w UFO to jest dramat .... ale przynajmniej dostęp do świateł głównych jest relatywnie ok. W drugim samochodzie żeby wymienić jakąkolwiek żarówkę w przednim reflektorze muszę ściągać zderzak (odpinać dolną płytę, nadkola, itd) i wykręcić reflektor.
 2. To jest tylko twoje wytłumaczenie w twoich realiach. Trzeba sobie zadać pierwsze pytanie - czy chcesz być w pełni legalny, czy nie i "naginasz" .... jak "naginasz", to można rozważać takie DRL/kierunkowskazy. Jeśli chcesz być legalny, to takich rozwiązań nie ma. KROPKA.
 3. Egzamin zdaje - zastanawiałem się czy nie zamontować do Civica, bo akurat fajnie to działa i nie ma potrzeby palenia xenonów w dzień ... ale nie jest to legalne. Nie ma homologacji na takie światła dzienne/kierunkowskazy. Wygląda to tak jak poniżej .. i szkoda że nie da się tego zalegalizować: Nie masz serii nawet jak masz "pstryczek", bo ciągle masz chiński LED, który działa jako kierunkowskaz. Wsadzenie tej dwu-funkcyjnej żarówki powoduje niezgodność homologacyjną lampy.
 4. Może tak, ale to jest problem który objawi się przy każdym "uskoku" na szybie - wiec jest sporo do pomalowania. Uważam, że obklejacze powinni o tym informować i oferowac jakieś sposoby rozwiązania tego problemu. Ja się zniechęciłem do takiego aftermarketowego przyciemniania szyb. Mydlili oczy że postarają się żeby nie było tych bąbli powietrza, dociskali, grzali ... to i tak wyjdzie po dłuższym lub krótszym czasie. Moim zdaniem rozwiązania sa dwa - albo elastyczna folia z mocnym przyleganiem, aby ładnie dolegała ... i tu moim zdaniem efekt nigdy nie będzie idealny. ... albo jakiś klej/silikon, którym należy wypełnić te szczeliny przed położeniem folii .. wydaje mi sie że nawet jakaś przezroczysta masa by dała radę. Chodzi o to żeby wypełnić/zaszpachlować te nierówności i na to dopiero folia. Nawet woda używana przy klejeniu robiła dobrą robotę. Szyby przyciemniałem dla dziecka - spełniło swoje zadanie, ale efekt wizualny na zewnątrz mi sie nie podoba. Dziś założyłbym jakieś dopasowane siatki lub zasłonki. Na takie przyciemnianie jak obecnie już się nie zdecyduję.
 5. Żeby nie tracić czasu, to już się zacznij przyzwyczajać ... ale ta podkładka pod piwo powinna pomóc. Jeśli masz gdzie to możesz sobie pomóc suszarką do włosów. U mnie pierwszego dnia wyglądało tak: po 2-3 dniach już wyglądało tak jak u ciebie
 6. u mnie było/jest tak samo - prosiłem żeby dobrze to przykleić .. zapewniali że się postarają - nic z tego nie wyszło. Wygląda to dokładnie tak samo jak u ciebie. Pomagało trochę doklejanie tego jak były gorące dni ... ale to efekt na krótko.
 7. Tak czytałem na początku produkcji jak były własnie nowościa. Nawet na AK ktoś podawał przykłady.
 8. Jak kupowałem mondeo to brałem tez pod uwagę insignię 1.5T. Naczytałem się sporo o bolączkach tych silników 1.5. O ile 1.4 w astrze były ok, to w tych było sporo przypadków remontów po awariach typu "stopiony tłok". Odpuściełm przez to insignię - nie wiem jak sprawa wygląda teraz ... może poprawili ta jednostkę.
 9. 200kPLN to się będzie zaczynał cennik... a moim zdaniem może być bliżej 250, bo to będzie pozycjonowane do walki z "premium" 140-150kPLN to dziś kosztują małe SUVy jak RAV-4
 10. jest diesel 2.2 ... może być z AWD wersja benzynowa 2.0 z rynek PL jest tylko RWD
 11. 2.5 by nie miało najmniejszego sensu w PL, bo wpada większa akcyza ... a w zamian nie dostajesz praktycznie nic więcej w porównaniu do 2.0. Taka sama sytuacje jest z dieslami 2.2 vs 2.0. Szkoda - w przyszłym roku skończę amortyzację Mondeo i chce zmienić samochód .... w zasadzie Stinger 2.0 GT-Line mi pasował. Obawiam się jednak, że nowy 3.5 popłynie z ceną przez wysoką inflację i niską wartość złotówki ... nie zdziwię się jeśli będzie kosztował ze 270kPLN - może być realnie ze stówkę droższy od dzisiejszego 2.0 GT-Line.
 12. Szkoda że słabszych wersji silnikowych i wyposażeniowych nie ma z automatem. Gdyby taką wersję Style -1.5/130KM dało się doposażyć w DSG i zmieścić w cennikowych 90kPLN, to bym powiedział że to sensowna cena.
 13. Azbest

  Żarówki H11

  ... wrócisz jak po stłuczce z osobą której będzie się chciało udowodnić, że ją oślepiłeś .... spędzisz sporo czasu na użeranie się z prawnikami, sądami i ubezpieczycielem.
 14. Ja bym obserwował rynek i czekał - jakiś odsetek osób będzie chciało się pozbyć samochodów ... dla niektórych będzie to transakcja na "być albo nie być". Raczej wszystko będzie sprzyjało kupującym. Moi znajomi pracują w branży rozrywkowo/"eventowej" ... obecnie bez jakichkolwiek przychodów, już myślą co zrobić z osobówką w leasingu. Z dostawczakami było prościej, bo były jedynie wynajmowane ... ale to znowu wynajmujący dealer będzie miał z nimi problem, skoro nie będą na siebie zarabiały.
 15. odkurzaczy to szukaj w chinskich sklepach z wysyłką z PL lub z EU.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.