Jump to content

jacek

użytkownik
 • Posts

  693
 • Joined

 • Last visited

6 Followers

About jacek

 • Birthday 09/28/1972

Retained

 • iceman

Profile Information

 • Lokalizacja
  Jędrzejów
 • Car
  Mazda 3 BP
 • Motorcycle
  MT09, 959 Panigale Corse

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

jacek's Achievements

wyciszony kierowca

wyciszony kierowca (10/19)

32

Reputation

 1. Wiem że podłogówka ma duża bezwładność i należałoby sterować zaworem mieszającym (mam zainstalowany trójdrogowy) i tak jak pisałem w przyszłym roku czeka mnie modernizacja kotłowni, więc nie chce na razie kupować sterownika oraz siłownika zaworu (np. "techa") Chcę bardziej testowo rozwiązać to po minimalnych kosztach. Najtaniej chyba to - Tuya WIFI inteligentny czujnik temperatury + przekaźnik wifi. Tylko że sterowanie będzie sie odbywać tylko za pomocą aplikacji Tuya. Ewentualnie moge też postawić HA, ale to dużo zabawy z konfigurowaniem.
 2. Wymyśliłem sobie takie sterowanie - termostat pokojowy ma sterować po wifi przekaźnikiem Shelly 1 lub sonoffem wifi który to po osiągnieciu zadanej temperatury wyłącza i włącza mi pompę obiegową od podłogówki (mam jedno duże pomieszczenie ogrzewane). Doradźcie mi jaki sterownik pokojowy do tego wykorzystać, najlepiej jeszcze żeby był go niego dostęp przez net. Ewentualnie termostat pokojowy może bezpośrednio (po kablu) wł/wył pompą obiegową. Wiem że powinno się sterować zaworem mieszającym, ale w przyszłym roku mam w planach wymianę kotła z groszku na gazowy i nie chce inwestować za bardzo w obecną instalację. Da się zamiast siłownika do tego sterownika podpiąć pompę?
 3. znalazłem taką firmę: https://zamki.sos.pl/uslugi/modernizacja-zamkow-zabytkowych/
 4. Raczej nic nowego podobnego nie dostaniesz, w grę wchodzi chyba jedynie naprawa starego zamka.
 5. Cyknij fotkę to łatwiej będzie coś doradzić.
 6. na razie przeglądam ogłoszenia OLX itp.
 7. Jakieś typowe bolączki? Można zaryzykować? czy raczej trzymać się z daleka? Ewentualnie jaki silnik benzynowy w A klasie polecasz?
 8. Dokładnie - 1 461 cm3 Jest to jakaś kooperacja francusko - niemiecka. Blok PSA a osprzęt MB. Benzyniaki (używki) są sporo droższe, mówimy o roczniku 2018.
 9. Brać pod uwagę A klasę z tym silnikiem, czy raczej nastawić się na benzynę? Plusy to niskie spalanie, minusy cała reszta DPF itp. Robię rocznie max 15 tys km, budżet +/- 80 tys.
 10. Z wiekiem człowiek pragnie wygody.
 11. A ja wprost przeciwnie z MT 09 mam zamiar przesiąść się na:
 12. jacek

  oponki

  ja polecam - DunlopSportmax RoadSmart II wersja III nie nadaje się do XJ6 (jest za twarda)
 13. Diavel I jak pierwsze wrażenia ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.