Jump to content

jacek

użytkownik
 • Posts

  694
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by jacek

 1. Wiem że podłogówka ma duża bezwładność i należałoby sterować zaworem mieszającym (mam zainstalowany trójdrogowy) i tak jak pisałem w przyszłym roku czeka mnie modernizacja kotłowni, więc nie chce na razie kupować sterownika oraz siłownika zaworu (np. "techa") Chcę bardziej testowo rozwiązać to po minimalnych kosztach. Najtaniej chyba to - Tuya WIFI inteligentny czujnik temperatury + przekaźnik wifi. Tylko że sterowanie będzie sie odbywać tylko za pomocą aplikacji Tuya. Ewentualnie moge też postawić HA, ale to dużo zabawy z konfigurowaniem.
 2. Wymyśliłem sobie takie sterowanie - termostat pokojowy ma sterować po wifi przekaźnikiem Shelly 1 lub sonoffem wifi który to po osiągnieciu zadanej temperatury wyłącza i włącza mi pompę obiegową od podłogówki (mam jedno duże pomieszczenie ogrzewane). Doradźcie mi jaki sterownik pokojowy do tego wykorzystać, najlepiej jeszcze żeby był go niego dostęp przez net. Ewentualnie termostat pokojowy może bezpośrednio (po kablu) wł/wył pompą obiegową. Wiem że powinno się sterować zaworem mieszającym, ale w przyszłym roku mam w planach wymianę kotła z groszku na gazowy i nie chce inwestować za bardzo w obecną instalację. Da się zamiast siłownika do tego sterownika podpiąć pompę?
 3. znalazłem taką firmę: https://zamki.sos.pl/uslugi/modernizacja-zamkow-zabytkowych/
 4. Raczej nic nowego podobnego nie dostaniesz, w grę wchodzi chyba jedynie naprawa starego zamka.
 5. Cyknij fotkę to łatwiej będzie coś doradzić.
 6. na razie przeglądam ogłoszenia OLX itp.
 7. Jakieś typowe bolączki? Można zaryzykować? czy raczej trzymać się z daleka? Ewentualnie jaki silnik benzynowy w A klasie polecasz?
 8. Dokładnie - 1 461 cm3 Jest to jakaś kooperacja francusko - niemiecka. Blok PSA a osprzęt MB. Benzyniaki (używki) są sporo droższe, mówimy o roczniku 2018.
 9. Brać pod uwagę A klasę z tym silnikiem, czy raczej nastawić się na benzynę? Plusy to niskie spalanie, minusy cała reszta DPF itp. Robię rocznie max 15 tys km, budżet +/- 80 tys.
 10. Z wiekiem człowiek pragnie wygody.
 11. A ja wprost przeciwnie z MT 09 mam zamiar przesiąść się na:
 12. jacek

  oponki

  ja polecam - DunlopSportmax RoadSmart II wersja III nie nadaje się do XJ6 (jest za twarda)
 13. Diavel I jak pierwsze wrażenia ?
 14. Chyba raczej będą Cię piły. Muszą być bardziej płaskie, może lepiej takie lub coś w tym stylu
 15. i do rodziny dołączyła kolejna Yamaha
 16. Moje dwie Yamahy (w tym jedna żony )
 17. Arrow, swojego nie mam nagranego więc wstawiam z netu.
 18. Znacie jakąś fajna trasę na Słowacji oprócz drogi nr 584 z Zuberca do Liptovskiej Ondrašovy oraz nr 14 - Harmańca ? Ciągnie mnie tam z synem na weekend.
 19. W sumie jak ja miałbym wydać 4 tys zł na wydech, to pewnie też bym się długo zastanawiał czy warto. Ja już kupiłem mojego XJ z tym wydechem i sam szukam do niego db kilera bo przy dłuższych trasach jest niestety trochę męczący. Ale dźwięk z niego jest super
 20. Właśnie dostałem informację z PZU o wysokości składki Samo OC 133 zł - 600 cm3 i full zniżki. Normalnie rozbój w biły dzień. Pakiet standardowy to 232 zł (+ NNW + pomoc w drodze) Polećcie gdzie jest taniej.
 21. U mnie da się skasować jedynie przegląd olejowy, serwisowy nie wiem jak
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.